topení

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
O.Blazek

topení

Příspěvek od O.Blazek »

Chtěl bych se zeptat kde se odvzdušňuje topení na Tempře,netopí.[/b]
Reklama
 

mischo8
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 20 led 2006, 21:19
Bydliště: Slovensko - Bratislava

tempra netopí

Příspěvek od mischo8 »

Mne na tempre nefungovalo kúrenie pretože som mal vadný termostat.
kúpil som nový v elite, kúrenie uz funguje. Mám Tds 1.9 66kw. Pred montážou som vypustil nemrznúcu zmes cez spodnú hadicu na chladiči. po montáži termostatu som spodnú hadicu namontoval zase na chladič, dolial nemrznúcu zmes do nádržky na úroveň medzi max a min, naštartoval som a počas behu motora som dolieval nemrznúcu zmes tak aby neklesla pod min ani neprekročila max. ak sa hladina ustálila medzi max a min tak som nádržku uzavrel originálnym správne fungujúcim uzáverom a motor nechal bežať dalších 5minút na voľnobech- samozrejme čudlík kúrenia v aute otočený na plno. Ak uzáver nádržky aj termostat funguje správne tak sa celý systém odvzdušní sám práve cez viečko nádržky.Vo viečku je pretlakový ventil, ak nepracuje tak motor-teda kvapalina nedosiahne prevádzkovú teplotu ani tlak v celom systéme chladenia a kúrenia. teda umňa to tak bolo :lol: A pozor nádržku neotvárať keď je motor zohriaty, je tam tlak a horúca voda by ťa mohla obariť.!!! :twisted: hladinu v nádržke treba kontrolovať,má byť medzi min. a max. ryskou, aj pri studenom aj pri naplno zohriatom motore!!! :!: vela úspechov pri riešení problému, toto je len taká moja malá skúsenosť :D nazdárek :P
Odpovědět

Zpět na „Tempra“