Zapojení zesilovače

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Fox_25
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 črc 2008, 09:10

Zapojení zesilovače

Příspěvek od Fox_25 »

Dostal se mi pod ruku 300W zesilovač a popravdě nevím jestli ho můžu zapojit přímo na výstup autorádia (koncák). Dík za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mayo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 11 dub 2008, 22:32
Bydliště: sk_nz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mayo »

myslim si, ze nie. budes musiet tahat + z baterky, - niekde z kostry auta, spinanie z radia a samozrejme signal z radia. ale ak by si sem dal foto zosil. (konektory, ktore su na nom) bolo by to lepsie :wink:
Obrázek
http://www.club-fiat.com///viewtopic.php?t=7307" onclick="window.open(this.href);return false;
cybrex
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 24 bře 2008, 18:23
Bydliště: Zlínský kraj - Kudlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cybrex »

Zkus to trosku upresnit, poradim. Sam mam v aute woofer a zesilovac 300W RMS a elektriku si delam sam a delal jsem to uz i jinym lidem.
Obrázek-Croma 2.0ie, 86kW, rv. 1992
Obrázek-E36 318i, 85kw, rv. 1997
Obrázek
Fox_25
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 črc 2008, 09:10

Příspěvek od Fox_25 »

Jako vždy jsem se blbě vyjádřil, je mi jasné napájení zesilovače, ale vždycky byl zdroj signálu tape deck nebo cd přehrávač a ne samotné autorádio které nemá výstup na zesilovač, proto jediná možnost zůstává koncový zesilovač v autorádiu a já nevím jestli si s tím "externí" zesilovač poradí nebo budu muset dát mezi autorádio a zesilovač něco čím signál snížím. Jak rádio tak zesilovač nestály pár korun ale dohromady 7500,-
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Narayen »

pokud nemá rádio RCA vstupy tak musíš zapojit přes konektor který se připojí k ISO konektoru, tam kde máš napojený zbytek repro.. Ten koncák bys měl dostat k tomu zesíku
cybrex
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 24 bře 2008, 18:23
Bydliště: Zlínský kraj - Kudlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cybrex »

Ono to bude velmi jednoduche. Pokud mas autoradio a chces vzit treba signal do zesilovace a ozelet vykonovy vystup na zadni repro, tak vetsina zesilovaci disponuje Hi a Low vstupem. To znamena ze do Hi input zesilovace muzes pripojit primo kabely ze zesilovace radia a do Low inputu se potom strkaji cinche kdyz ma autoradio nejaky RCA vystup.
Obrázek-Croma 2.0ie, 86kW, rv. 1992
Obrázek-E36 318i, 85kw, rv. 1997
Obrázek
Uživatelský avatar
mayo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 11 dub 2008, 22:32
Bydliště: sk_nz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mayo »

presne tak, ako pise cybrex...
cize ak nema radio RCA, tak ti ina moznost, ako vysokofrekvencny (Hi) vystup zosil. nezostava. pripadne, ak poznas nejakeho elektrotechnika, ktory je sikovny a trufne si rozobrat radio, tak ti vie RCA -cka z radia "vytiahnut", to znamena, ze ti ich tam prida a mas radio s RCA.
Obrázek
http://www.club-fiat.com///viewtopic.php?t=7307" onclick="window.open(this.href);return false;
Fox_25
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 črc 2008, 09:10

Příspěvek od Fox_25 »

Dík za rady, mě se právě do toho nechtělo, není to moje rádio a je v záruce.
Uživatelský avatar
*Ice-T*
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 22 zář 2008, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *Ice-T* »

táto téma je už asi neaktuálna, no niekomu kto to číta až teraz to možno pomôže, ak som dobre pochopil pointu, ak ne sry

existuje ešte taká vecička ako prevodník signálu, napája sa na vývod reprákov z autorádia, mení signál na vhodný pre zosík, z jednej strany káble na reproduktory a z druhej výstup cinch, vyzerá to asi takto a stojí to tak 300,-SK

http://autoomega.sk/index.php?id_sek=16 ... aradenie=9
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“