Přední světlomety málo svítí

Moderátor: peta.smolik

karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Přední světlomety málo svítí

Příspěvek od karelmrak »

Vladka1 píše: 19 zář 2022, 18:28 Spíš to perfektně oslňuje, až ti to někdo vysklí kladivem tak se nediv proč.. Podobný kretény fakt miluju.
Mmch. technicky nezpůsobilé vozidlo, stav vážně ohrožuje bezpečnost = papíry do čistírny.
Mluvit slušně asi cizí pojem, nikoho neoslňuji, mám to nastavené spíše níže!
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Přední světlomety málo svítí

Příspěvek od tatko Tom »

Pane, pri všetkej slušnosti to nie je len o nastavení nižšie. Vtedy zas oslňujú napríklad odrazom od mokrej cesty.
Nemáme iba rovné cesty, oslňuje to pri prejazde cez horizont, nerovnosti atd.
LED žiarovky smú byť výlučne v svietidlách na to konštruovaných a homologovaných. Nesmú prekračovať určitú maximálnu svietivosť, musia mať určitú farebnú teplotu atd.
Žiadna LED žiarovka nemá rozmery a tvar "ledvlákna" dokonale zhodné s klasickou žiarovkou, do toho svietidla určenou, vždy bude niekam vyžarovať, kam nemá. Je pravda, že v svietidlách, ktoré obsahujú projekčnú šošovku to ako-tak ide použiť bez oslňovania, no nie je to povolené. Ďaľšia pravda je, že klasické svietidlá áut, ktoré sú matné, zakalené tiež hodne oslňujú.
Tiež som nad LED uvažoval, odradili ma zistenia faktov aj fakt ako sa zachová poisťovna pri prípadnej nehode a zistenia, že na aute boli nedovolené svetlá...
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Přední světlomety málo svítí

Příspěvek od liborko »

Ja si treba nemyslim ze by to oslňovalo nejak zvlašť vice nez treba xenony( toho kdo je vymyslel bych nakopal do prdele) Ale mel jsem na vyzkouseni LED H4 do světel v Puntě a kdyz jsem s tim jel v noci tak abych neco pred sebou videl tak jsem musel jet na dalkovych,takze jsem je zas vyndal a dal tam osram cool blue.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Přední světlomety málo svítí

Příspěvek od karelmrak »

Já mám s klopenými opačnou zkušenost, perfektně mi osvěcují patníky, když něco jede proti. Dálkové nepozoruji nějak moc velký efekt a tak je ani nepoužívám, stejně s tím nejezdím závody, hlavně po městě.
Odpovědět

Zpět na „Seicento“