Rezonátory

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
Alorovec
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 29 črc 2009, 22:36
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Rezonátory

Příspěvek od Alorovec »

wiky píše:Nechci tvrdit něco co nedokáži nijak dokázat ja rezonátory pouze prodávám ale díky konstrukci každý pochopí že je otvor průchozí tudiž urychlí průchod výfukových plynů a díky chybícím přepážkam i změní zvuk
Uvnitř jsou výstupky které dají plynům rotaci a z druhé strany otvory na odvod zvuku do obalu vyplněného tlumící nehořlavou tkaninou nebo vatou

Ja osobně jej dával na své punto místo katu
Je to trošku hlučnější než s katem ale zato živější
Hlucnost by mi nevadila, ale nechce se mi davat ho misto katu... ...pak se zase ale bojim o ucinek...
Fiat Punto 1 - 1,2 16v "stile"

http://alorovec.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Reklama
 

wiky
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 22 črc 2006, 07:16
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonátory

Příspěvek od wiky »

Správně by se měl montovat doprostřed výfukové soustavy tam je věčinou střední díl výfuku nebo místo katu
Uživatelský avatar
Alorovec
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 29 črc 2009, 22:36
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Rezonátory

Příspěvek od Alorovec »

Bude teda mit ucinek jen pri namontovani doprostred soustavy misto stredniho dilu??? Jeste by me zajimala legalita takove upravy... ...a dosahne se takto toho zvuku, ktery tady nekdo oznacil jako motorova pila v sudu? :D
Fiat Punto 1 - 1,2 16v "stile"

http://alorovec.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
wiky
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 22 črc 2006, 07:16
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonátory

Příspěvek od wiky »

Na vozidle se nesmí provádět žádné úpravy které maji za následek zvýšeni hluku
Takže i sportovní výfuk by dle předpisu neprošel ikdyby měl atest a zvýšil se tim hluk nad povolenou mez
Uživatelský avatar
Alorovec
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 29 črc 2009, 22:36
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Rezonátory

Příspěvek od Alorovec »

Jo takhle... ...no nicmene rezonator neni tak napadnej jako ladak a ani s tema nebejvaji moc problemy... ...no kazdopadne ted dostalo prednost repro, tak kdyztak do budoucna :)

Dekuju za postrehy
Fiat Punto 1 - 1,2 16v "stile"

http://alorovec.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonátory

Příspěvek od Vencapunto »

Já ho mam taky místo katu,zvuk se trošku změnil,ale na výkonu jsem to nepoznal(ani jsem to nečekal).Hlavně to bylo nejrychlejší a nejlevnější řešení rozpadlýho katu.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
djkalic
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 02 pro 2010, 11:32

Re:

Příspěvek od djkalic »

stifmajstrABARTH píše:Tak ve vaně sem sice nebyl ale umim si to predstavit...a nepochopim....vana je plna vody a snazi se odtect malou trubkou.....ve vyfuku to tak neni plyn uz v trubce je kdyz jde do rezonatoru.....a ted zkus neco ty vem si trubku zaslep ji na jdenom konci napln ji vodou a pak uvolni....myslis ze kdyz na stenu trubky udelas nejaky vystupky ze potece rychleji?....vem si treba komin proc tam NEjsou nejaky vystupky do spiraly...kdyz teda "urychlujou tok plynu" to by pak ten komiin prece lip tahnul..... :roll:
ne ze bych vam chtel kazit radost hosi ale koupil jsem si rezonator ve sleve od WM sportu a musim priznat ze jsem ho dal tenkrat na diesela a za to sem dal jen ciste pruchozi tlumic s koncovkou a vyhodil katt a reknu vam peknej decent zvuk a ac je to paradoxni tak kdyz jsou ty plyny ve vejfuku usporadany jako knihy v policce tak je to opravdu lepsi a ty capliky v tom rezonatoru sou aby vytvareli malej (zanedbatelnej) protitlak nebo odpor(kazdej tomu rika jinak) to ze tlumi zvuk k tomu se vyjadrit nemuzu ale zkusenosti s tim mam dobry ale zase jak s kterym jinak dal jsem za nej 620kc i s postovnym a ted si ho koupim zase.protoze kdyby tam ty capliky nebyly tak paradoxne ten vykon klesne.to je ten samej efekt jako kdyz hori a lidi se cpou co nejrychlejc ven kolik jich je uslapanejch treba a se zranenim rychlejs sou venku kdyz se pohybujou systematicky uz chapete?
Odpovědět

Zpět na „Tuning“