Ventilátor chladiče

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
libor1111
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2010, 20:27

Ventilátor chladiče

Příspěvek od libor1111 »

zdravim chcem sa spytat ked sa zahreje motor nezapne mi ventilator ale neveim ako to funguje ci je spinac zly ze nezopne ale cidlo co je v chladici ak tam je lebo niekto tvrdi ze spinac je aj cidlo zaroven a kazdy tvrdy opak tak sa obraciam na vas profikou co by to mohli vediet je cidlo zle alebo spinac alebo co by ste mi odporucili tm vymenit aby mi isiel dakuejm vsetkim ktory mi pomozu
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: ventilator snimac???alebo cidlo???

Příspěvek od mad mike »

ventilátor na chladiči se sepne při zahřátí motoru nad 92 stupnů a spíná ho termospínač který je bud dvoupolový nebo třípolový a je namontovaný v chladiči, nemá nic společného s čidlem teploty které je namontované v bloku motoru
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
libor1111
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2010, 20:27

Re: ventilator snimac???alebo cidlo???

Příspěvek od libor1111 »

co 92 ved ma pri85 cca ne???????? ci u fiata je to i ne na renalte je to pri 88 tak potm neveim ci je aj zle ale aj teplotu motora mi ukazuje zlu bo tam ma ze 90C a voda v chladici je studena!!!!!!!!!!!!! tak co stimto????? a co ma potm za cidlo v chladici????? este a kde sa nachadza ten snimac teploty co si pisal co je na bloku motora bo to je asi aj zle bo vravim mne ukazuje 90 C a mam studenu vodu..... skus mi prosim ta opdovedat tak na vsetko ak mozes diky ty moc
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: ventilator snimac???alebo cidlo???

Příspěvek od mad mike »

libor1111 píše:co 92 ved ma pri85 cca ne???????? ci u fiata je to i ne na renalte je to pri 88 tak potm neveim ci je aj zle ale aj teplotu motora mi ukazuje zlu bo tam ma ze 90C a voda v chladici je studena!!!!!!!!!!!!! tak co stimto????? a co ma potm za cidlo v chladici????? este a kde sa nachadza ten snimac teploty co si pisal co je na bloku motora bo to je asi aj zle bo vravim mne ukazuje 90 C a mam studenu vodu..... skus mi prosim ta opdovedat tak na vsetko ak mozes diky ty moc
je napsané při 92 stupních.čidlo pro spínání ventilátoru je v chladiči. a pokud máš zahřátý motor a chladič je studený, tak se mrkni na termostat, jestli není zavřený
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
libor1111
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2010, 20:27

Re: ventilator snimac???alebo cidlo???

Příspěvek od libor1111 »

voda sa mi zohreje termostat neni zly voida sa ki zohreje ale nezopne ventilator
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: ventilator snimac???alebo cidlo???

Příspěvek od mad mike »

co máš za Tipo? verze palubky- digital nebo analog? ventilátor se zapíná nad 92 stupnů, u analog. palubky to je nad polovinou teploměru. pokud ale máš motor horký okolo 80 stupnů tak musí být horký i chladič. jinak ,vaří ti to?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
libor1111
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2010, 20:27

Re: ventilator snimac???alebo cidlo???

Příspěvek od libor1111 »

mam klasicky cifernikovy nie digi klasicky ano mam olovica je 90 stupnou ked je tam voda je studena potm ked je 90 niekedey je naozja tak zohriata a bolo uz davno za 92 teplota a ventilator nic
Odpovědět

Zpět na „Tipo“