fiat seicento

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
stefpete
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 06 srp 2010, 23:35

fiat seicento

Příspěvek od stefpete »

potreboval by som poradit kde sa da najst na Fiat Seicento zasuvka OBD na diagnostiku? AZn by bol poskytol by niektoj aj obrazok pre lahsie hladanie? diky za radu
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: fiat seicento

Příspěvek od radek.s »

U 1,1 MPI je umístěná u řidiče mezi krytem pojistek a páčkou odjištění kapoty. Obrázek není třeba, když se sehneš, uvidíš jí, není pod žádným krytem jen konektor má černou krytku. U SPI modelů nevím jestli je na stejném místě nebo jinde, to neznám. SPI možná ještě nemají OBD ale to nechci kecat.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
milosh
Admin
Příspěvky: 314
Registrován: 28 srp 2005, 11:14

Re: fiat seicento

Příspěvek od milosh »

Presunuto z admin sekce
Root
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 15 bře 2014, 18:59

Re: fiat seicento

Příspěvek od Root »

Ahoj co používáte na Seicento 1,1 MPI 2001 za diag. program s čím komunikuje. Zkoušel jste někdo Torque pro.
Jenda21
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2013, 15:17

Re: fiat seicento

Příspěvek od Jenda21 »

Zdravím, s dovolením se zeptám...mohl by mi někdo doporučit vhodný motor pro důchodce na kratší jízdy? Rozmýšlím se mezi http://www.tipcars.com/fiat-seicento/11 ... 60999.html a http://www.tipcars.com/fiat-seicento/12 ... 24328.html. Díky moc za odpověď.
Petr N.
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 09 bře 2007, 11:46
Bydliště: Praha

Re: fiat seicento

Příspěvek od Petr N. »

Seicenta mají buď 0,9 l (899 cm3) - cca do r. 2000, nebo 1,1 l (1108 cm3). Motor 1,2 l nemají. Některá jsou s elektr. posilovačem řízení - většinou ta s označením SX nebo sporting. Sporting jsou jinak zpřevodovaná a trošku víc jedou a žerou.
S motory problém nebývá, jinak ostatní problémy lze najít na tomto fóru.
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: fiat seicento

Příspěvek od twolive »

pro diagnostiku motoru 1.1 je program AIW eceu scan .. ke stažení je i na ulozto.cz
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Fiat seicento - všeobecná téma

Příspěvek od Gaaspi »

Když už název témy je fiat siecento tak múžeme udělat jednu všeobecní diskuzi o seicentech. Loni jsem si také pořídil tohle autíčko. Bylo v dobrém stavu, žádná koroze, jede potichu, rok si to nevyžadovalo žádnou investici. I když auto nevyužívám primárně ale dal sem už výlety do Banské Bystrice cca 200km od nás a taky dál po okolí. To léto jsem najel možná i 500km naraz během dvou dní. Jel taky po dálnici permenentně 130-kou a byl sem překvapen že auto určené pre městký provoz jelo líp jako škoda 120 nebo favorit (předešlé auta). Časem ale začali běžné problémy jako někde odišlo těsnení a pomaličky mi mizne voda z chladiče ale po autem není nakapané, tak nevím kam tá voda odtéká a trvá to i týdně kým tak odteče že už musím dolévat. Pak přijel děravej výfuk a auto bylo hlučné ale před STK sem zainvestoval do nového taky jsem měnil zadní tlmiče na nové. Teď mám problém s topením (ten stejný jsem měl i u škody 120) že vzduch fouká ale stále studený bezohledu na to kam otočím knoflíkem. A taky mi hapruje převodovka tomu se pověnuji v příslušné téme. Tak ale po výplatě to jdu dát udělat. Jinak jsem s tým autíčkem spokojen, líbí se mi malé rozměry, dobrej pohyb při zaprataních cest a parkovisk všudeparkujícími auty na sídlišti, když parkuji u krajnice a chci jít opačným směrem tak na jednu otočku to dám nemusím zacouvávat jako u velikých aut, se mi to tak zalíbilo že mé příští auto bude určite něco podobné alebo smart když se mi podaří nasporit víc jelikož jsou smarty na slovensku drahé.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: fiat seicento

Příspěvek od liborko »

Seicento není špatné auto,jsem s nim jakš takš spokojený, motor 1.1 nezmar,je svižný a spolehlivý,ale za dobu co auto máme ( cca 7 let) jsem měnil už 2x palivovou nádrž ( je bohužel plechová a moc nevydrží), neustálé trápení s věčně nefunkčními ostřikovači skel ( nádobka s motorky je umístěná v podběhu a dostává se tam bordel od kol),antikorozní ochrana spodku od výroby nic moc, ikdyž se to snažím zespod udržovat tak koroze bohužel vyhrává. Jede to pěkně,ale delší trasy v těch tvrdých sedačkách je fakt děs. Ale pro mou manželku na nákupy do města je to ideální :D
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: fiat seicento

Příspěvek od Gaaspi »

Vždyť to auto i bylo vytvořené pro městský provoz teda odvézt děti do školy, na nákupy atď. Na delší cesty už je lepší punto nebo tak. Soused má punto 2 generace a jede dobře je i pohodlné. Ale já sem se Seicentem ujel mnohokrát i výlety 130 po dálnici atď a pohoda. Říkají že malý a slabý motor ale v porovnání se starým rozheganým favoritem je to raketa!
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
Odpovědět

Zpět na „Seicento“