Fiat 500L - prodloužení bezpečnostních pásů

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Odpovědět
panRajce
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2016, 15:20

Fiat 500L - prodloužení bezpečnostních pásů

Příspěvek od panRajce »

Zdravím,
na úvod, nedávám toto téma do příslušného vlákna daného vozu, jelikož je to svým způsobem obecný problém a možná jej někdo již řešil u jiného vozu.

Máme Fiat 500L a jelikož naše dcera závratně roste, jsme nuceni začít s výběrem další verze autosedačky, jelikož do vajíčka se nám brzy už nevejde. Vybrali jsme si autosedačku Cybex Pallas M-Fix, která je podle testů (ADAC) jedna z nejlepších. Před koupí jsem si jí ale chtěl vyzkoušet a přitom jsme narazili na problém = krátký bezpečnostní pás na zadních sedačkách :!:

A tak se ptám, setkal se už někdo s možností prodloužení bezpečnostního pásu? Řešil někdo z vás obdobnou situaci u svého vozu?

Respektive paní v prodejně, kde jsme zkoušeli autosedačku nám poradily, že existuje prodejce nástavců Seat Belt Extender Pros. Sídlí v Hradci Králové, prý má vše certifikováno, ale co jsem zatím narazil, tak vše prodává přes inzeráty (sbazar, Aukro,....), žádná adresa, živnostenské oprávnění, cokoliv co by tohoto člověka blíže specifikovalo a dávalo záruku. Beru to tak, že na zboží zakoupené přes bazarový portál se záruka nevztahuje.

THX

EDIT:
Zdravím,
tak jelikož nikdo neodpovídal, šel jsem do toho!

Oč se jedná? Je to adaptér prodloužení bezpečnostního pásu - http://www.seatbeltextenderpros.com/.
Na internetu se dají najít různí bazaroví prodejci tohoto produktu. No jelikož mám už určitou zkušenost s nakupováním v zahraničí, tak jsem se rozhodl nakupovat přímo u zdroje. Na stránkách jsem si vybral svůj typ auta, rok výroby, polohu sedačky, typ a jak dlouhý adaptér chci. Cca po dvou dnech se mě ještě dotázali na fotografii mého pásu (samec-samice) a rozměry. Ty jsem jim pro upřesnění zaslal. Po 7 dnech od objednání a zaplacení (PayPal) dorazil balíček. Nebyl sice z Ameriky, ale z Maďarska (nejspíš tu mají sklad nebo přímo výrobu). Vzhledem k poštovnému zdarma a že jsem neplatil clo, tak to vyšlo ještě levněji, než od některých přeprodejců tady. Nemluvě, že v obchodních podmínkách se firma distancuje od záruky v případě koupě výrobku (ač jejich) od jiného dodavatele!
Rostoucí autosedačka s pultíkem jde teď do auta nainstalovat úplně bez jakýchkoliv obtíží, včetně možnosti polohování. Rozhodně si myslím, že je to lepší, než nějaká nevratná úprava "home-made". Pravda, jen budoucnost ukáže, jak bezpečný tento adapter skutečně je.
Reklama
 

Godzila
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 23 říj 2017, 23:29

Re: Fiat 500L - prodloužení bezpečnostních pásů

Příspěvek od Godzila »

Dobrý den,
jsme na tom úplně stejně jako vy před časem - máme také dceru,rychle roste, že sme problém s krátkým pásem ani nestačili vyřešit a z "vajíčka" už jí čouhají nohy až po kolínka. Tak už je to akutní. Máme stejné auto - Fiat 500L. Jednak chci poděkovat za odkaz na výrobce. Ale chci se zároveň zeptat, jelikož zpráva od Vás je již starší, zda se adaptér skutečně osvědčil a není s ním žádný problém? A v tom případě Vás chci poprosit, který typ jste nakonec koupili, mám na mysli rozměr (Extender Variations)? Dceru prosazujeme na zadní sedadlo k oknu.

Předem děkuji za odpověď (můžete mi prosím napsat přímo na:grafika@fornica.cz).

S pozdravem
Ivana
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Fiat 500L - prodloužení bezpečnostních pásů

Příspěvek od SpiritWolker »

do googla zadat predlzovak bezpečnostnych pasov a prepnut na obrazky
kupit neaky s kvalitnejši s atestaciou
len priklad, z bazaru by som možno radšej nekupoval,
tam kde predavaju sedačky sa treba opytat, určite vedia o tom probleme a riešeni
https://www.modrykonik.sk/market/autose ... neho-pasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://auto.bazos.sk/inzerat/76984931/ ... ci-pas.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Odpovědět

Zpět na „Tuning“