Porucha start stop Doblo 1,6MTJ 2010

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Odpovědět
mareklarge
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2018, 08:35

Porucha start stop Doblo 1,6MTJ 2010

Příspěvek od mareklarge »

Nemá někdo zkušenost, jestli se něco nedějě co bych měl co bych měl prozkoumat.
Dnes se mi rozsvítila kontrolka vlevo dole na palubce porucha start stop (takové kolečko se šipkou) a zároveň kontrolka porucha vstřikovacího sytému motoru vpravo (symbol motoru) oboje oranžové. Zastavil jsem motor prohledl, jestli třeba kuna něco nehryzla a pak normálně jel dál. Po 5 min přešel motor do nouzového režimu, že vubec netahl, tak jsem znovu vypnul motor a počkal. Pak startoval a jelo úplně normálně ale pořád svítily ty kontrolky. Jel jsem domu asi 20min, pak vypnul motor čekal a nastartoval a ještě 2x a všechny kontrolky zhasly a chyba se sama opravila. Mám najeto 105000km do nafty přidávám VIF čistící, olej měním po 15000km a jezdím s tím spíš dlouhé trasy 120km. Zatím jsem s motorem neměl jediný problém.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ondrik363
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 20 říj 2018, 19:42

Re: Porucha start stop Doblo 1,6MTJ 2010

Příspěvek od ondrik363 »

Diagnostika a vycitanie chyb..Ostatne je len hadanie, pricin moze byt viacej.
Fiat Tipo Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA III, 1.4 tjet, LPG
Chrysler PT Cruiser 2.0i, LPG - ex
Fiat Stilo 1.6 76kw, LPG - ex
Fiat Croma 2005, 1.9 mjet 110kw - ex
Opel Omega 3,2 V6 - ex
Opel Omega 2,5 V6 - ex
mareklarge
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2018, 08:35

Re: Porucha start stop Doblo 1,6MTJ 2010

Příspěvek od mareklarge »

Zase se rozsvítilo chyba start stop a porucha vstřikovací soustavy (ta oranžová kontrolka se symbolem motoru jinak řečeno kuře na grilu) a v chybách mám Snímač teploty naftového čerpadla - vnitřní chyba což bude něco asi na vstřikovacím čerpadle ale nikdo zatím neřešil a ještě další chyba pozice EGR ventilu. Pořád to jede úplně normálně, do nouzáku se to nepřepíná. Jedině možná za studena na volnoběh malinko kolísají otáčky a z výfuku při to jde proměnlivě v závislosti na tom poklesu lehce bílý dým, ale když se to protůruje, tak to na čas úplně zmizí.
mareklarge
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2018, 08:35

Re: Porucha start stop Doblo 1,6MTJ 2010

Příspěvek od mareklarge »

Tak to byl lehce povytažený konektor z palivového filtru. Zasunul se a smazaly chyby a kontrolky zatím nesvítí.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“