Přibržďuje přední levé kolo ABS?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Radu46
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2021, 22:06

Přibržďuje přední levé kolo ABS?

Příspěvek od Radu46 »

Zdravím
Auto samo od sebe cca jednou za týden začne přibržďovat na levé přední kolo. Začne to třeba po 10 km jízdy. Rozvibruje to volat a připadá mi to jak kdyby to dělalo ABS. Zabrzdilo a zase pustilo a takto pořád dokola cca každou vteřinu. Když auto jede pak přitomto přibrždování ještě 10 km tak se od kola kouří a pravé je studené. Stačí pak vypnout motor třeba dvě hodiny počkat a potom auto může najet 200 Km a nic to neudělá.
Nesetkal se někdo s takovou závadou?

Na autě před 7 tisíci Km udělány komplet brzdy. ( kotouče, desky, válečky, všechny gumičky ve třmenech, hadičky ke třmenům)

Píši sem protože je to stejné auto jako Ducato, ale jedná se o Peugeot Boxer 2,2 HDi 96kW rok výroby 2014. Děkuji.
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Přibržďuje přední levé kolo ABS?

Příspěvek od Vladka1 »

Samo brzdit jednotlivý kola umí ESP, pokud má chybný údaje tak si může myslet že hrozí smyk a přibržděním kola ho chce korigovat...
= jednotka ESP, vadný snímače natočení, studeňáky, možná i zkrat v kabeláži apod... Diagnostika a sledovat hodnoty proč to brzdí.. Nebo naslepo zkusit jinou jednotku ESP...
Přímo na brzdách to nebude, to by brzdilo furt a ne přerušovaně (klasika zatuhlý pístek se nevrací = kolo hřeje)
Radu46
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2021, 22:06

Re: Přibržďuje přední levé kolo ABS?

Příspěvek od Radu46 »

Mohu se zeptat co přesně sledovat na diagnostice?
Teď auto jezdilo jenom trasu 10 km, ale jezdil jsem s diagnostikou měl jsem tam zapnuté všechny čtyři kola snímání rychlosti.
Vždy jsou tak nějak stejně. Když auto jede rovně tak naprosto stejné a když se zatáčí tak podle toho kde které kolo je jestli má větší oblouk nebo kratší.
Cukání se projevilo tento týden jenom jednou cca tak na necelém kilometru, ale rychlost kol diagnostika ukazovala pořád na všech kolech stejnou tak jak by to mělo být.

Zatím co jsem vypozoroval tak to asi spouští v době když se auto začne rozjíždět třeba z vesnice a vytočí se do větších otáček a jak se rozjede na nějakou rychlost okolo 90 a začne se jet jen tak jako že na trochu plynu tak je pak poznat to cukání že to přibržďuje.

Ještě dodám, že se teď minulí týden udělali i nové přední ložiska s abs kroužkem a snímače k nim. Bohužel auto to udělalo i přes tuto výměnu znovu.

Zkoušel jsem shánět ABS kostku, ale bohužel jsem se nedostal k žádné ceně kolik by stála jiná.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Přibržďuje přední levé kolo ABS?

Příspěvek od Vladka1 »

Ložiska byly vadný tj. vrčely nebo měly vůli? Jinak nechápu proč se měnily když signál pro ABS je v pořádku. Jestli kvůli kroužkům ABS tak bylo jasný že to jsou vyhozený prachy... Asi vyměnit hlavně servis..
Kostka ABS taky bude v pořádku.. Zaměř se na jednotku ESP tj. snímače polohy auta (měří zrychlení zatáčení apod.) - tam budou chybný hodnoty nebo je vadná jednotka ESP. Nebo zkraty v kabeláži který jednotka vyhodnotí jako potřebu zasáhnout přibrzděním kola..
Bez měření bych jako první sehnal jinou jednotku ESP a přehodil jí jestli to zmizí.. Na kolech to nehledej tam to nebude...
Radu46
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2021, 22:06

Re: Přibržďuje přední levé kolo ABS?

Příspěvek od Radu46 »

Měnily se tlumiče a když byly dole těhlice koukal jsem na ty kroužky na abs a nevypadalo to vůbec tak, že by to mohlo fungovat + jsem usoudil, že když se to kolo tak zahřívá může byt vazelína z ložiska už pryč a stejně by se třeba za krátký čas měnilo. Byl to můj výmysl, navíc to byla položka 3000 Kč i s čidlama. Kdy se zase vyloučily další věci, které to teda nedělají.

Kde najdu jednotku ESP?
Ještě mám další postřeh. Při jízdě v noci je vidět na budíkách slabě svítit kontrolka ESC. Svítí opravdu slabě, ale je vidět, že svítí.
Ve dne to vidět není musí být fakt tma, ale svítí slabě pořád když je auto nastartované.

Předpokládám, že ty zkraty v kabeláži se asi budou hodně blbě hledat.
Popřípadě jaké měření udělat?
Na diagnostice se jde podívat na rychlosti kol a na úhlu zatočení volantu. Jinak je tam potom jenom zda fungují čerpadla a nějaké takovéto věci. Kde je napsáno jenom zapnuto nebo vypnuto.
Odpovědět

Zpět na „Ducato“