SVĚTLA: Nesvítí potkávačky

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
tribon
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 22 zář 2009, 19:28

SVĚTLA: Nesvítí potkávačky

Příspěvek od tribon »

Ahoj,
mam dve pandy 1.2 r.v. 2005,

u jedne prestaly manzelce svitit potkavaci svetla, zarovky jsou ok, pojistky (u motoru i pod volantem) taky a relatka co jsem nasel taky (postupne prehodil jsem rele na svetla s rele na vetrak a zpet, skoro mam pocit ze to ma na svetla jedno spolecny, aspon ve skrince u motoru).

Dalkove a obrysove funguji, pri prepinani cvaka nejake dalsi rele ktere jsem nenasel (ve volantu?).

Kde muze byt chyba? A jak se da vymontovat ona cvakajici vec, doufam ze relatko neni integrovano v pacce aby to bylo nalezite drahe a mohl jsem se nechat radne ovexlovat v servisu :)

Dekuji za radu, 3b
Reklama
 

sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od sgy »

někdy se stává, že vlivem přepínaní blinkrů se sdružený ovladač v místě zapínání potkávaček vydře nebo taky zoxiduje... práce je to ne delší dobu, když se to řeší...

ale koukl bych se na kabely vedoucí v dolní části bodycomputeru.. tuším, je to ten spodní svazek...odtud jsou napájena hlavní světla.. v bodycomputeru je taky relé na přední světla, takže pokud je špatný přívod signálu pro sepnutí potkávaček, tak může způsobovat ono cvakání a nesepnutí světel

co jsem slyšel, tak díky dennímu svícení jsou mírně tyto kabely přetěžovány a přepalují se.. zkuste s tímto konektorem zahýbat a vizuálně zkontrolovat.


ve volantu určitě relé není
Uživatelský avatar
tribon
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 22 zář 2009, 19:28

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od tribon »

dekuji

mate me prave to, ze pocitac "vi" ze ma mit klopena, na displeji se rozsviti nastavovani naklapeni a dokonce jde naklapet, jen nesviti.

zkusit tedy najit bodycomputer a prislusne rele (nenasel jsem)
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od sgy »

relé je zabudované v bodycomputeru, takže nebude jednoduše dostupné, dle mě to vypadá, že je problém pouze s napájením a ne ve spínači tzn. signál na aktivaci světel funguje, takže buď to bude opravdu pokažené relé (to jde ale slyšet při zapnutí světel). pokud ho uslyšíte, tak bude problém v kabelech....

vyzkoušejte tedy, jestli se při otočení spínače na páčce ozve z oblasti bodycomputeru cvaknutí... pokud ne, tak by bylo třeba asi zajet na diagnostiku nebo zjistit, jestli to neni sw chyba nebo vyndat cely bodycomputer, rozebrat a zjistit, zda je relé vyměnitelné...

vylučte zatím chybu relé tedy jeho "uslyšením" :-D
Uživatelský avatar
tribon
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 22 zář 2009, 19:28

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od tribon »

rele je slyset uplne normalne, vcetne prislusnych zmen na palubce, jen to nesviti

abych pravdu rekl, netusim na ktery z te hromady dratu se mam zamerit :(
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od sgy »

při pohledu na bodycomputer je to prostřední široký konektor.. hned ten blízko těm žlutě razícím pojistkám...

od pravé strany toho konektoru to je 7-8 nebo 8-9 pin

a díval jste se na pojistky?
Uživatelský avatar
tribon
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 22 zář 2009, 19:28

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od tribon »

dival a preventivne je i povymenoval

az dorazim domu tak promerim obe pandy zda se chovaji na prislusnem pinu jinak
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od sgy »

ještě upřesnění: každé je napájeno zvlášť, takže jde o 2 kabely a ne jeden....
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od sgy »

tak jak to vypadá? došlo k nějakému pokroku?
Uživatelský avatar
tribon
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 22 zář 2009, 19:28

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od tribon »

tak jsem vytahl sedy konektor uplne vespodu, 6. a 7. osazeny pin z leva (7-8. kdyz pocitam i krajni prazdne) byl krapet upaleny, tak jsem to ocistil, v konektoru povyhtahl, klestema trochu zmackl at to ma kontakt a narval ho zpet (zavungovalo jen prave, po zopakovani postupu cisteni a mackani uz obe)

da se nekde koupit novy konektor pripadne i piny ze bych je rovnou precvakal nez abych vytahoval ty stare?

ma smysl tomu dost chatrnemu konektoru ulehcit ze misto svetel bych pridelal relatka a tlustsi drat (+ prislusne pojistky) nebo je nejaka oficialni doporucena metoda?
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od sgy »

o oficiální opravě jsem neslyšel.. jinak se na polském aukční portále prodává tohle : http://allegro.pl/item760996424_wtyk_zl ... _f_va.html" onclick="window.open(this.href);return false;

je to v podstatě konektor s párem nových napájecích drátů... jen je problém to nějak zařídit.

s relátkem to není špatný nápad. zřejmě máte pandu ve verzi dynamic, takže Vám palubní přístroj nefunkční žárovku hlásit nebude, tudíž nevidím problém to takto vyřešit....
Uživatelský avatar
tribon
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 22 zář 2009, 19:28

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od tribon »

60 pln je celkem hodne na to co to je :(

ten konektor se propalil ze nedrzi moc pohromade, takze proto bych ho rad vymenil, zadny servis, treba dojacek, tohle neprodava?

a pandu mam 1.2 VAN, nejsocialnejsi 1.2 se ctyrma kolama, abs a airbagama
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od sgy »

ale pokud vím, tak na bodycomputeru v místě připojení světel jsou přece samci, takže bych jen koupil fastony a napojil přímo všechny kabely... a na ten plastový konektor bych se vykašlal....u nás nikde zatím nevím, že by se prodával
Uživatelský avatar
tribon
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 22 zář 2009, 19:28

Re: potkavaci svetla

Příspěvek od tribon »

jako napichat tam jen tyhel piny jako z mini iso kontektoru
http://www.levnealarmy.eu/car-audio-912 ... e-877.html a nechat to ve vzduchu?

ten konektor ma preci jen nejakou mechanickou pevnost a pojistku proti upadnuti, leda bych si udelal obtisk a odlidl si ho, ale prijde mi to moc obtizny, na to ze chci jen konektor :)

nebo ty zmenseny relatka, jak to stoji 5x tolik co obycejne od stejneho vyrobce (treba bosch)
drahysa
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 05 srp 2009, 14:06

Porucha světla- do světla jde proud ale nesvítí potkávací

Příspěvek od drahysa »

lo levého světla mě jde proud ale přesto nejde potkávací světlo, dálkové jde. Koncovku jsem proměřil a prostříkl kontoxem, je v pořádku. Světlo jsem nedemontoval. Žárovky je samozřejmě ok..zkoušel jsem 4 jiné...měl už jste někdo podobný problém, jde světlo nějakým způsobem rozebrat?
Díky
Odpovědět

Zpět na „Panda“