Alternátor

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Pátrač - návštěvník

Alternátor

Příspěvek od Pátrač - návštěvník »

Osobně vlastním Ladu, matka koupila Tipo. 1,6 v super stavu ale má jednu vadu. Po nastartování lehce žhne kontrolka dobíjení ( aletrnátor) znamená to co? prošlehlá dioda na můstku?? Kolik stojí novej altík eventuelne dá se koupit diodovej můstek sólo??? nebo by to mohlo být špatným ukostřením??? Zatím jsem to neproměřoval ale v tomto stavu už je to cca měsíc a baterie je O.K., takže poočítám že to dobíjí. mmj kolik má dávat altík a v jakým stavu to měřit??? U lady to mám být při 1600ot zapnutý dálkový a na baterce má bejt cca 14,2-14,6V kolik je to u Tipa to netuším. Help please. Pátrač
RDRAPAL@BVV.CZ
Reklama
 

Pátrač
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 úno 2006, 13:23
Bydliště: Brno - King Field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pátrač »

Omluva samozřejmě v nadpisu mělo být Alternátor.. :lol:
Lada 2107
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No napeti tam ma byt stejny, jak na zigulovi. Jak tam bude pod 14, tak je neco spatne. Je nasponovanej remen? Neni prechodak na svorce? Kazdopadne sikovnej elektrikar ti z diod usmerneni udela. Anebo to aji koupit de. Novej alternator stoji miliardu.
Hustokrutost
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipo asi aletrnátor???

Příspěvek od Tomas-Oaza »

Pátrač - návštěvník píše:Osobně vlastním Ladu, matka koupila Tipo. 1,6 v super stavu ale má jednu vadu. Po nastartování lehce žhne kontrolka dobíjení ( aletrnátor) znamená to co? prošlehlá dioda na můstku?? Kolik stojí novej altík eventuelne dá se koupit diodovej můstek sólo??? nebo by to mohlo být špatným ukostřením??? Zatím jsem to neproměřoval ale v tomto stavu už je to cca měsíc a baterie je O.K., takže poočítám že to dobíjí. mmj kolik má dávat altík a v jakým stavu to měřit??? U lady to mám být při 1600ot zapnutý dálkový a na baterce má bejt cca 14,2-14,6V kolik je to u Tipa to netuším. Help please. Pátrač
RDRAPAL@BVV.CZ
mam na prodej altik z dedry 1,6i ,mel by pasovat a je za 800,-penez
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

Všechny části se daj koupit, ale je to dražší než koupit celej starej alternátor. Pokud by to bylo diodou, tak samotná dioda bude stát pár korun, celej blok usměrňovače pár stovek.
Honza
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 28 zář 2005, 09:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tenhle problém sem měl taky - sjetý uhlíky altíku- tj do doby kdy přestal dobíjet zbejvalo cca 1500km.. pak se hodil na rapeas (ložiska, stočení komutátoru, uhlíky atd...) a je klid..
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

Kdyby někdo měl zájem, tak tady mám jeden altík do TIPA je to 55A za 500Kč. Ml. Boleslav, Křinec, Doksy
775 243 310
607 243 310
ICQ: 211-523-123
ok1nfa@seznam.cz
Můžu i zaslat poštou. (poštovné je 99Kč)
libor1111
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2010, 20:27

Re: Tipo asi aletrnátor???

Příspěvek od libor1111 »

cavte fachmany fiataci :D vie mi niekto presne ale co najpresnejsie popisat ako sa rozobera alternator otrebujem ho zhodit s motora neveim ako idem to robit 1x tak kde mam povolit nejake sroby odpijit kabel alebo co tam vsetko je potrebujem tak vediet vsetko co sa da aby som do nedosral co mam kde dat dole odpojit a podobne plis surne dakuejm fiat tipo 1,6 ie 66kw
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Tipo asi aletrnátor???

Příspěvek od SpiritWolker »

neake info tu: http://fiattipo.net/modules.php?name=Fo ... highlight=" onclick="window.open(this.href);return false;

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Odpovědět

Zpět na „Tipo“