Autobaterie Panda r. v. 2008

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Autobaterie Panda r. v. 2008

Příspěvek od the_miracle »

Mám otázku, potřebuju koupit autobaterii do Pandy z roku 2008. Je tam taková malá kostka. Bohužel nemám možnost to teď přeměřit, ale opravdu se tam vejde jen 175x175 baterie, nebo by tam šla i o něco větší? Jde o to, že ty malé kostky jsou o něco dražší a logicky mají menší kapacitu... O ty dvě stovky navíc nejde, ale proč kupovat 40 aH za 1100,-, když můžu mít třeba 44 aH za méně. Díky!
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Autobaterie Panda r. v. 2008

Příspěvek od radek.s »

V mým Seicentu je taky tahle kostka, ale vejde se tam i 207x175, akorát se tam špatně dává a vyndavá, protože je umístěná v méně vhodným místě, než u Pandy. Myslím, že do Pandy by ta větší taky mohla jít, chce to asi opravdu změřit. Jo a tuším, dělají se dvě výšky 175 a 190, ty kostky mají 190, když se tam dá ta baterie s výškou 175, tak nevychází to uchycení přes baterii, musel jsem tam dát podložky pod matky, Panda to uchycení má už jinak, nevím, jestli by nižší vadila, ale myslím je lepší koupit tu novou taky s výšku 190.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
jarin
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 zář 2010, 09:50

Re: Autobaterie Panda r. v. 2008

Příspěvek od jarin »

Ahoj.Já jsem koupil VARTU 42ah.Cenu už ale nevím.Pasuje dobře,ale je o něco menší,takže jsem musel ten popruch co drží baterku malinko podložit. :D
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: Autobaterie Panda r. v. 2008

Příspěvek od pavproch »

jarin píše:Ahoj.Já jsem koupil VARTU 42ah.Cenu už ale nevím.Pasuje dobře,ale je o něco menší,takže jsem musel ten popruch co drží baterku malinko podložit. :D
Přesně to samé s Exide... podloženo kusem trámku s drážkou pro popruh
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
honzatrx
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 13 črc 2017, 13:15

Re: Autobaterie Panda r. v. 2008

Příspěvek od honzatrx »

Mám Pandu 1,1 r.v. 2009, původní aku zdechlo po 4 letech z důvodu skryté výrobní vady, pořídil jsem nejlevnější aku, jaké se dá sehnat, 45 Ah za 800 Kč,- od f. ČEKL Praha Letňany, aku v pohodě i v mrazech maká dosud. Zásadní je, že je možno kontrolovat díky šroubovacím zátkám hladinu elektrolytu a držet ji doléváním na maximu, dále minimálně před zimou a po zimě je vhodné aku preventivně dobít nebo používat konzervační dobíječku při odstavení delším než týden, jelikož alternátor v Pandě není nijak zvlášť výkonný, doporučuji instalaci led denního svícení (investice 800 Kč) a tím eliminaci denního provozu s halogenkami, šetří se aku, altík, žárovky a i nějaké to palivo.
Odpovědět

Zpět na „Panda“