ZÁMKY: Centrál na DO - zapojení

Moderátor: peta.smolik

jarin
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 zář 2010, 09:50

ZÁMKY: Centrál na DO - zapojení

Příspěvek od jarin »

achoj kluci.jak zapojit originál centrální zamikání s DO na fiat panda 2006?nějakej návod,postup,nebo něco takovího.dá se to vůbec "doma" zapojit?děkuji
Reklama
 

sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: fiat panda

Příspěvek od sgy »

až tak jednoduché to není

nejdříve zjistěte, jaký typ boducomputeru máte, pokud je to N20, tak centrální zamykání zřejmě ani nepojede, to funguje až od verze N40, kdy jsou již na bodycomputeru výstupy a vstupy centrálu

zjistěte nejdříve, zda máte požadovanou verzi bodycomputeru, bývá na vnitřní straně za pojistkama

pak se budeme bavit dále, jak co kam zapojit :)
Fide
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 17 říj 2009, 17:53

Re: fiat panda

Příspěvek od Fide »

Přikládám jen, kde lze sehnat zboží:
http://www.levnealarmy.cz/eshop/central ... -s-do.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Osobně jej mám, až na odskok kufru(který není součástí tohoto centrálu), děláno v servisu v Praze...

Popis zapojení je v tom pdfku...

Snad pomůže...
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: fiat panda

Příspěvek od peta.smolik »

Poradí mi někdo s Pandou?Chci si ji koupit ale nevím jakou: Svezl jsem se v 100HP-dobrý ale celkem nic pro mně, diesel vyloženě nechci a tak řeším jestli 1,1 nebo 1,2 a taky výbavu a taky zda novou nebo jetou??
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: fiat panda

Příspěvek od Mr.Bean »

vzhledem k tomu, že panda je levný auto, tak ojetiny jsou hoodně předražený...
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Fide
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 17 říj 2009, 17:53

Re: fiat panda

Příspěvek od Fide »

peta.smolik:

Ahoj,
Určitě 1,2 jku(palubní počítač, otáčkoměr, výškově polohovatelné sedadlo řidiče, myslím že už je i v základu elektr. ovládání oken v předu aj., o trochu větší výkon) , výbavu bych řešil dle peněz :)
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: fiat panda

Příspěvek od peta.smolik »

A to právě řeším jestli 1,1 nebo 1,2 Teď mám 1,1 (Díesel ani 1,4 zásadně nechci) a su spokojenej najeto mám přes 170 a motor je v pohodě svižnost je stále stejná a žere to taky v podstatě stejně ale ta 1,2 má přeci jenom výkonovou rezervu takže tohle stále řeším a ještě stále nemám ujasněno jestli nový nebo starší a od toho řeším nabídky a výbavy Vím že chcu 5místnou verzi(Nejezdím ani ve 4 ale co kdyby jednou bylo potřeba...) el. okna ani otáčkoměr neřeším(v Puntu je nemám a už mi nechybí)stavitelnej volant a sedadlo řidiče mám a chtěl bych to znova Počet airbagů neřeším ale chci hagusy a uvítal bych City posilovač Takže když to shrnu není lehký si vybrat ale Punto v poho jezdí takže zatím není kam spěchat ale nábídek moc není páč Panda je kvalitní a starší mají většinou dost najeto a tak čekám na starší s méně najetýma km a výbavou co by vyhovovala Představa Panda 1,1 r.v.2005-2007 5míst. jasný původ výbava hagusy, posilovač, příprava pro rádio, 4 opěrky hlavy, najeto do 60tis.km, cena do 95tis.kč
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
junis
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 12 črc 2011, 10:46

zapojení Dalkového ovl. centrál. zamykání

Příspěvek od junis »

Zdravím všechny Paňďáky,

Při instalaci dál.ovládání (CL-305) fy. Jablotron k centrálnímu zamykání do své Pandy jsem narazil na problém. Zapojil jsem dál.ovl. na ovládací kontakty konektoru u dveří řidiče(pin 8 a 9), ale při uzemnění zamykacího kontaktu se mi zamknou všechny dveře kromě dveří u řidiče. Odemknutí zavřených dveří jde pouze při otevřených dveří u řidiče. Momentálně zkouším ovládací piny konektoru u dveří řidiče propojovat s kostrou pouze drátem, abych vyloučil funčnost dál.ovládání. Je mi divné, že ovládacími piny neovládám dveře u řidiče. Pokud odemykám a zamykám klíčkem v zámku u dveří u řidiče tak vše funguje jak má. Nevěděl by někdo jestli není problém třeba v Body computeru nebo neporadil by mi někdo jak na to, abych mohl ovládat všechny dveře i ty u řidiče?

Jakékoliv nápady jsou vítány
Junis

Panda 1,2 dynamic 2010
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení Dalkového ovl. centrál. zamykání

Příspěvek od sgy »

fiat začal od roku 2006 šetřit na centrálním zamykání a kdo neměl sériové dálkové ovládání, ten přišel zkrátka.

strana řidiče postrádá motorek centrálního zamykání, tudíž se nikdy nemůže zavřít samo od sebe. v zámku jsou pouze spínače pro rozeznání za(ode)mčeného stavu.
zamykání u této verze výbavy probíhá čistě mechanicky - klíčem, proto není třeba jej ovládat elektricky. motorek lze objednat levně z polska nebo se domluvit s prodejcem na např. http://www.levnealarmy.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, který centrální zamykání pro pandu nabízí
junis
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 12 črc 2011, 10:46

Re: zapojení Dalkového ovl. centrál. zamykání

Příspěvek od junis »

Je to tak, nemám u dveří u řidiče motorek ani tam nejsou dráty do konektoru N30 u dveří řidiče, tak že musím motorek objednat :(
Jenom ještě dotaz, kde je nejlépe zapojit blinky k dálkovému ovládání centrálu?
Pitrson
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 25 pro 2012, 15:02
Bydliště: Kosice, SR

Re: ZÁMKY: Centrál na DO - zapojení

Příspěvek od Pitrson »

Zdravim,

som tu novy, tak snad nevadi, ze pisem do tohto threadu. Som vlastnikom Pandy 1.2 Dynamic (r.v. 2006/7 - musim presne pozriet :-D) a mam central. Kedze panda sa da otvorit len cez vodicove dvere klucom - co mi pride obcas neprakticke, tak som rozmyslal o domontovani DO. Volal som do fiatu a tam mi najprv povedali, ze ano domontuju mi to za nejakych 80e. No ked som tam prisiel osobne a prezreli to, tak mi povedali, ze sa to da, ale musel by som kupit motorcek do kazdych dveri, kedze tam mam len lanka ci co. A jeden motorcek stoji cca 150e co je 4x150 = 600e. Tu som sa docital neico, ze staci kupit motorcek len do dveri vodica? Viete mi poskytnut nejake detajly?

+ kufor sa mi da otvorit len klucom zapalovania, co je tiez obcas neprakticke - je narocne do centralu a aj do DO zakomponovat aj odskok kufra?

Vopred dakujem!

Peto
Panda 1.2 Dynamic
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: Centrál na DO - zapojení

Příspěvek od Mr.Bean »

Máš novější Pandu a tam už začali šetřit. Takže v zámku řidiče chybí motorek. Díky tomu se nemá auto "samo od sebe" jak za/odemknout (asi Sgy to tu kdysi psal). Do řidičova zámku musíš dokoupit tenhle motorek a nějak to propojit s ŘJ DO, který taky koupíš v těch alarmech. Nejsem si tím 100% jistej, nedělal jsem to. Ale někde jsem to čet :)
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Pitrson
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 25 pro 2012, 15:02
Bydliště: Kosice, SR

Re: ZÁMKY: Centrál na DO - zapojení

Příspěvek od Pitrson »

z levnealarmy.cz:
Ja ale v autě v teto chvíli mám centrál manualní, od výrobce tedy ovladaný klíčkem a dveře se mi odemykají všechny takže by mi měl stačit jen ten jeden motorek pokud jsem to pochopil do řidičových dveři, který se ale musí propojit jednotkou od dalkového ovladaní a zbytek připojím pomoci návodu na stávající ovládaní.

Odpověď prodejce
Dobrý den!
Tak to potom ano. Stačí koupit jeden tento motorek a napojit jej na dálkové ovládání.
http://www.levnealarmy.cz/eshop/central ... panda.html" onclick="window.open(this.href);return false;

len rozmyslam, kde ho dam namontovat aj s DO .. ak by som objednal aj DO, vo Fiate mi to asi nezapoja nie? :D
Panda 1.2 Dynamic
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: Centrál na DO - zapojení

Příspěvek od Mr.Bean »

Motorek do řidičovejch dveří, a udělal bych si to sám. Na Fiat se vykašli, akorát tě oškubou. A ani prej centrál dodělat neumí.
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: Centrál na DO - zapojení

Příspěvek od Mr.Bean »

Tady je nějakej návod. Jen si to musíš přeložit :D
http://www.fiatpanda.org.pl/plikownia.h ... einfo&id=1
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Odpovědět

Zpět na „Panda“