ELEKTRO, ODSKOK 5.DVEŘÍ: Nefunguje

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
drahysa
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 05 srp 2009, 14:06

ELEKTRO, ODSKOK 5.DVEŘÍ: Nefunguje

Příspěvek od drahysa »

Jelikož je opět zima tak mi opět nefunguje otvírání pátých dveří (jde to otevřít pouze klíčkem, což se vylučuje s nastartovaným motorem :-)). V létě funguje, ale musím prvně zatlačit kliku od sebe a poté k sobě.
Předpokládám, že to je častá závada a určitě někdo ví jak jí vyřešit, případně kde zakoupit díl (kdysi jsem ho viděl na aukru za cca 400,-)
Reklama
 

samot0506
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 07 zář 2010, 19:30

Re: Otvírání pátých dveří-nefunguje

Příspěvek od samot0506 »

Zdar já bych to viděl tak že bych sešteloval zámek 5 dveří podle mě se trošku hnul a ted ti jde na tvrdo a nemá sílu se otevřít.mrkni na to jestli se ti to nehnulo.
Fiat Punto II 1,2 44KW
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvírání pátých dveří-nefunguje

Příspěvek od sgy »

máte elektrické otvírání pátých dveří? pokud ano, tak problém s madlem mám i já... není to moc dobře konstrukčně řešené a madlo na svých nepatrných osách zevnitř zanáší špínou a zadírá se, o to hůře teď v zimě, kdy se roztažností a špíně spíše zaklíní a nelze s ním pohybovat do polohy stisku spínače, takže nebude vysílat signál pro odemknutí. zlobí to i přes dálkové otevírání (odskok kufru)?
drahysa
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 05 srp 2009, 14:06

Re: Otvírání pátých dveří-nefunguje

Příspěvek od drahysa »

je to přesně tak jak jste popsal, s tím, že odskok nefungoval co mam auto...je to bazar.
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Otvírání pátých dveří-nefunguje

Příspěvek od Fénix »

elektrické otvírání jsem měl na Favoritu :mrgreen:
robinatko
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2011, 14:29

Re: Otvírání pátých dveří-nefunguje

Příspěvek od robinatko »

Hi, som tu novy. Mam ten isty problem. Kupoval som Pandu z rodiny a viem, ze to fungovalo. Odskok cez dialkove funguje. To madlo staci rozobrat a vycistit?
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvírání pátých dveří-nefunguje

Příspěvek od sgy »

madlo je téměř vlastně vůbec není možné rozebrat, aniž by jste jej poškodili. madlo je je na osách, které mají vůli snad půl milimetru - ty se právě zanáší a zadírá se to. pokoušel jsem se tam udělat mezeru šroubovákem.. nějak se to tam trošku vydřelo.. tak teď už se madlo vrací do původní polohy dle venkovní teploty.. teď přes zimu se vůbec nevrací a musím ho tlačit tahem od sebe :( pokud někdo na něco přijdete, dejte vědět, je to jen zašpiněné, ale jak to tam vymýt, to nevím
robinatko
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2011, 14:29

Re: Otvírání pátých dveří-nefunguje

Příspěvek od robinatko »

Dakujem za reakciu. Mozno sa tam bude lepsie dostat zozadu cez tapacir. Ale to budem riesit az mi nebudu pritom mrznut prsty...
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Otvírání pátých dveří-nefunguje

Příspěvek od radek.s »

A co tam zkusit bez rozebírání stříknout trochu WD40, ten to vyčistí i promaže. Mě se to v podobných případech dost osvědčilo :D
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvírání pátých dveří-nefunguje

Příspěvek od sgy »

WDčko nepomáhá... jsem promazal snad vším, ale ten jemný prach udělá své a na tom malém prostoru to nic neudělá... pomůže jen tak demontáž toho madla a vyvrtání větších děr pro ty osy... problém je, že se to madlo asi nedá bez poškození vyndat :(
Odpovědět

Zpět na „Panda“