Nefunkcne ABS

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
ducellie
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 24 pro 2011, 19:18

Nefunkcne ABS

Příspěvek od ducellie »

Ahojte, mam Fiat Panda r.v. 2009 motor 1.1. Menil som predne loziska a tak som musel vytiahnut snimace ABS. Od toho momentu mi stale svieti zlta kontrolka ABS na palubnej doske. Diagnostika mi ukazuje ze oba predne snimace maju trvalu chybu aj po odstraneni chybovych hlasok sa opatovne ukaze ta ista hlaska a rozsvieti sa piktogram ABS na palubnej doske a k tomu mi neukazuje rychlost na tachometri. Ktora sa po case zacne normalne spravat a tym sa aktivuje aj servo riadenia. Snimace som opatovne vytiahol, ocistil a zial nepomohlo. Na diagnostike sa snimace tvaria ako mrtve a neukazuje ani rychlost na prednych kolesach co na zadnych ano.

Viete mi niekto poradit co mam robit?
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Nefunkcne ABS

Příspěvek od radek.s »

První, co mě napadlo je to, že jsou dva typy ložisek a to ložiska pro vozidla s ABS a ložiska pro vozidla bez ABS. Pokud jsi tam dal ložiska pro vozidla bez ABS, tak by se to mohlo projevit tak, jak píšeš.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
ducellie
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 24 pro 2011, 19:18

Re: Nefunkcne ABS

Příspěvek od ducellie »

Ano, nakoniec tam boli zle loziska namontovane bez ABS. Po vymene lozisk pre ABS, piktogram zmizol. Ale pri jazde nad cca 30km/h mi stale pracuje ABS aj ked nema dovod. Stale pocujem od poistkovej skrine z motoroveho priestoru cvakanie relatka. Po prekroceni cca 30km/h sa mi piktogram ABS opat rzoszvieti. ABS opat nepracuje. Po vypnuti a opatovnom zapnuti motora pikrogram ABS zhasne, situacia sa opakuje.

Viete mi poradit?
Odpovědět

Zpět na „Panda“