Nesvítí jedno světlo

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Nesvítí jedno světlo

Příspěvek od janak »

Ahojte, neměl by někdo radu/tip na toto?:
Týká se to auta Fiat Panda 1.2 benzin r.v. 2004 - nesvítí levé přední světlo (ještě předevčírem svítilo), tedy ta H4 žárovka. Zkoušel jsem vyměnit tři žárovky, nic, projel jsem všechny pojistky v obou pojistkových skříních (u řidiče i u motoru, páč nevím přesně, která pojistka je od světla), nic, pročistil jsem i jejich kontakty, zase nic. Pak jsem ještě četl o "šedém konektoru" v pojistkové skřínce u řidiče, že to velmi často způsobuje, když je nějaký kontakt vypálený, našel jsem ten konektor, je tam jeden hnědý a výše jeden šedý, oba jsem prohlédl, ale žádná vada ani vypálení nebyla vidět. