seicento predni brzdy -rada

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pakapraa
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2015, 15:02

seicento predni brzdy -rada

Příspěvek od pakapraa »

na stk nenabrzdilo leve predni kolo 40% rozdil hadice pruchozi vodici cepy chodej pistek tez
obsolutne si nejsem schopen uz poradit neic me nenapada kde muze byt zakopany pes
dekuji za radu
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Mozno brzdovy valec. Ine uz tam nemoze byt.
pakapraa
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2015, 15:02

Re:

Příspěvek od pakapraa »

panaman1 píše:Mozno brzdovy valec. Ine uz tam nemoze byt.
kdyby byl spatny valec hlavni tak by nebrzdily zadne kola kloudne prece je divne ze to dela jen jedno kolo
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: seicento predni brzdy -rada

Příspěvek od radek.s »

Já měl něco jiného, ale taky problém s předními brzdami, za studena byly v pořádku a po zahřátí přední kola sama lehce brzdila. Po demontáži (za studena) vypadalo vše funkční bez závady. Na radu jednoho Punťáka jsem vyměnil přední brzdový hadice (nic jiného jsem neměnil) a bylo opraveno :) . Byly tam ještě původní hadice a pravděpodobně mají po letech takovou vlastnost, že teplem uvnitř bobtnají. Po vymontování hadic jsem do nich foukal a pro porovnání foukal i do novejch a ty starý kladly větší odpor už i za studena. Je to sice jiný projev závady, ale zkus ty hadice vyměnit.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: seicento predni brzdy -rada

Příspěvek od liborko »

Pístek chodí normálně,nezadrhává? Může se vysunovat jen částečně,měl si ho venku zda není orezlý? před měsícem jsem řešil podobnou věc na mém seicentu na přední levé straně,musel jsem měnit vnitřní těsnící krroužek pístku,byl uplně rozežraný, nechápu co to dnes dělají za gumu,že to prd vydrží. Jinak jak píšou kluci,zkouknul bych i tu brzd.hadičku,pokud je tam xx let tak bych se nedivil.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
pakapraa
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2015, 15:02

Re: seicento predni brzdy -rada

Příspěvek od pakapraa »

hadice byla venku normalne pruchozi ještě teda zkusim trmen rozhodit jinak uz me nic nenapada
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Moze byt pruchodzi, len uz moze byt makka.a pri tlaku sa roztiahne mierne a tym sa strati tlak.
pakapraa
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2015, 15:02

Re: seicento predni brzdy -rada

Příspěvek od pakapraa »

hadice nova a stále nebrzdi
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Tak potom ten strmen asi nebude ok.

Odoslané z MediaPad T1 8.0 Pro pomocou Tapatalku
marekinho
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 04 čer 2019, 17:17

Re: seicento predni brzdy -rada

Příspěvek od marekinho »

Zdravím, aj ja som neprešiel na STK kvoli nesumernemu brzdeniu prednych brzd, ale zaujimave je ze pri slabom tlaku na brzdovy pedal je tam obrovsky nesulad a pri silnom tlaku na pedal je to v poriadku. Zadne brzdy vraj podla neho brzdia slabsie ale kedze je to lahke auto tak tie mi do zavad nedal. A to som mesiac pred STK menil vsetky brzdy. A chcel by som vediet ake mate brzdne sily vy zo seicenta 0.9l. Mne namerali: predok L-2.12kN P-1.52kN , zadok L-0.68kN P-0.55kN.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: seicento predni brzdy -rada

Příspěvek od liborko »

marekinho píše:Zdravím, aj ja som neprešiel na STK kvoli nesumernemu brzdeniu prednych brzd, ale zaujimave je ze pri slabom tlaku na brzdovy pedal je tam obrovsky nesulad a pri silnom tlaku na pedal je to v poriadku. Zadne brzdy vraj podla neho brzdia slabsie ale kedze je to lahke auto tak tie mi do zavad nedal. A to som mesiac pred STK menil vsetky brzdy. A chcel by som vediet ake mate brzdne sily vy zo seicenta 0.9l. Mne namerali: predok L-2.12kN P-1.52kN , zadok L-0.68kN P-0.55kN.
Taky mi předek na seicentě slabo brzdil,musel jsem kompletně rozdělat brzdy včetně pístků. Podle mě tam můžeš mit přirezlé pístky za ty roky. A ten zadek, buď zkusit vyměnit omezovače brzd ( jsou umístěné vepředu pod HBV) nebo je uplně odstranit pryč.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Seicento“