INTERIÉR: Výměna žárovek osvětlení ovládání ventilace

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

INTERIÉR: Výměna žárovek osvětlení ovládání ventilace

Příspěvek od PeNik »

Ahoj.

Na mé pandičce mi přestala svítit pravá polovina středového sloupku (při otřesech bliká - takže žárovka a utržené vlákno nebo vodiče, ale na to bych přišel až po rozebrání).

Neměl by někdo návod, jak žárovičky vyměnit, abych nenapáchal více škody než užitku?

Předem děkuji z apřípadné návody arady.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Reklama
 

Jan Horák
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 08 pro 2009, 19:02

Re: Výměna žárovek

Příspěvek od Jan Horák »

Vzít za ty otočný přepínače a celý je tahem nahoru vytáhnout i s tím jejich oválným okolím (chce to opatrnou sílu a nedělat to v mraze, jako u veškeré práce s plasty!). Pak už je vidět na žárovičky (rozměrově stejný jak ve Favoritu, myslím že i se stejnejma hodnotama, asi jsem tam dával 1,2W, je to na tý žárovičce vidět - zkontrolovat!). Žárovky se tahaj (možno vykývávat) stejným směrem - nahoru, netočí se s nima. Občas můžou bejt připečený jejich drátky k patici, ve který jsou zasunutý, takže je dobrý na ně nasadit bužírku, stisknout kleštičkama a zase kývavým pohybem táhnou vzhůru. Jo a u Fiatu za tohle chtěj cca 700,-Kč zloději! Zpětný nasazení už je brnkačka, jen si pohlídat polohy otočných ovladačů tak, jak byly vytažený - doporučuju je před vytažením dát do jedný z krajních poloh. Hoj
Panda-Pinďa 1,2 8v Dynamic
Renault ESPACE III, 16V 104kW LPG
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Výměna žárovek

Příspěvek od PeNik »

Moc díky za radu.

U favorita jsem je měnil jak o život. Jakmile bude chvilka, vrhnu se na to.

700,- je tedy opravdu dost :-(
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Výměna žárovek

Příspěvek od PeNik »

Tak se chvilka našla.

Výměna hotová do 5-ti minut a úplně bez problémů.

Použité žárovičky jsou 12 V/1,2 W. Cena v Lysé nad Labem před nádražím 6,- Kč/kus.

Pokud za tuto opravu chtějí ve Fiatu opravdu 700,- Kč, tak to jsou zloději :!:
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Odpovědět

Zpět na „Panda“