Seicento 1.1 - spotřeba, zkušenosti a tak

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
kocour
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2006, 12:28

Seicento 1.1 - spotřeba, zkušenosti a tak

Příspěvek od kocour »

Čeká mě nákup druhého auta do rodiny. Je to na dojíždění do práce 25 km tam a zpět. Silnice I. třídy, pořád kolem 90-100 Km/h, občas vesnice a pak kousek města. Prioritní jsou co nejnižší náklady. Jaká je spotřeba Seicenta s motorem 1.1? Dle výrobce je kombinovaná 6 l což mi přijde dost. Chtěl bych ročník 2000 a mladší. Proběhly tam nějaké zásadní změny, kvůli kterým se vyplatí koupit třeba mladší ročník? Díky moc za info.
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Pro co nejnižší náklady je hlavně podstatné to, za kolik to auto koupíte a kolik pak vrazíte do oprav. Je pravda, že např. turbodiesely žerou míň, ale jsou dražší i na údržbu pro jejich složitost. Co vím, tak FIATi svou deklarovanou spotřebu odpovídají, na rozdíl od jiných značek se na uváděnou spotřebu jen běžně nedostanete. Na uvedenou kubaturu je to auto celkem živé a do města vhodné a na kratší vzdálenosti. Když budete dodržovat povolenou rychlost mimo obec 90 km/h a auto nepřetěžovat, tak nemusíte mít obavy z vysokých nákladů. Mám zkušenosti s r.v.2000 a zvláštní problémy prakticky zatím nejsou.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

spotřeba seicento 1,1

Příspěvek od velechovský václav »

Mám Seicento 1,1 r.v.2001. Spotřeba stabilně kolem 6 l/100km při použití do práce přes město cca 30 - 40 km denně. Po zavedení svícení ve dne zvýšení spotřeby o 0,4l/100km.

Když motor viděl můj známý připomělo mu to Lancii z r.1950 vzduchem chlazenou.
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Re: Seicento 1.1 - spotřeba, zkušenosti a tak

Příspěvek od Boris »

Ahoj, přidávám svůj příspěvek:
Spotřeba 5,1 l / 100 km při 2x50 km denně, po silnicích 1. a 2. třídy, rychlost 100-110 km/h tam kde to jde, předjíždění atd.
Když jsem jezdil kratší úseky (cca 2x15 km denně), spotřeba vzrostla až na 5,5 l /100 km.
Naproti tomu s razantnější jízdou se spotřeba nijak pozorovatelně nezvyšuje.
A abych nezapomněl - mám 1,1 rok výroby 1999

Závady a opravy:
Výměna nádrže (tekla ve spoji)
Výměna gumové spojky u nádrže (jiná kauza než min. bod)
Výměna termostatu topení (netopilo, hlavně v zimě to bylo znát)
Oprava ukostření motoru (uklepal se kostřicí kabel)
Oprava snímače tachometru - nesnímal, asi vibracemi ztratil kontakt, stačilo pořádně nastrčit

S autíčkem jsem spokojen, v 95 % případů jezdím sám.
Dovnitř se vejdou i tři páry lyží (běžky) a tři osoby; převážel jsem i dvoumetrové parapety do oken.
Tichý motor.

Slabá místa:
Ostřikovač předního skla (slabý, zůstávají suchá místa na skle, pro mytí za jízdy a za sucha trošku problém)
Přední stěrače - rychlosti stírání jsou dejme tomu 5 a 10 jednotek. 5 je příliš rychlý - uvítal bych pomalejší (3) a prostřední (tak 7). 10 je OK.
atko42
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 09 čer 2006, 22:10
Bydliště: BJ

Re: Seicento 1.1 - spotřeba, zkušenosti a tak

Příspěvek od atko42 »

Mám jeden z posledných výbehových kusov Seicenta 1.1 a som velmi spokojný s týmto autíčkom.Pre nenáročných vodičov je to výborné autíčko do práce aj na chatu.Zjazdil som s ním aj celé Slovensko a nezradilo ma ani raz. Spotreba od tých 5,1 - 5,5, podla toho ako jazdíš šetrne - ideál je 90 km/h mimo obce.Je to šikovné živé autíčko.
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: Seicento 1.1 - spotřeba, zkušenosti a tak

Příspěvek od Gaaspi »

kocour píše:Čeká mě nákup druhého auta do rodiny. Je to na dojíždění do práce 25 km tam a zpět. Silnice I. třídy, pořád kolem 90-100 Km/h, občas vesnice a pak kousek města. Prioritní jsou co nejnižší náklady. Jaká je spotřeba Seicenta s motorem 1.1? Dle výrobce je kombinovaná 6 l což mi přijde dost. Chtěl bych ročník 2000 a mladší. Proběhly tam nějaké zásadní změny, kvůli kterým se vyplatí koupit třeba mladší ročník? Díky moc za info.
Tak toto bude téma i pro mě. Já sem taky vždy toužil po malém a jednoduchém aute a to mi seicento (ročník 2005) úplne splnilo. Práve bych vyzdvihol tu jednoduchost. Žádná elektronika jako alarm, centrál, elektrické okna atď. To sou věci co se kazí a dělá to starosti. Jelikož jsem před tým měl auta z doby komunizmu tak sem zvyknutej na standard té doby. Modernejší jsem nikdy neměl a proto jsem snil o kombinaci auta s výbavou jako škoda 120 ale už modernejší motor teda ne karburator ale už řídici jednotka injektor a tak... Seicento je přesně to! Brácha říkal že na některých se dali zadné bočné okna vyklápat ale já sem rád že jsou napevno a fakt se tam nemá moc co kazit. Při štvordveráku máte o dvě kličky+mechanizmy navíc které so múžou pokazit. Ja sem s tým strašne spokojen a určite bych už jiné momentálne nechtěl. A dodám tohle:
atko42 píše:Mám jeden z posledných výbehových kusov Seicenta 1.1 a som velmi spokojný s týmto autíčkom.Pre nenáročných vodičov je to výborné autíčko do práce aj na chatu.Zjazdil som s ním aj celé Slovensko a nezradilo ma ani raz. Spotreba od tých 5,1 - 5,5, podla toho ako jazdíš šetrne - ideál je 90 km/h mimo obce.Je to šikovné živé autíčko.
Sou to přesne moje slova nemám co dodat. Napsal bych to stejně. Akurat s tou spotřebou bych nesuhlasil ale tak já sem zvyklej na 7-8 litrové spotřeby ze starejch škodovek tak mi to nevadí.
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
Odpovědět

Zpět na „Seicento“