Cvrkot ventilátoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Cvrkot ventilátoru

Příspěvek od the_miracle »

Mám 1.1 taková ta holá klasika a z jara začal cvrčet ventilátor. Děĺalo to jen na jedničku, ale teď už to občas cvrká i na dvojku. Přes léto mi to nějak nevadilo. Prostě jsem ho vypnul a otevřel okno, ale teď už to začíná být celkem opruz. Netušíte někdo, čím by to mohlo být a hlavně, jak nejsnáze se k tomu ventilátoru dostat? Koukal jsem na ten sloupek pod palubkou, kde mají vyšší výbavy pylový filtr, ale ten box vypadá nerozebíratelně. Auto je sice rok 2008, ale má najeto 19000 km, takže opotřebením by to snad taky být nemělo. Spůíše, jak se s tím moc nejezdilo... :-).

Díky!
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Cvrkot ventilátoru

Příspěvek od radek.s »

U Seicenta se mě to občas taky stane a příčinou je většinou listí ze stromu, které se dostane až do ventilátoru, protože mřížka sání pod předním oknem má docela velké otvory a není tam žádná síťka ani pylový filtr, který by listí zachytil. Většinou stačí dát ventilátor na poslední stupeň, suchý list ventilátor rozemele na malé kousky a je klid, zbytky časem vylítají mřížkami v palubce dovnitř. Já to kvůli tomu nerozebírám, u Seicenta se musí jít k ventilátoru komplikovaně z motorového prostorou, demontovat airbox, tlumení přepážky, šrouby ventilátoru jsou špatně přístupný a nejvíc pracný je tam ty šrouby pak vrátit. Jednou jsem to rozebíral kvůli promazání a záviděl jsem těm, kdo mají Pandu, protože u ní je to oproti Seicentu krásně jednoduchý, vleze se pod palubku, odpojí se konektor, vyndá jeden šroubek, ventilátor se pootočí a je venku, před časem jsem tady někde viděl návod.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Panda“