Výměna silentbloku na motoru

Moderátor: peta.smolik

karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od karelmrak »

Já vůbec nevím, kde to sehnat, ptal jsem se na rozměry, bohužel sis to nezměřil a určitě to teď vyndavat nebudeš. Mám také spoustu známých techniků v říši, třeba by se sehnaly, když budu vědět míry...
Reklama
 

karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od karelmrak »

Takže neví nikdo nic. A nedal by sem někdo číslo toho silentbloku? Nechce se mi pod auto a nabídky jsou tak pestré, že nevím, co vybrat...
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od liborko »

CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od tomass »

Žádný problém, mám to v e-mailu z objednávky. Tady jsou čísla.

Levý silentblok motoru u řidiče: Fiat OEM 46514433, CORTECO 80000297 (mám Corteco)
Pravý silentblok motoru u spolujezdce: Fiat OEM 46743191, MAGNETI MARELLI 030607010065 (mám Magnetti)
Reakční pod řidičem: Fiat OEM 46765087, CORTECO 80000300 – zadní, levá (mám to Corteco)

Nedoporučuju FAST. Nevím jak jsou na tom s gumou, ale moc bych jim nevěřil. Ještě jsem minulý týden kupoval páčky ruční brzdy dozadu, do bubnů a jedna jakž takž a druhá s velkou vůlí. Oficielně se to jmenuje expandér. Obě jsem si musel donýtovat. Ještě byla k dispozici druhá značka Maxgear a ty byly i podle fotky pro mne nepřijatelný. Rozhodně bych nešetřil na ničem !
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od tomass »

karelmrak píše: 19 lis 2022, 13:57 Já vůbec nevím, kde to sehnat, ptal jsem se na rozměry, bohužel sis to nezměřil a určitě to teď vyndavat nebudeš. Mám také spoustu známých techniků v říši, třeba by se sehnaly, když budu vědět míry...
Tak přibližně, odhadem, je to M8, nebo M10 s jemným závitem a délka okolo 100 mm (cca 80-120 mm). Co je k dispozici v těchto rozměrech a v jaké pevnosti s válcovaným závitem ? Bude to tak 6-8 šroubů, pokud někdo z té spousty známých něco vůbec má. Když to bude nadějné, tak snad ten šroub vyndám, nebo koupím všechny rozměry, abych ho jen přehodil.
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od karelmrak »

Díky za čísla silentbloků i za přibližné velikosti šroubů, já nějak tak myslel, že to bude M12x1,25. Tak se budu příležitostně pídit v branži tam, já tam kdysi dělal v autoservisu.
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od karelmrak »

Jsem zas chytřejší, pevnostní šrouby mají vždy na hlavě vyraženou dvojici čísel, případně nalitou, oddělených tečkou. První číslo se vztahuje k pevnosti v tahu, druhé je průtažnost, Prvé číslo se násobí 100N/mm2 , mez průtažnosti získáme násobením prvého čísla druhým a výsledek násobíme 10N/mm2. Je to podle DIN.
Nestačí tedy jen chtít pevnostní šrouby, ale v jaké pevnostní třídě jsou. Pak se dají teprve shánět.
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od tomass »

liborko píše: 26 lis 2022, 18:33 dle VIN si to najdi v eperu
https://www.pekidi.com/navi?FORCED=TRUE ... M=LANGUAGE
Katalog prima. :D Je tam dost věcí, u některých ceny. Dám do košíku. Pak už jsem nenašel možnost objednat. Nejsem tak nešikovnej, v mnoha shopech objednávám několikrát týdně. Je to jenom katalog, nebo se dá přes systém i objednávat k zaslání, nebo případně k vyzvednutí u dealera ?
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od Vladka1 »

Asi jen katalog..
Karelmrak - tos objevil Ameriku :mrgreen: Mmch. druhý číslo neni mez průtažnosti ale smluvní mez kluzu..
Označení 8.8 znamená pevnost v tahu 800 MPa a mez kluzu 8x8 = 640 MPa
Za pevnostní se považujou všechny od 10.9 vejš...
Když máš původní šroub vyrezlej že to nejde přečíst a nejsou údaje co tam má být, tak orientačně jde změřit tvrdost a podle toho odhadnout.
Na rozumný povolování by se při výrobě šroub musel máznout, to výrobce nedělá takže po koupi komplet auto rozebrat máznout a složit :mrgreen: JInak se ocel do hliníku zažere tak že závit pak vytrhává kusy hliníku :shock:
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od karelmrak »

Tak se po čase ozývám. Pevnostní šrouby: https://www.obchodprodilnu.cz/produkty/ ... rouby.html
Koukal jsem do katalogu eper a v úvahu by zřejmě připadaly M10x60, M10x80 a M12x80. Něco je v úpravě se zinkem, něco černé bez povrch. úprav. Budu se tím už konečně muset zaobírat, protože mi to taky začalo ďábelsky drnčet, zejména ve volnoběhu.
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od karelmrak »

A ještě k tomu dodávám: ty pevnostní šrouby jsou se závitem 1,25, tedy jemné. Nabízí je ve všech možných délkách hned několik obchodů, dokonce i jednotlivě, samozřejmě největší darda bude poštovné :D . Ale chytal jsem taky zkušenosti od mého fiatáře, který bohužel pověsil už živnost na hřebík. Říkal mi, že těch silentbloků měnil hodně moc, občas se i šrouby urvaly, ale vždycky tam prý dával normální bláto z Hornbachu a všechny drží dodnes, tak nevím...
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od tomass »

Díky za tip, to je pěkný výběr. Bohužel za těch pár měsíců z trhu u silentbloků na seicento zmizelo dost solidnějších značek. Magneti Mareli jsem si přeřadil mezi sračkovou značku. Brzy napíšu do jiné diskuse proč i s fotkou. Není to první průšvih s MM.
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od karelmrak »

Napiš, do jaké diskuze, to bych si rád přečetl. Ale https://www.automobilovedily24.cz mají např. poměrně slušný výběr, jak na české, tak i na německé stránce, tentokrát výjimečně na české levněji, jinak kupuji na německé, kde mi občas nepočítají dopravu a vyjde to levněji.
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od karelmrak »

Chyba - on to už zřejmě nikdo nepřečetl, takže se to o té diskuzi nedozvím...
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Výměna silentbloku na motoru

Příspěvek od tomass »

Je to v sekci v nových příspěvcích, z 12.4.2023. Má to souvislost s expandérem. http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=3&t=38349
Odpovědět

Zpět na „Seicento“