Závěs pro odtah vozidla

Moderátor: peta.smolik

Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Závěs pro odtah vozidla

Příspěvek od Boris »

Zdravím všechny,
před nedávnem jsem si chtěl koupit vlečné lano na své Seicento. Po prohlídce auta jsem ale zjistil, že ho nebudu mít kam přivázat - pokud budu chtít někoho vléci nebo být vlečen :(
Ptám se proto - máte na svých Seicentech závěsy pro odtah vepředu a vzadu? Já je na svém autě nenašel. Jak se potom řeší odtah?
Díky za příspěvky.
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Závěs pro odtah vozidla

Příspěvek od majco »

Boris píše:Zdravím všechny,
před nedávnem jsem si chtěl koupit vlečné lano na své Seicento. Po prohlídce auta jsem ale zjistil, že ho nebudu mít kam přivázat - pokud budu chtít někoho vléci nebo být vlečen :(
Ptám se proto - máte na svých Seicentech závěsy pro odtah vepředu a vzadu? Já je na svém autě nenašel. Jak se potom řeší odtah?
Díky za příspěvky.
v prednom a aj v zadnom nárazníku máš zásleku ktorú ked vylupneš tak potom tam naskrutkuješ vlečné oko čo máš v kufri pri rezerve :wink:
je to v návode pri aute :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

Dík za radu.
Návod k autu bohužel nemám, neb jsem jej koupil v bazaru a mám jen servisní knížku - a tam toho moc není...
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

Ještě bych se chtěl zeptat:
nevíte někdo, jaký je závit v oku pro vlečné lano?
-Jaký průměr?
-Je metrický?
-Má jemné stoupání, to vím, ale jaké (A, B, C, D,...)? Víte to někdo přesně?
Oko se závitem nechci kupovat (připadá mi to zbytečně drahé), dám ho vyrobit, ale potřebuji přesně specifikovat závit.
Díky
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Boris píše:Ještě bych se chtěl zeptat:
nevíte někdo, jaký je závit v oku pro vlečné lano?
-Jaký průměr?
-Je metrický?
-Má jemné stoupání, to vím, ale jaké (A, B, C, D,...)? Víte to někdo přesně?
Oko se závitem nechci kupovat (připadá mi to zbytečně drahé), dám ho vyrobit, ale potřebuji přesně specifikovat závit.
Díky
metrickej bude urcite :wink:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

Dík, spíš mě ale zajímá to stoupání... :?
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

Můžete někdo prosím spočítat počet závitů a celkovou délku závitu, abych mohl spočítat jeho stoupání?
Díky moc.
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od radek.s »

Ahoj, tak jsem ti to spočítal. Počet závitů je 19, délka závitu je 29mm, vnější průměr závitu je 13,9 mm. Nejsem strojař, tak nepoznám, co je to za stoupání. Jo a vepředu je kónus o délce 1,5mm, asi aby se to lépe chytlo do závitu na autě. Na druhé straně závitu, než to přejde na tyčku oka (průměr 16mm) je tam ještě kousek bez závitu o průměru 13,8mm a délce 5mm a pak to přechází asi pod úhlem 45 stupňů na ten průměr 16mm. Tak doufám, že je to srozumitelný. Ja a až to budeš mít, možná to nepůjde dobře našroubovat na auto, mě to tam taky dobře nejde, protože ten závit na autě je docela orezlý a chtěl by taky proříznout závitníkem.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: Závěs pro odtah vozidla

Příspěvek od Gaaspi »

Ja to taky nemám v kufru při rezervě taky ho mám second hand ale dobře že sem si mohol tohlo přečíst nebo sem si myslel ža někde pod nárazníkem by mělo být automaticky přidělané U-čko na tahání ako to je běžné u aut. Tenhle patent jsem ještě nevidel. Ale v mototechne by ten díl měli mít že jo?
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Závěs pro odtah vozidla

Příspěvek od radek.s »

V mototechně asi ne, ale lze je koupit zde: https://www.fiatdily.cz/ostatni-dily-karoserie140" onclick="window.open(this.href);return false;
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: Závěs pro odtah vozidla

Příspěvek od Gaaspi »

Díky za stránku. Neni to až tak drahé. Jsou i použity co úplne stačí a v přepočtu mě to vyjde něco přes 10 eur takže pohoda. Já s tým malým špuntem nechci vléct ale já vlečen určitě budu. Ještě jsem neměl auto co by se pořád nekazilo.
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Závěs pro odtah vozidla

Příspěvek od Vitaml »

No, když se dívám na tvůj žebříček aut ... :D
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Závěs pro odtah vozidla

Příspěvek od tatko Tom »

V lete nahodí bicykel :D
A asi aj ja...
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: Závěs pro odtah vozidla

Příspěvek od Gaaspi »

Pre mňa je auto vícmenej hobby. Já vlastne auto ani nepotřebuju jelikož do práce zajdu pěšky, bydlím v okresním měste kde máme všechno (kromě STK) takže vše vybavím doma a nemusím ani opouštěť město. Auto je pro mě potěšení, pro zábavu jako travič volního času.
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Závěs pro odtah vozidla

Příspěvek od radek.s »

Gaaspi píše:Díky za stránku. Neni to až tak drahé. Jsou i použity co úplne stačí a v přepočtu mě to vyjde něco přes 10 eur takže pohoda. Já s tým malým špuntem nechci vléct ale já vlečen určitě budu. Ještě jsem neměl auto co by se pořád nekazilo.
Je dobré oko ve výbavě mít, ale já ho ještě nepoužil, za celou dobu života auta a 109 tisíc km nebyl odtah potřeba.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Seicento“