Rekordná výdrž akumulátora

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Rekordná výdrž akumulátora

Příspěvek od Designer »

Bol som so svojou Ideou v predajni autobateriek odviezt doslúživšiu baterku z Marey. A nakolko Ideu mám asi 1,5 roka a je v nej baterka o ktorej som nevedel nič (bola v aute keď som ho kúpil) - tak pan co sa dlheeee roky venuje iba predaju autobaterii išiel pozrieť a zmerať ako je na tom aku v Idee. Otvorim kapotu a chlapik neveriaco pozera. Však tam mate pôvodnú baterku pane! Aký je to rok výroby? Vravím že 2007 😁 Takže to máme 14 rokov bratu.
Inak znacka Magnetti Mareli
Napíšte ako najdlhšie vydržali vám, aká značka a kedy to bolo. A ako dlho vydržia dnešné aku - uvedte aj značku
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Rekordná výdrž akumulátora

Příspěvek od Vladka1 »

Focus MK1 jeden 11 druhej 12 let, obě chcíply na vybití při delším stání jinak by nejspíš daly ještě dýl.. Origo z výroby, Varta vyrobená ve Španělsku..
Ostatní baterky obvykle kolem 5-7 let, novější Varty mi dvě chcíply po dvou letech. Exide zatim 4 roky a drží.. V Pandě něco asi 10 let starýho zati dobrá..
Pokud baterka neni šmejd, má v pořádku hladinu leektrolytu nikdy neni vybitá pod 50%, tak vydrží dlouho, problém jsou pak jen rozsypaný elektrody.. Jakmile je vybitá víc, tak začíná sulfatace a jde do háje, moderní kalciovce stačí aby byla jeden den vybitá a je nevratně poškozená..
U nových aut je hodně velký kurvítko inteligentní dobíjení kdy to pod plynem nedobíjí a při brždění tam pere vysoký napětí., to vymyslel fakt debil... 1. furt se střídá nabíjení/ vybíjení a halvně klidně po dlouhý jízdě dojedeš s napůl vybitou baterkou, pokud to pak pár dní stojí tak už degeneruje..
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Rekordná výdrž akumulátora

Příspěvek od Designer »

díky - vždy máš poučné príspevky 8)
milosh
Admin
Příspěvky: 314
Registrován: 28 srp 2005, 11:14

Re: Rekordná výdrž akumulátora

Příspěvek od milosh »

Když jsem měl Daewoo Nexia a jezdil denně, tak mi vydržela baterie 9 let. Ale to je 15 let zpátky, dnes už je podlě me dělají tak, aby vydržely tak akorát do konce záruky, jako bohužel vše :roll:
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“