Nedobíjí, 1.6

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
libor1111
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2010, 20:27

Nedobíjí, 1.6

Příspěvek od libor1111 »

ahojte som tu novy kupil som si fiata tipo 1994 66kw 1,6i.e DOHC na palubnom pocitacy mi ukazuje zo zadnej strany auticka taky valcke vraj su to svetla skusim vymenit ziarovky ale co ma ztrapy ked ide motor zrejme mi nedobija bateriu lebo po cca 15km mi auto zdochne a bateria je uplne vybyta ale nesviety mi kontrolka ze by mi nedojijalo mozte mi niekto poradit prosim libor
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: nedobija ale alternator to neni

Příspěvek od mad mike »

už si to nepamatuju,ale myslím že to budou žárovky osvětlení SPZ. druhý problém je že nedobíjí alternátor.zkontrolovat kabely k alternátoru (tlustý červený+tenký černý) musí byt pevně zapojeny a čisté+napnutí řemene. pak nabít baterii, vzít voltmetr, nastartovat a měl bys naměřit okolo 14V, pokud budou kabely v pořádku ale naměříš málo, nejspíš bude v pytli regulátor na altíku. ohledně kontrolky - může být v háji nebo odpojená žárovka . více na http://www.fiattipo.net" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
libor1111
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2010, 20:27

Re: nedobija ale alternator to neni

Příspěvek od libor1111 »

meral som batreiu za chodu auta a nameral som 12,40 az 12,60V jeden mechanik mi poradil ze alternator zistim aj tak ze nastartujem za chodu motora odpojim napriklad jeden pol s autobaterie napr kostru a auto by malo dalej bezat malo by bit samostatne ako mi povedal len ked je to i-ckovi motor neveim ci to funguje aj tak..ja som tuto jho radu vyskusal a po odpojení motor zhasol tak neveim ci je to ten alternator alebo nie dajte mi vediet co si otom myslite a je tu niekto kto rozebar alternator na 1,6ke da sa to rozobrat len v s vrchu alebo treba jamu??? diky
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: nedobija ale alternator to neni

Příspěvek od mad mike »

boha baterii za chodu neodpojuj a toho mechanika kopni do kulí, alternátor dává +-14V.bud rád, žes něco neodpálil. mrkni na ten web co jsem ti napsal, je to přímo tipo/tempra forum a alternátor se tam řešil, stačí pohledat :wink:
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
libor1111
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2010, 20:27

Re: nedobija ale alternator to neni

Příspěvek od libor1111 »

takže čo maš aky nazor nato ale akždopadne mi bracho hovori že je to altik keli bud uhliky alebo rotor možno ...dam ho dole a uvidim len neviem ako nato či s jamy alebo aj s hora sa da dať doel
Charles
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 01 pro 2008, 18:53
Bydliště: Chotěboř
Kontaktovat uživatele:

Re: nedobija ale alternator to neni

Příspěvek od Charles »

Libore, zkusím Tě lehce opravit, nemůžeš mít tipo z roku 94 s motorem 1.6ie DOHC 66kW. Tenhle motor mám v tipu já a dělal se pouze do listopadu 1992 :) takže pokud máš napsaný výkon 66kW/90HP, tak máš tu nejslabší verzi motoru 1.8ie...
Tak je jasné, že altík nefunguje. Odpojovat baterii pri běžícím motoru je vážně o altík, teda spíš o regulátor dobíjení, ale na vteřinu nebo dvě to nevadí...
Vyndat jde normálně vrchem, není k tomu potřeba ani na chvíli si lehnout pod auto. Stačí očko 19 a 17ka, a stejně tak i ráčna s ořechy těchto velikostí. Jo a klíček 10mm na oddělání kabelu dobíjení... ;)
libor1111
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2010, 20:27

Re: nedobija ale alternator to neni

Příspěvek od libor1111 »

tak som rad ze mi takto radite zato som vam moc vdacny ale veim este citat teda s technicaku a mam tam napisame 1994 66kw 16ie verzia sx tak potm neveim no ze ako co kde je teda nejaky ten problem nebo co tak ten altik budu muset teda vyndat s vrchu chci ty podekovat aposn nemusim nahat jamu
Charles
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 01 pro 2008, 18:53
Bydliště: Chotěboř
Kontaktovat uživatele:

Re: nedobija ale alternator to neni

Příspěvek od Charles »

Kdyby jsi udělal foto motoru, řeknu ti to hned...co je psané ještě neznamená, že to tak je :lol:
Altík drží na dvou šroubech, ten horní povolíš bez problémů, sundáš řemen, odpojíš kabely dobíjení a pak vyndáš ten spodní šroub...no a to je celé, altík je venku...otázka DO 5 minut
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: nedobija ale alternator to neni

Příspěvek od mad mike »

mě to poprvé trvalo 10minut, z toho 5 minut bylo nadávání :lol: :lol: :lol:
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
libor1111
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2010, 20:27

Re: nedobija ale alternator to neni

Příspěvek od libor1111 »

no jo tak diky vyskusam to teda spravit zajtra idme akurat na kontrolu cisiel a prihlasit tona bude uz o.k a dam sa do chodu a robotkou diky moc teda no
Odpovědět

Zpět na „Tipo“