Ztracené klíče

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Pravdič
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 20 říj 2014, 19:42
Bydliště: Přerov

Ztracené klíče

Příspěvek od Pravdič »

Dobrý večer. Mám takový docela závažný problém. Podařilo se mi ztratit klíč od auta, při vší smůle byl jediný který jsem měl. Byl jsem ve Fiatu a u nich by nebyl problém podle VIN nechat udělat nový, ale horší je to s cenou a čekací dobou. Chtěl bych vás poprosit o jakoukoliv radu jak by se to dalo řešit rychleji a za co nejmenší peníz, auto mam jen na dojetí asi na púl roku a investovat do kliče se mi přes 3000 Kč už nechce. Děkuji za každou radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Ztracené klíče

Příspěvek od rossi »

bud auto vratit odkud bylo čmajznuto,nebo spinačka a zamky z vrakoviště.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Ztracené klíče

Příspěvek od radek.s »

Jo a někoho, kdo umí klíč(e) z vrakáče nahrát do jednotky imobilizeru v autě nebo imobilizer vyřadit.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Root
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 15 bře 2014, 18:59

Re: Ztracené klíče

Příspěvek od Root »

Přesně tak jinak to nejde.
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztracené klíče

Příspěvek od Gaaspi »

Já sem se informoval v jední klíčové službě kde dělají kopie i kódovaných klíčú (jelikož nestačí udělat jenom klíč jaku o starých aut ale v klíči je i kód) právě proto aby když ztratím klíčky aby byly doma náhradné. Ale jak to funguje to nahráni softvaru u neautorizované služby? Já si myslím že tyhle služby by měli dělat přímo ve fiat servisu ale oni tam mají nejaký univerzální přístroj na více druhú aut. Mám jenom strach že mi ten klíček začne haprovat nebo tak když to budou dělat neodborne.
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Ztracené klíče

Příspěvek od radek.s »

V klíčových službách dělají většinou kopii (klon) z originálního klíče včetně čipu, takže auto si pak myslí, že je to pořád ten samý klíč ať už použiješ originál klíč nebo tu kopii. Tím se nemusí do auta nic nahrávat a je to bezpečné, původní klíč bude bez problémů a když nebude dobře fungovat ta kopie, můžeš to reklamovat. Ve Fiat servisu to dělají tak, že musí klíč přímo k tvému autu objednat u Fiatu, klíč přijde hotový, akorát ho musí diagnostikou nahrát do paměti imobilizeru v autě a to celé prý není zrovna levné, takže u staršího auta se to nevyplatí, je lepší nechat udělat jen tu kopii klíče s čipem.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztracené klíče

Příspěvek od Gaaspi »

Chápu prostě klon, a auto si myslí že tam dávám ten originál. Jasné jen sem se bál aby to nezaraplovalo když budu někde 200km od domu a tehdy zahapruje systém a nebude chtít sebrat ten kód z čipu atď. Ale určitě je lepší udělat si kopii klíčku předem jak pak ztratit a řešit přes servis...
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Ztracené klíče

Příspěvek od karelmrak »

Ke starému příspěvku, snad to někomu pomůže. Ztratil jsem klíč a doma mi zbyl jen odhlášený, který dle Fiatu již nelze zpět přihlásit. Našel jsem službu, která přijede až k autu, vypůjčí si tu malou krabičku dole pod volantem, vyrobí náhradní klíč, a dokonce mi přihlásili i ten nepřihlasitelný klíč. Ceny velmi rozumné, opět dodávka do domu, už nevím, zda následující den, nebo za dva dny. Vizitku tady někde mám v případě zájmu ji tu zveřejním.
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Ztracené klíče

Příspěvek od turbom »

Ahoj,
Prosim o ten kontakt. Dnes jsem si zabouchnul klice v zapalování pri popojizdeni. Jenze Linea ma blby system nebo rozbity central. Jak se zavrou dvere u ridice, tak se ihned uzamknou a dioda neblika. Pokud mam zamknute auto na vnitrni central jako dnes je hotovo. Klice v zapalovani a jsem v p...
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Ztracené klíče

Příspěvek od karelmrak »

Máš kliku, že jsem se sem ještě podíval, forum je prakticky mrtvé. Pokud to ještě potřebuješ, tak

Kód: Vybrat vše

www.autoklic24.cz, tel. 602 388 200
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Ztracené klíče

Příspěvek od turbom »

Ahoj, díky. Nakonec jsem sehnal přes známého v mém okolí. Povedlo se jim dostat do auta bez poškození. :wink: Za klíč chtěl s DO jsem platil 1500kč.
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Odpovědět

Zpět na „Seicento“