Kola z Punta R13

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Kola z Punta R13

Příspěvek od peta.smolik »

Zdar nikde sem o tom nic nenašel a proto se ptám: Půjdou nasadit plechy z Punta mk1 respektive z Una R13 na Seicento? Respektive nebude tam něco zavázet? Vím že poklice ze Seicenta nepasujou na kola z Punta, né snad že by šrouby vadily ale jiný střed zavazí jeho velikost.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Kola z Punta R13

Příspěvek od liborko »

Pujdou. Taky mam na sei. trinactky rafky z punta, maji vetsi ET tzn.jsou vic zalezle dovnitr, ale nicemu to nevadi. Na to ET se muzu kouknout jestli budes chtit presne cislo, poklice diky tomu rozdilnemu ET nepasujou
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola z Punta R13

Příspěvek od peta.smolik »

Tak se prosím mrkni ale takže ty kola pak budou víc v aute? Na Puntu používám na zimu vpředu klasický plechy z Punta ale vzadu kvůli hůř dopasovanym plastum dávám kola z Una a jsou víc zapusteny v aute z každý strany asi o 1 cm
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola z Punta R13

Příspěvek od peta.smolik »

Abys tomu rozuměl Punto se mi pomalu rozpadá a tak navážno řeším "novej" jinej povoz. Původně sem chtěl dvojkový Punto s velkejma lampama mk2b ale tak nějak se mně moc nelíbí, pak sem myslel na Lancii Y ale ty zas skoro nejsou a taky maj až moc výbavy, pak byla v plánu Panda a stále je ale nějak se nedaří najít slušnou, stále je v možnostech ještě Citroen C1, Peugeot 107 nebo Toyota Aygo které se mi hodně líbí ale nedaří se trefit nebouraný auto za rozumnou cenu. Renault Thalia sem taky zvažoval ale nakonec né. Stále se snažím najít dovozce co by dotáhl jedničkový Punto z Itálie ale to začíná bejt problém. Nedávno mi nabídl známej Seicento ale protože sem nad nim vohrnoval nos tak ho prodal. Nicméně dnes sme se vypravili se ženskou do bazaru a svezli se a i když mám 184cm a 125kg neměl sem tam větší problémy a celkem to šlo, je teda fakt že Punto je mnohem větší ale my jsme dva a nikdy nebudeme víc jak dva a zas za tu cenu mi to příjde dobrý a proto se ptám i na ty kola páč kol mám na Punto spoustu a i nějaký ještě z Una. Dnes sme se svezli s tímhle: http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false; není špatný ale příjde mi drahý oproti tomuhle http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false; i když je to taky holobyt a přeci jenom bych servo uvítal páč nevím jak je to možný ale ačkoliv je moje Punto na stejnejch kolech jako to první Seicento tak s volantem jde u Punta točit daleko lehčejc. Co ty na to? PS: pokukoval jsem ještě i po SDI z koncernu VW ale nemám energií na to hledání.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Kola z Punta R13

Příspěvek od liborko »

Seicento origo ráfky ET 33, punťácké ráfky mají ET35.Myslím,že by tam kliďo vlezly i s větším ET,takže bych se nebál.Já jsem měl problém akorát když jsem zkoušel dát na seičo 14" kola,tam musí být ET pokud možno co nejmenší vzhledem k málo místu v podbězích.
Jinak do seicenta jdi,díly jsou levné,spolehlivost a spotřeba jako punto,je to svižné malé autko,ale hledej raději motor 1.1,s těmi devítistovkama sice zkušenost nemám(snad to jsou ještě OHV motory?) ale ten výkon 29kW je odrazující. Mouchy se najdou ( plechová nádrž místo plastové,nejdou koupit nové zadní ramena-pouze opravná sada silenbloků,málo místa v mot.prostoru a tím snížený přístup apod.) ale např. ohledně koroze si myslím je na tom seičo líp než punto.
Jo a volantem mi jde točit krásně lehce :D
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola z Punta R13

Příspěvek od peta.smolik »

Mi to přišlo že to šlo točit hůř ale možná je to tím že nejsem zvyklej a to Seico mělo zimní kola a taky je kol volantu míň místa a tak možná menší páka?? čert ví ale svezení mi přišlo děsně podobný jako v Lancii Y mk1 r.v. 89. ale ta 1,1 s tím pěkně cvičila a měl sem pocit že táhla dobře odspodu a taky bych řekl že převodovka je víc do silna než u Punta
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Kola z Punta R13

Příspěvek od liborko »

jede to pěkně,ten motor 1.1 je plně dostačující,samozřejmě když v tom sedí čtyři 150Kg lidi tak už to zas tak svižně nepojede,ale pro dva "normální" lidi je to akorát :D kolem volantu je trošku míň místa jak píšeš,pedále jsou dost blízko sebe,zpočátku se mi dost pletly :D ale teď už jsem si zvykl,holt nesmíš do seiča lézt v holínkách :D
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola z Punta R13

Příspěvek od peta.smolik »

No začal sem sledovat nabídky a představa je jasná buď auto z ČR a pokud možno r.v. 2007 nebo ještě mladší a nebo dovoz z Itálie případně z Francie a pak klidně i r.v. 2002. Nejlepší by byla nějaká limitovaná serie nejlépe k 50. letému výročí počátku výroby a nebo teda i holobyt ale rozhodně nechci sportink (kvůli krátkým kvaltům) Koukal sem na ty palivový nádrže a dá se pořídit už od 2tis.Kč
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Kola z Punta R13

Příspěvek od OndraK »

liborko píše:...ale hledej raději motor 1.1,s těmi devítistovkama sice zkušenost nemám(snad to jsou ještě OHV motory?) ale ten výkon 29kW je odrazující....
900 OHV má švára a co se týče spolehlivosti tak docela dobrý, moc tam toho není, tak se nemá co pokazit :-)
Ale výkon tak leda do města, i předjíždění traktoru na okresce je zážitek.. Natož ve dvou na dálnici do kopce držet alespoň 100km/h..
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Odpovědět

Zpět na „Seicento“