Ducato 1,9 TDi 1990 - unik podtlaku v posilovaci brzd?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
dandee
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2018, 17:48

Ducato 1,9 TDi 1990 - unik podtlaku v posilovaci brzd?

Příspěvek od dandee »

Zdravim, pri nasej ceste do Benatok s nasim obytnym Ducatom,som zistil,ze brzdy nebrzdia tak,ako maju. Pri zaradenej rychlosti brzdy funguju,posilovac posiluje. Ale pri popochadzani v kolonach,alebo nedajboze vyradit rychlost pri zjazdu z kopca to zabrzdenie vyzaduje velku silu na pedal,pri vacsej rychlosti to je uz kriticke,takze odkedy som zistil,ze je niekde chyba som uz nedaval neutral,a pri malej rychlosti na odpocivadle sa dala brzda zvladnut silnym zosliapnutim. Pri jazde a zosliapnuti pedalu brzdy fungovali prefektne a aj jednym prstom,ale pri nizkych otackach motora a opakovanom zosliapnuti brzd pedal ztuhol,a isiel ako keby bez posilovaca brzd. Po navrate z cesty som to dal mechanikovi,a okamzite vedel,ze to je podtlakova pumpa. Dnes som mu volal,a zatial nevyriesil problem,niekde podtlak unika. Tak sa chcem opytat,ci niekto mal s takymto autom podobny problem. Dakujem. Verim,ze moj mechanik to dokaze vyriesit,ale mozno by som mu pomohol,keby niekto objasnil zavadu. Uz za tyzden mame dalsi trip,ale iba tu na Moravu,tak by som to chcel mat OK.
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Ducato 1,9 TDi 1990 - unik podtlaku v posilovaci brzd?

Příspěvek od tatko Tom »

Máme takú pantu zo Stilom (príspevok mám inde).
Našťastie máme s manželkou na čom jazdiť no sám som zvedavý čo bude.
Situácia - dá sa iná vákuovka, nejaké kilometre to brzdí, potom prestane. Tiež - pri vyšších otáčkach akotak - pri voľnobehu bez posiľňovača. Viac ľudí si na tom vyrazilo zuby, akurát tak rozrýpali aj čo nemali (pozdravujem Oravu...)
Môj naozaj šikovný automechanik zistil, že zakaždým (každá z troch) vákuových púmp ostane "suchá" hoci má byť mazaná. Zatiaľ predpokladáme mechanizmus závady spočívajúci v tom, že turbína má dosť očesané lopatky a keďže má spoločný mazací kanál z vákuovou pumpou - no je "prvá" - nadmernými otáčkami (očesané lopatky ju menej zaťažia tak sa točí o dosť rýchlejšie, než má) si odsaje aj tú časť oleja, čo mala ísť výveve. Netvrdím že to tak je - nemá čas na to teraz, nemáme ešte druhú turbínu v 100% stave aby sa dalo presvedčiť.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
dandee
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2018, 17:48

Re: Ducato 1,9 TDi 1990 - unik podtlaku v posilovaci brzd?

Příspěvek od dandee »

Vymena vakuovej pumpy a posilovaca brzd nic nevyriesila?
dandee
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2018, 17:48

Re: Ducato 1,9 TDi 1990 - unik podtlaku v posilovaci brzd?

Příspěvek od dandee »

Uz to funguje. A nepoviem,ako sa to stalo. Nikto nemal zaujem......
Odpovědět

Zpět na „Ducato“