SVĚTLA: LED denní svícení

Moderátor: peta.smolik

sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od sgy »

Zdravím. Přemýšlím o denním svícení LED. Máte ho už někdo na Pandě? Nevím, kam bych to umístil, aniž bych při tom nedodržel normy pro umístění denních světel. Dole v nárazníku už mám mlhovky, takže tam to už asi nenarvu :(
Reklama
 

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

zdravím, přemýšlím o tom taky a napadá mě umístit LEDky přímo do hlavních světlometů do horní části paraboly, které je k tomuhle účelu - alespon vzhledově - jako stvořené (homologaci neřeším) akorát nevím - protože jsem to neměřil - jak to bude v souladu s rozměry dle vyhlášky. Jen jsem se k tomu zatím nedostal, ale teď o prázdninách máme míň práce tak se do toho pustím.
www.minimaxa.cz
TOMBY
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 28 úno 2006, 18:17
Bydliště: Brno, Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

Má to vůbec smysl to tam dávat? Radši pojedu osvětlený z obou stran, protže dnes ani není potřeba vidět, jako být viděn. Někteří co vytvářejí, by zasloužili ocenění.
FIAT ---->>> First In Automotive Technology
My CREW:
NEW Fiat Bravo II 1.9MJT 120hp + dodělaný tempomat (Ex: Fiat Panda 1.2 Emotion do 73tkm)
Doma: Bravo II 1.4T Sport
Nokia N97
Apple MacBook
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

samozřejmě že to smysl má, ceny kvalitních autožárovek, které v dnešní době nejsou stavěné na celodenní provoz, jsou poměrně vysoké a na spotřebu dnes drahých pohonných hmot má celodenní svícení také vliv. Navíc rozptýlené světlo světel pro denní svícení je pro účel - být viděn - daleko vhodnější než ostré světlo potkávacích světlometů které jsou seřízeny tak aby neoslňovali. Takže světla pro denní svícení rozhodně ano :wink:
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

tady je jasně vidět, která světla mají větší význam:
Obrázek
www.minimaxa.cz
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sgy »

je jasné, kde to má smysl

nejsou to ale náhodou LED Luxeony pro denní svícení od koncernu za nějakých 13000Kč? Když si vemu, že cena tohoto setu je dá se říct skoro 5% původní ceny auta, nuní mě to k zamyšlení, jestli by se tato investice vyplatila. Ano, spotřeba žárovek klesne nebo vzhledem k rostoucí ceně ropy nějaký ten litr paliva časem ušetřím nebo že šetřím paraboly, ale ve výsledném efektu na tom spíše prodělám, když vemu v potaz, že auto se v rodině zdrží ca. 5-6 let. Proto hledám nějakou rozumnou alternativu a vhodné místo k instalaci, kde budou i vidět. Trh je dá se říct přesycen LED sadami pro denní svícení. Ale které z těchto světel jsou
opravdu během dne vidět? Nechápu řídiče, kteří si koupí sadu za 1000Kč, ale vidět je opravdu jde jen asi z 10m, což už je v případě nebezpečí velice málo. U levných sad je to spíše placebo efekt.
Naopak homologované i s atestem např. od Helly stojí přes 4tisíce, což je opět pro toto auto celkem drahé. Jak teď koukám na svůj text, tak už to denní svícení ani nepotřebuji :-D

O tom umístění LEDek do hlavního světlometu jsem již přemýšlel. Krycí průhledná část světlometu je však natolik dobře utěsněná silikonem, že i sebemenší snaha o jeho sundání by mohla skončit zničeným světlometem. Je však zajímavé, že toto místo vedle blinkru Fiat nějak "nenachystal" na něco užitečného. Opravdu se dá říct, že tam něco mělo být. Je škoda, že se nedělají světlomety s denním svícením pro Pandu ani přímo u Fiatu nebo u nějaké tuningové firmy.

takže ale zpátky k věci a stručně:
1) vhodné místo na Pandě pro umístění denních světel
2) cenově výhodná sada LED pro denní svícení (nějaký ekvivalent těm koncernovým nebo Hella) - určitě někdo něco takového je.
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Denní svícení - návrhy na umístění a typ?

