Kolik ujede Seicento na rezerve?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Kolik ujede Seicento na rezerve?

Příspěvek od Gaaspi »

Akosi sa neviem dogoogliť konkrétne k údaju, že ak sa mi rozsvieti kontrolka, pd toho momentu kolko km to ešte vydrží. Obecne na autá platí tých 50km ale záleží či je zima/leto, na sitiči viac spotrebuje atď.
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Kolik ujede Seicento na rezerve?

Příspěvek od tatko Tom »

Obecne uvádzajú 50-100 km. (https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/4 ... korejcami/).

Na Multiple som od trvalého rozsvietenia prešiel skoro 200 kilometrov - poriadne mi redlo, keď nie len, že vypísalo Fuel required ale neskôr niečo v tom, zmysle že sa úplne minulo palivo a pišťalo to.
Aj tak to ešte dala cca 15-20 km k najbližšej čerpačke.

Tankoval som už trikrát do prakticky prázdnej, 66, 67 aj 67,05 litra. No už sa radšej nezahrávam.
Deklarovaných je 63 litrov objemu nádrže, dačo vojde do hadíc až po hrdlo. :D

Poznámky k tomu:
1. Minimálne naša Multipla kecá o stave v nádrži - posledná tretina ubúda rýchlejšie, než človek predpokladá (možno je to tvarom nádrže).
2. Palivové čerpadlo je chladené palivom, tak obzvlášť v lete si už nedovolím jazdiť do prázdnej.
3. Ak by palivo došlo úplne, hrozí poškodenie niečoho, minimálne katalizátora, pri JTD zrejme aj trysiek.
4. Bude sakra rozdiel dojazd ustálenou 80-kou voči dojazdu 130km/hod alebo posúvaniu sa v zápche.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik ujede Seicento na rezerve?

Příspěvek od Gaaspi »

Ďakujem. Hlavne za ten link. Ale osobné skúsenosti sú osobné skúsenosti. Stále môže vyjsť iný údaj čo nájdete na internete, iný môže vyjsť novinárom čo testujú ak vôbec testujú aj toto. A asi najbližššie k pravde sú takéto fóra kam chodia bežní ľudia čo majú aj staršie modely a reálne to vyskúšali. Samozrejme nikomu neodporúčam riskovať s tým ale občas sú situácie keď nemáte možnosť doplniť palivo a potrebujete súrne prejsť 40-45km a viem že 50km by mala byť rezerva na každom malom aute.
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Kolik ujede Seicento na rezerve?

Příspěvek od liborko »

V příručce pro seicento je napsáno,že se kontrolka rozsvítí při stavu paliva 5-7L. Kolik ti to žere cca na 100km asi víš,tak si to můžeš spočítat. Já jezdil s Puntem 1.2 z práce na rozsvícenou kontrolku cca 30Km a ještě by určo kus najelo, měl jsem spotřebu 5.5-6L/100km. Takže 50km bys měl v poho ujet,pokud teda nepojedeš s těžkou nohou na plynu :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Kolik ujede Seicento na rezerve?

Příspěvek od tomass »

Mě ujede Seicento asi 15 km od chvíle co se rozsvítí rezerva. V té cestě mi to při stání na křižovatce chcíplo. Šlo nastartovat, ale auto nesmělo ani trošku zacukat, protože zas ještě asi 2x chcíplo. Plynule jsem dojel poslední asi 1,5 km s občasným cuknutím motoru, když si čerpadlo přisálo vzduch. Konečně jsem dojel k pumpě. Ještě pár set metrů a nedojel bych. Většinou už nenechávám rozsvítit rezervu a když už začne svítit, hned tankuju. Jo a nádrž asi nebude původní, natankoval jsem tenkrát nejvíc 35 litrů.
karelmrak
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 25 črc 2021, 15:01

Re: Kolik ujede Seicento na rezerve?

Příspěvek od karelmrak »

Je to úplně individuální, měnil jsem nádrž a má to úplně jiný dojezd na kontrolku!
Odpovědět

Zpět na „Seicento“