Bolo mi tu fajn....

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Odpovědět
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Bolo mi tu fajn....

Příspěvek od armaman »

Tak sa musim s Vami po par rokoch rozlucit.
Dovod je jednoduchy a prozaicky, vymenil som Punto za auto japonskej (madarskej) vyroby.
Punto ma uz akosi prestalo bavit a hlavne sa mi uz vzhladom k jeho veku don nechcelo investovat.
I ked kolega co ho odomna kupil si chvali.... Jemu je jedno ci "zozerie" 6 ci takmer uz 8l benzinu na stovku :mrgreen:
Ja rozhodne nelutujem.
A hoc mam "len" jednatrojkoveho swifta tak je to urcite lepsi komfort ako akekolvek Punto. A to som mal v merku aj dízlové Grande Punto a.... opät NELUTUJEM ,ze som ho nakoniec nekupil.
Jednoducho kto vo swifte nesedel ten neuveri. Navonok male no vo vnutri velke auto co potvrdila aj zena s dcérou. Samozrejme auto "velke" vramci svojich moznosti.

Takze na zaver iba dodam, bolo mi tu s Vami fajn no zivot ide dalej. A vsetkym Vam tu zelam vela stastnych a hlavne bezpecnych kilometrov.
Fiatu už "nefandím"
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

No osobne som sedel v swifte a je urcite mensie ako grande punto. Konfort je rozdielny, swift je trosku sportovejsi, motor je dobry, viem ze na predchadzajucej generacii odchadzali loziska v prevodovkach, a par inych veci....snad budes spokojny...
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Příspěvek od armaman »

Mám 186 cm a rozhodne ma nepresvedčis o tom, ze je GP väčšie. A mimo mna to skonstatovali ďalšie tri osoby.
Možno su priestorovo rovnaké no mne osobne v GP vadilo málo miesta medzi vodičom a spolujazdcom. A v zadu bol vytknuty fiatu komfort posedu ako takého.
Vo swifte su sedaky širšie a aj priestor medzi vodičom a spolujazdcom je širší. A v zadu su širšie sedaky a pohodlie je lepšie.
Jediný vacsi nedostatok je veľkosť kufra. Ale ten ja osobne neriesim
Navyše stabilita GP je oproti swiftu hrozna. Hlavne co sa tyka bocneho naklonu.
Suma sumarum sa v podstate oproti punto mkI nič nezmenilo a to som sedel v GP s najvyššou vybavou s motorom 1.3 diesel a 6 stupňovym manuálom.

Ja som už spokojný teraz..... A prevodovka je to najmenej co ma trápi.
Fiatu už "nefandím"
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Ako som pisal swift je sportovejsi oproti puntu, ale osobne na swifte si ja dozadu nesadnem, keby som aj v predu sedel ja. Nevravim ze v punte to je slava... hlavne nech swift dobre sluzi, len som upozornoval na tu prevodovku, ale to bol predchadzajuci model, snad to dali dokopy. Motor 1,3 jedobry v swifte s tym suhlasim.
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Příspěvek od armaman »

Prevodovka je uz druha a pôvodná nechystana na repas. A s tym som to kupoval. Ale hlavne to uz nie je fiat. Čomu som nesmierne rád
Fiatu už "nefandím"
Odpovědět

Zpět na „POKEC“