Příspěvek od sgy »

zdravím vás

kdo tu má instalované denní svícení? a jaký typ?

potěšilo by fotky a návrhy, kam by co šlo instalovat... už je musím opravdu koupit, začaly se mi hodně opalovat ty plastové patice na hlavních světlech a namísto nových světlometů si fakt raději dokoupím denní světla.

mám tam už mlhovky, takže místo nich nic dávat nebudu. ideální by bylo, kdyby se to vešlo do té spáry vedle nich, ale to asi nic tak krátkého nebude, co...

hoďte sem prosím fotky, kdo už něco má, bude se to hodit možná i ostatním, zatím díky :)
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Denní svícení - návrhy na umístění a typ?

Příspěvek od Smrťák »

Panda je dost úzká a montáž denních světel jinam než místo mlhovek je problematická. Předpokládám ,že řezat do nárazníku nechceš.
Sbohem. :-)
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Denní svícení - návrhy na umístění a typ?

Příspěvek od PeNik »

Já to mám takto:
Přílohy
IMAG0017.jpg
IMAG0017.jpg (52.57 KiB) Zobrazeno 13392 x
IMAG0016.jpg
IMAG0016.jpg (59.95 KiB) Zobrazeno 13392 x
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Denní svícení - návrhy na umístění a typ?

Příspěvek od Smrťák »

To by šlo. Ale zase je to řezání otvorů navíc.http://www.auto-moto-elektronika.cz/ima ... RL_LRG.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
Sbohem. :-)
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Denní svícení - návrhy na umístění a typ?

Příspěvek od PeNik »

Tak já si to nechal udělat v servisu jako komplet, tak mě to bylo vcelku jedno jak to udělají. Já měl akorát požadavek na homologované denní svícení umístěné vedle mlhovek. A pak si pro to jen přišel a zaplatil. :D
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Denní svícení - návrhy na umístění a typ?

Příspěvek od Smrťák »

OK. Tyhle mám já.Mají malý průměr,to by šlo. http://www.hod-zarovky.cz/hod-zarovky/e ... homologace" onclick="window.open(this.href);return false; . Ty větší mají 9 cm,ale jsou lepší na zapojení.Modul mají součást světel. http://www.vltava2000.cz/gsm-caraudio/G ... =drl019pir" onclick="window.open(this.href);return false; Montovat to v servisu je zbytečnost. Je to snadné. Obrázek
Sbohem. :-)
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Denní svícení - návrhy na umístění a typ?

Příspěvek od PeNik »

já byl na pravidelné prohlídce, takže jsem si to nechal udělat od nich.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Denní svícení - návrhy na umístění a typ?

Příspěvek od Smrťák »

To je věc každého soudruha :mrgreen:
Sbohem. :-)
Uživatelský avatar
Japa
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 23 lis 2008, 14:58
Bydliště: Karviná

Re: Denní svícení - návrhy na umístění a typ?

Příspěvek od Japa »

Já také, po vzoru PeNika :) jsem zvolil umístění vedle mlhovek. Jsou to čtyřdiodová, průměr 70 mm.
Přílohy
100-0007_IMG.JPG
100-0007_IMG.JPG (161.88 KiB) Zobrazeno 13379 x
Ford S-Max 1,9 TDCi, r. v. 2011
Fiat Panda 1,2, r.v. 2010
Fiat Stilo 1,9 JTD, r. v. 2004 - Ex.
Fiat Brava 1,9 TD, r. v. 1997 - Ex.
Fiat Tipo 1,9 TD, r. v. 1992 - Ex.
Fiat 127, r. v. 1977 - Ex.
Fiat 850 Sport Coupe, r. v. 1969 - Ex.
Odpovědět

Zpět na „Panda“