Občas vynechá motor 1.1 40kW

Moderátor: peta.smolik

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Občas vynechá motor 1.1 40kW

Příspěvek od radek.s »

the_miracle píše:Přesně se to tedy jmenuje Snímač otáček klikové hřídele?
Díky
Přesně tak.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Reklama
 

the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Občas vynechá motor 1.1 40kW

Příspěvek od the_miracle »

tak čidlo vyměněno. s odpojeným čidlem auto nestartuje, to je asi logické. Co je ale zajímavé, že po výměně svítila kontrolka motoru. To trvalo i po odpojení baterky a asi dvou, třech startováních. Auto ale normálně jelo i startovalo. Přejel jsem asi 1,5 km s rozsvícenou kontrolkou, chtěl auto napojit na diag, ale po dalším nastartování kontrolka zhasla. V diagnostice jsem našel chyby:
Camshaft Position sensor
a
RPM sensor.

Zkoušel jsem pred tím odpojovat i ten horní sensor, tak je možné, že to tam skočilo tím. Každopádně jsem udělal vymazání chyb a několik restartů a dalších startů a kontrolka už normálně zhasínala a chyby se už neobjevily.
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Občas vynechá motor 1.1 40kW

Příspěvek od radek.s »

To je vše v pořádku. Odpojením baterky se chyby z paměti nemažou, tak to bylo u starších aut. U novějších se chyby a další data zapisují do paměti, která si to pamatuje i při odpojení baterky.

Po několika nastartováních kontrolka závady zhasne v případě, že nějakou dobu závada již není aktuálně přítomna, ale chyby zůstanou dále uloženy v paměti, aby byly dostupné pro servis. Takže se to chovalo přesně tak, jak má.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Občas vynechá motor 1.1 40kW

Příspěvek od SpiritWolker »

Pozdravujem, po vymene snimača musis urobit kalibraciu časovania motora(pulzneho kolesa)
teraz presne neviem napisat ako sa to vola, nemam prave pri sebe diagnostiku.
Zmažu sa povodne nastavenia, a potom sa tri krat vytoči motor na 4500/5000otačiek cca na 3sekiundy
a bude to skalibrovane. Procedura sa roby pri zahriatom motore.
Možu sa aj zmazat autoadaptačne parametre.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Občas vynechá motor 1.1 40kW

Příspěvek od the_miracle »

Tak bohužel musím s odstupem času konstatovat, že čidlem to nebylo a byla to zřejmě jen shoda náhod, že to přes léto přestalo zlobit. S podzimem se problém objevuje znovu a přestože jsem obětoval ještě jednu Boženu za nové čidlo, efekt nyní nula. Měl by někdo nějaký nápad?

Mám tyto poznatky:
1) ve většině případů to dělá při přejetí nějakého hrbolu, jizdě po kočičích hlavách, přejezd retardéru apod. Výjimečně se to stane při jízdě po hladké silnici.
2) dost často se to také děje v momentě, kdy brzdím motorem nebo podřazuji, ale tady už to není tak dominantní. Občas se to stane i při akceleraci.
3) v létě to nedělalo vůbec
4) vůbec nezáleží na teplotě motoru
5) někdy to neudělá třeba 100 km, jindy třeba 6x za sebou během dvou tří kilometrů
6) auto startuje úplně v pohodě
7) diagnostika nezobrazuje žádnou chybu v paměti závad

Podle mě to tedy vypadá, že někde kondenzuje vlhokst nebo tak něco, ale vůbec nevím, po čem jít.

Díky.
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Občas vynechá motor 1.1 40kW

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Zaujimavy problem....paci sa mi :-) Skoda ze v RJ nieje ziadna chyba, coho sa chytit. Ale mne to pride ako blba kostra, alebo studenak na nejakom pine, a prejavi sa najme ak autom "hegne". Elektricka chyba sposobovana mechanickym posobenim. Ja by som zacal zadarmo:
- kontrola a precistenie vsetkych ukostrovacich spojov (su kade-tade poupevnovane)
- prestrek vsetkych moznych konektorov a pomykanie kazdym kablikom u konektorov, ci niektory neostane v ruke
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Občas vynechá motor 1.1 40kW

Příspěvek od the_miracle »

To jsem přesně udělal. Včera jsem nechal běžet motor a postupně jsem osahával všechny kabely, čidla, kam jsem nedosáhl, tam jsem lehce poťukal madlem šroubováku, taktéž cívky a kabely ke svíčkám, fuse box, žel motor celou dobu krásně a plynule běžel.
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Občas vynechá motor 1.1 40kW

Příspěvek od the_miracle »

Tak ještě mám jeden tip. Zkusil jsem demontovat MAP sensor, který byl dost zašpiněný od oleje. Takže jsem jej trochu očistil a uvidím. Pokud jsem jej odpojil zachodu motoru, tak motor chcípl. V diagnostice byla zapsaná chyba. Ale je možné, že pokud to dělá jen nečistota a vypadne třeba jen jedna hodnota, tak se to nezaznamená. Uvidím, dám vědět s odstupem času (respektive najetých km).
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Občas vynechá motor 1.1 40kW

Příspěvek od the_miracle »

Po téměř roce a půl mohu konstatovat, že se chyba nevyskytla. Je tedy skutečně možné, že byl problém v MAP sensoru. Měl jsem totiž před pár lety problém s tím, že se mi utrhl filtrbox na vzduchový filtr z držáků a nějaký čas jsem s tím jezdil, než jsem si toho všiml. A tím pádem se trochu oleje sem tam dostalo tam, kam nemělo. Tak snad už nadobro vyřešeno. Díky.
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Občas vynechá motor 1.1 40kW

Příspěvek od Designer »

tak to je super že sa to podarilo odstrániť :wink:
Odpovědět

Zpět na „Panda“