2.8 JTD 94kW - nastartuje a chcípne

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
honza_5XL
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2021, 06:47

2.8 JTD 94kW - nastartuje a chcípne

Příspěvek od honza_5XL »

Zdravim všechny,

koupil jsem Ducato 2.8JTD (244 J5), 14 dní jezdil v pohodě - sice svítila červeně ikonka motoru, ale normálně jsem jezdil. Pak jednoho dne se stalo, že jsem nastartoval a auto za cca 5 vteřin chcípne. Pak musim počkat tak minutu, nastartuju a zase, 5 vteřin a chcípne. Přijel mehanik s diagnostikou, ta napsala chybu snímače tlaku paliva, chybu regulátoru paliva, chybu snímače tlaku vzduchu. Vše vyměnil, s autem jsem ujel pár set metrů a situace se opakuje znova. Teď už diagnostika píše jen chyba tlaku paliva - čerpadlo v nádrži taky vyměněné za nové bosch a dává, to je slyšel když otočím klíčkem tak natlačí.

Někde jsem se dočetl, že ta chyba tlaku paliva by mohla být v řídící jednotce, takže zítra jedu ke známému, pujčim si jeho řídící jedntku, jednotku imobilizeru a klíč, a chtěl bych to takto vyzkoušet, zda-li to může být tím. Případně si nechám poradit, po čem se ještě podívat, kabely od snímačů k ŘJ jsem teda ještě nepískal, to je poslední možnost udělat bypas.

Díky za případné nápady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gembler
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 12 úno 2018, 20:16

Re: 2.8 JTD 94kW - nastartuje a chcípne

Příspěvek od Gembler »

Vstreky ? alebo vyskúšať start sprej
CHRYSLER CROSSFIRE 3.2
EX Punto mk1 55S, 90ELX, 16v sporting
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: 2.8 JTD 94kW - nastartuje a chcípne

Příspěvek od tatko Tom »

"sice svítila červeně ikonka motoru, ale normálně jsem jezdil" - hmmm... Ona nesvietila len tak z prdele...
Štartovací sprej načo? Auto štartne, no chcípne.
Nevýhodou novších áut je "milión" rôznych snímačov aj možnosť, že aj nový môže byť vadný (stalo sa mi to).
Honza - skús odpojiť váhu vzduchu aj keď nepredpokladám priamy súvis - vadná skôr spôsobí podstatný pokles výkonu - tiež mám skúsenosť, že problémový DRV ventil dokáže robiť divy. Mne tak náhodne chcípalo Punto JTD, až nešlo celkom naštartovať (len práve tým štartovacím sprejom...).
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
honza_5XL
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2021, 06:47

Re: 2.8 JTD 94kW - nastartuje a chcípne

Příspěvek od honza_5XL »

Start sprej asi nebude mít vliv na to, že to po 5s chcípne - nastartovat to jde.

Vyměněná ŘJ, imobilizer, snímací kroužek i klíč - a stále se to chová stejně, nastartuju, cca 5s jde a chcípne.

Snímač vzduchu na to taky nemá vliv.

Na červenou kontrolku jsem s tim dojel z Brna do ČB a ještě týden jezdil....

Zítra zkusim propískat dráty od snímačů do řj a pak už jedině kanystr s benzínem.
Odpovědět

Zpět na „Ducato“