Jak vám pomáhá/nepomáhá el. posilovač řízení?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
freez
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 09 črc 2012, 18:04

Jak vám pomáhá/nepomáhá el. posilovač řízení?

Příspěvek od freez »

Ahoj, zdravím všechny uživatele Seicenta

chtěl bych se vás zeptat, jak jste spokojeni s elektrickým posilovačem řízení na Seicentu. Na autě byli při koupi pneu 165/55 R13 a že by posilovač nějak extra pomáhal, to se tedy říct nedalo. Obul jsem tedy origo alu ráfky z verze Sporting, R13 5,5 šíře a na nich jsou origo pneu 155/65 R 13 Debica, říkal jsem si, že užší pneu třeba nebudou klást takový odpor a posilovač půjde lépe, nicméně valný efekt to nemělo.

Za jízdy od nějakých 20 km/h už posilovač neposiluje, ani není třeba jak se rozjedu, jde točit volantem poměrně dobře, ale při parkování kdy se auto sotva hýbe, je to někdy docela boj, vždycky si vzpomenu na svou stařičkou Š120 bez posilovače, i když to bylo ještě větší peklo. Tak bych se rád zeptal těch co mají el. posilovač, jak moc vám pomáhá při parkování? Motor posilovače jde normálně slyšet, ale přijde mi, že by tedy mohl posilovat o dost lépe. Jaká je údržba takových el. posilovačů? Nějak netuším co by se případně dalo vyměnit na posilovači, který je přímo na sloupku řízení a jestli by to pomohlo. Ta námaha při parkování tomu jinak super autíčku dost ubírá na atraktivitě.

Díky za vaše odpovědi a poznatky.
Fiat Seicento SX 1.1 Actual
Reklama
 

Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Re: Jak vám pomáhá/nepomáhá el. posilovač řízení?

Příspěvek od Boris »

Ahoj,
posilovač posiluje skvěle, při parkování mám často jen jeden prst ve volantu a tím točím.
Nebo používám jednu dlaň při vymanévrování.
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Jak vám pomáhá/nepomáhá el. posilovač řízení?

Příspěvek od tomass »

Já posilovač nemám a točím jedním prstem doslova, nebo dlaní i když se auto sotva pohne, nebo stojí. Totéž jsem měl i u starýho Fiata 126p. Je to jen o namazání kulových čepů olejem a jejich dobrém stavu. Totéž stará Lada. Namazat čepy a jde to při 0,5km/hod rychlosti dlaní otáčet libovolně.

Jen Fiat Panda na salonu v roce 2011 co jsem zkoušel bez posilovače, tak to jde sakra ztuha, na místě skoro vůbec. I stará služební felda jde líp bez posilovače, než Panda 2011 bez posilovače. Šlo tak ztuha asi jako u 1,5 tunový dodávky bez posilovače se kterou jsem dříve jezdil.

Je to nejen o nadstandartní údržbě řízení, ale také o modelu auta.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Jak vám pomáhá/nepomáhá el. posilovač řízení?

Příspěvek od liborko »

Měl bych otázku zda jde do seicenta dodělat el.servo? Mám r.v.99 bez serva a jelikož jde řízení docela ztuha a s autem bude jezdit přítelkyně,chtěla by servo. Jde to a co je k tomu případně potřeba? :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Seicento“