Denní svícení

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
SirTnT
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 21 zář 2011, 22:49

Denní svícení

Příspěvek od SirTnT »

Zdravím vás,

chtěl bych se zeptat jestli máte někdo na seicentu namontované denní svícení? Uvažuju o koupi: http://www.levnealarmy.cz/eshop/led-sve ... ogace.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak jsem se chtěl zeptat jestli někdo nemáte foto jak to vypadá, případně kde je nejlepší místo na montáž, případně jakékoliv zkušenosti.
:-)
Reklama
 

tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Denní svícení

Příspěvek od tomass »

Ještě nemám, ale budu mít. :D A myslím, že to bude opravdu pecka. Podařilo se mi sehnat světla kam je možná zamýšlel výrobce. Jak namontuju přidám fotky.
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Denní svícení

Příspěvek od tomass »

Trvalo mi to trochu déle, než jsem předpokládal. Už jsou denní světla namontovaná včetně "chytrého zapojení" s jedním relátkem. Zapínají se automaticky, bezobslužně a vypnou, když zapnu hlavní světla. Foceno za denního světla, proto na fotkách nevypadá, že by příliš svítily. Ve skutečnosti svítí o hodně víc, než se zdá.
Přílohy
DS1.jpg
DS1.jpg (196.93 KiB) Zobrazeno 6953 x
DS2.jpg
DS2.jpg (208.37 KiB) Zobrazeno 6953 x
DS3.jpg
DS3.jpg (177.86 KiB) Zobrazeno 6953 x
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gaaspi »

Parada to chci i jaaaa! :-)
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Denní svícení

Příspěvek od tomass »

V jednom denním světle se mi postupně odporoučely 4 z 8 LED. Zkoušel jsem je rozebrat, jestli není studeňák na desce, protože pod sklíčkem byl prach. Kryty nejsou těsné. Bohužel odešly opravdu diody. Na to, že jsem je měl asi 5 let a byly sice homologovaný, ale spíš levný tak i tak životností zklamaly. Po propočtu jsem autem najezdil odhadem méně než 1500 hodin, z toho opět odhadem tak 60% na denní světla a 40% na potkávací. Zhruba 900 hodin na LED je dost bída. Sehnal jsem ale stejných rozměrů v Autokelly od Carface. V tomto rozměru není jiný výrobce, tak mě nekamenujte za Kelynu, kde normálně nenakupuju. Žádný jiný se do Seicenta pod reflektor bez větších úprav nevejdou. Opět jsou to nejlevnější homologovaný denní světla (800 Kč), ale svítí oproti těm původním no jako "svině". Snad jsou o několik generací diod dál a vydrží víc. Když to porovnám s jedovatostí jasu svícení, co vidím u aut na silnicích, tak svítí asi tak ze 70% těch nejjedovatějších továrních francouzských na Renaultech - blbě se do nich kouká a svítí asi 3x víc, než ty původní.
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Denní svícení

Příspěvek od karelmrak »

tomass píše: 16 zář 2016, 10:44 Trvalo mi to trochu déle, než jsem předpokládal. Už jsou denní světla namontovaná včetně "chytrého zapojení" s jedním relátkem. Zapínají se automaticky, bezobslužně a vypnou, když zapnu hlavní světla. Foceno za denního světla, proto na fotkách nevypadá, že by příliš svítily. Ve skutečnosti svítí o hodně víc, než se zdá.
Mám to přesně tak!
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Denní svícení

Příspěvek od karelmrak »

karelmrak píše: 19 zář 2022, 18:00
tomass píše: 16 zář 2016, 10:44 Trvalo mi to trochu déle, než jsem předpokládal. Už jsou denní světla namontovaná včetně "chytrého zapojení" s jedním relátkem. Zapínají se automaticky, bezobslužně a vypnou, když zapnu hlavní světla. Foceno za denního světla, proto na fotkách nevypadá, že by příliš svítily. Ve skutečnosti svítí o hodně víc, než se zdá.
Mám to přesně tak!
Ještě chci dodat, že jsem pro jednoduchost vzal plus z relé benzinové pumpy, které je v prostoru motoru. Když mi pes překousl kabel u jednoho světla, tak to sešlusoval a nemohl jsem nastartovat :D
Odpovědět

Zpět na „Seicento“