Ulysse problem so saharou

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
gracia3991
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2012, 13:05

Ulysse problem so saharou

Příspěvek od gracia3991 »

Zdravim vas, mam naslednovny problem..
Odysla mi sahara na mojom Ulyssi 2.1TD rv 99. Ventilarory funguju ale hned po nastartovani naplno idu, sem tam idu prerusovane(zapne, vypne asi v 2 sekundovych intervaloch) a aj ked je motor uplne studeny tak mi na palubovke blika STOP a kontrolka teploty ako by bol motor prehriaty. Tieto kontrolky blikaju skoro stale a ventilatory stale idu. No kedze som od leta neprisiel na to ze kde je chyba tak som si podla vonkajsiej teploty musel zapnut bud maly alebo aj velky ventilator, aby som to neuvaril a zbytocne mi zase nehrcali ventilatory....Neviete kde by mohla byt chyba?
Reklama
 

miromir
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 09 říj 2014, 19:29

Re: Ulysse problem so saharou

Příspěvek od miromir »

Nazdar

Na rovnakom motore mam podobny problem so Saharami resp. fiktivnym prehrievanim na Ulysse 2.1 TD

Raz za cas hlasilo prehriatie. Cervene STOP blikalo a cervena kontrolka teploty svietila. Pritom teplota bola v norme. Pumpa funguje, chladic teply, kurenie teple. Termostat otvara. Hladina vody OK.

Po kontrole vsetkeho, som to nechvala tak, nenasiel som rozumne riesenie.

Teraz vsak STOP zacalo svietit velmi skoro, hned po dosiahnuti prev. teploty. A navyse sa k tomu pridali aj Sahary obe na plny vykon, pritom teplota podla budika 80 st. C.

Chladic teply, termostat ocividne otvara. Teplota po zahriati mierne klesne, ako ho otvori. Vody je dost v nadrzke. (Az som prelial, uz z paranoje ...)

Dalej som odpojil snimac na vrchu chladica, medzi saharami v strede, myslim ze je to teplotne cidlo, sahary stale bezali, skusil som skratnut zasuvku kde bol zapojeny, ziadna zmena. Este skusim pomerat nejake napatie tam, ale nemam zatial multimeter.

Dalej som poodpajal sahary a povozil sa, teplota v norme, zatial bez alarmov STOP.

Potom som zapojil jednu Saharu, stale v norne a ked som pripojil druhu tak sa obidva rozbehli na plno.

Nejake rady? Neviem tu co dalej. Tie sahary su zapojene do serie? mozu ist, ked je iba jedna zapojena, alebo potrebuju byt oba zapojene? a ten snimac mam pravdu ze je na teplotu?

Je velky problem najst nejaku dokumentaciu na toto auto/motor. Ak niekto vie poradit budem rad.

Dik
Miro
horsik
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 05 říj 2014, 20:12

Re: Ulysse problem so saharou

Příspěvek od horsik »

Přidávám se s prosbou. Nemáte někdo manuál, dokumentaci k tomuhle motoru? Díky!
vaclavolach
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2015, 10:19

Re: Ulysse problem so saharou

Příspěvek od vaclavolach »

dobry den asi to sem nepatri ale potrebuji poradit . mam ulysse 2.l jdt rok 00 a mam problem steplotou uz za sdudena mi ukazuje 110c ventilator na chladici hnet toci . uz sem vimnenil budiky cidlo a skontroloval sem draty ale nic nevite co stim
Divermax
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 črc 2015, 21:38

Re: Ulysse problem so saharou

Příspěvek od Divermax »

Ahoj. stále běžící ventilátory mohou způsobovat slepená relátka ve skříňce za baterkou, jsou dvě cca uprostřed, stačí vytáhnout a když necvakne je v čudu. Sondy jsou před palivovým filtrem a vzadu na motoru a taky často zlobí. Mám schéma elektriky na scudo v PDF v němčině, tak můžu zaslat meilem . Ale prase aby se v tom vyznalo, Francouz má svoje špecifiká.
DmX
Odpovědět

Zpět na „Ulysee“