TÜV Report 2017 - chybějící modely vozů

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Odpovědět
panRajce
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2016, 15:20

TÜV Report 2017 - chybějící modely vozů

Příspěvek od panRajce »

Zdravím,
tak jsem se nedávno dostal k přehledu TÜV Report neboli "poruchovosti vozů". Jen no mne nějak hned v počátku zaskočilo, že jsem tam nenašel některé vozy.
Tak například jsem tam vůbec nenašel svou Fiat 500L .... nebo Fiat Sedici. 500L přitom je na trhu od r. 2013, takže bych očekával, že už spadne alespoň do kategorie 2-3 roky. Sedici je na trhu ještě déle. Tak jsem si říkal, že by to bylo třeba omezeno na počty prodaných kusů. Ale podle jiné statistiky v letech 2013 a 2014 bylo 500L v Německu prodáno téměř 2x více jak konkurenčního Citroenu C3 Pisacco .... tak kde se stala chyba? Nebo se nám soudruzi z NDR snaží překroutit pravdu k obrazu svému?
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: TÜV Report 2017 - chybějící modely vozů

Příspěvek od panaman1 »

TUV nehovori o spolahlivosti vobec nic. je to ako nasa STK... ked tvoje auto neprejde STK znamena to ze je nespolahlive pretoze nema predpisane rozmery gum a podobne? takze vsetky tieto TUV su iba o tom ako sa majitelia staraju o auta, o spolahlivosti nehovoria v podstate vobec nic... kolega nedavno nepresiel cez stk pretoze na zadnom okne nemal stierac ktory tam ma byt, na prednom okne mal malepeny pas, a mal zle rozmery pneu.. je preto jeho auto nespolahlive? dalo by sa povedat ze ano pretoze to je golf 3:) ale v podstate to so spolahlivostou nema nic spolocne...takze asi taketo su rebricky TUV.
panRajce
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2016, 15:20

Re: TÜV Report 2017 - chybějící modely vozů

Příspěvek od panRajce »

Také na to mám podobný pohled :) Chtěl jsem ale trochu rozvířit vodu :lol:

BTW - slyšel jsem i názor, a docela se s ním ztotožňuji, že majitelé drahých značek mají na to, aby si před STK nechali v kloudném autoservisu svůj vůz náležitě při(o)pravit, takže bez obtíží projde. Zatímco majitelé lowend značek si to řeší spíše podomácku a pak jim občas něco neprojde.

Mě spíš než celková sumarizace spolehlivost podle TUV zarazila právě ta absence některých modelů vozů. Já jsem uváděl dva vozy, které mám hodně v podvědomí. Ale na různých diskuzích pod články uveřejňující tabulky TUV jsem zaregistroval poznámky i o jiných chybějících vozech.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“