OKNA: Fólie

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

OKNA: Fólie

Příspěvek od Mr.Bean »

Plánuju pořízení a lepení protislunečních folií na Pandu. Máte s tim někdo zkušenosti, (nejlepší by byl fotonávod)?? jak je to s policajtama?? jaký rozměr oken má panda? jakou byste doporučovali propustnost světla? zatim sem si vybral tohle: http://obchod.autokelly.cz/detail.aspx? ... DO%2006152" onclick="window.open(this.href);return false; nebo je lepší koupit tohle? http://obchod.autokelly.cz/detail.aspx? ... DO%2006163" onclick="window.open(this.href);return false; FÓLIE CHCI DÁT JEN NA ZADEK (zadní okna, boční okna u kufru, a možná i okno kufru)
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Reklama
 

Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od HoviXXX »

Dej tam co nejvic cerny,je to parada,ja to tak mam..Akorat nevim co mas v planu ty,tvoje odkazy nefungujou-ale doporučuji nějaky kvalitni,ne ty za 200 kč,ja mam Bruxsol nebo jak to je a jsou pekne i s atestem a je klid...Jinak vzadu myslim že mužes mit cokoliv,takže policie si tě nevšímne...Snad se nepletu :-) i když... :)
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od Mr.Bean »

nevim proč mi odkazy nejdou, ale je to obyč za 100,- z autokelly, přemejšlim jestli mam koupit 50×300 nebo 75×300, a jestli propustnost 15% nebo 25%. 5% mi příde strašně tmavý, aby přes to bylo zevnitř dobře vidět... a lepil bych to až po roční prohlídce, aby neměli kecy... :)
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od HoviXXX »

Za 100??? Tak na to se,pokud mužu radit,vykašli!!! To nema smysl!! To bude pěknej sr..a po pár měsících ti ta folie zfialovatí a nebude černá....Tohle bych na auto fakt nedaval,to je šetření na špatným místě....Jinak,musís kopírovat odkazy celý,pak půjdou :)
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od Mr.Bean »

tak když nejdou odkazy, řešim to přes PrintScreen...
Přílohy
folie, kelly.jpg
folie, kelly.jpg (40.23 KiB) Zobrazeno 5555 x
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od HoviXXX »

Já už ti k tomu svoje řekl :)
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Fólie na okna

Příspěvek od phaeton_esc »

stačí 5% průsvitnost, sám sem si na boční (zadní) u Punta lepil 5% a ven je vidět krásně i v noci. případně kup 0% průsvitnost, ven bude stejně vidět
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od Mr.Bean »

na různejch forech na netu lidi píšou, že musis mit atest i na zadní folie, jiny zase pisou, že bejt nemusí, tak já newim, zkusim někde sehnat nějaký z atestem. HoviXXX: lepil sis to sám??
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od sgy »

já mám na zadních propustnost 5% a má to jediné negativum. večerní couvání opravdu h.vno vidět, jinak na efekt je to ok. u nás musí být bohužel atest na všechna okna, jsme v tomhle opět jediní. v německu třeba se dají koupit fólie, kde k nim je návod, kam se to smí nalepit a i kartička s atestem. já sám teď měl problém na stk, kdy jsem měl vpředu propustnost 70%, ale neprošel, protože pan de.ílek si všiml, že přední okna jsou sériově nazelenalá, tudíž, jak je to psané v zákoně, na okna přední se smí lepit fólie s propustnustí minimálně 70% za podmínky, že sklo je čiré a není z výroby nějak barvené. s policajty jsem však nikdy problém neměl. sehnal jsem si kdysi firmu, která celé auto udělala za 2 hodinky všechna okna za ca. 4000 s atestem, který na stk neprošel :-D co se týče samotné instalace, boční okna určitě snadno půjdou, ale zadní okno bude peklo, protože je vypouklé na všechny strany, takže nevěřím, že jako amatér, to bude vypadat na 1*

jinak zákon povoluje na zadní okna klidně 100% zatemnění za podmínky, že má auto pravé zrcátko :-D ... boční vpředu zatmavení 30% ... a přední čelní snad jen UV fólie.. nebo ztemňovací horní pruh... s propustností od 0-100%, přičemž má délku asi 10cm. může být i do ztracena.

jinak, pokud jde o to a další připad tónování skel, lze na předních použít i takové, kde přechází ztmavení od sloupku směrem k palubce do ztracena... podmínka... ztmavení musí být do úrovně ramen řidiče, takže v podstatě je to nepraktikovatelné, leda, že by to byla třeba A8 apod, kde rameno řidiče bude výrazně vpředu :-D
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od Mr.Bean »

a je možný dodělat si ten pruh na čelnim skle? ne ten de*bilni tuningovej, ale takovej ten modrej, obyč (jak maj některý opely), ten doztracena...
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od Mr.Bean »

třeba tohle: http://www.hobbycar.cz/engine.php?lang=cz&viewd=1&idin=(id=845" onclick="window.open(this.href);return false;) tohle na skle bejt smí???? aby poldové neměli kecy, a na stk taky...
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od HoviXXX »

Jak ty to dělas,že ty tvoje odkazy nefungujou nikdy!!! :) Jina,ja sem si to nechal lepit od firmy,pekne s atestem,a mam od vseho pokoj...Myslim že pokud vyndáš sklo ze dveří-tak by se ti to povést mohlo,ale nevim jak jsi na tom se šikovností! :) Ale hlavně tam nedavej nakej smejd za 100...Jak říká sgy,v noci to moc při parkingu nepřidá,ale vse je o zvyku...
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od Mr.Bean »

mně ty odkazy fungujou!!!! :D :D :D :D támhle píšu html, a tady mi nejde blbej odkaz!!! :( :( :( hoviXXX: to jak sem se ptal, jestli to tam bejt smi, tak to nebyly folie okna, ale pruh na čelní sklo.... shop.fkt.cz/ochranne-pruhy-na-celni-sklo-cerna+dp61487
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od Mr.Bean »

a ještě další z mejch amatérskejch dotazů... je možný koupit fólii s atestem a lepit si to sám??
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
HoviXXX
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 03 bře 2007, 22:03
Bydliště: Czech Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na okna

Příspěvek od HoviXXX »

Tak to sry :D podle mě pruh na čelnim skle ani byt nemuže,jen nektere auta to maji primo z vyroby a to je ok.Ale nevim jestli je to pravda..Folii s atestem abys k tomu mel i tu karticku....To nevim,nevim....
Příští moje auto bude už i s motorem!!!!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Panda“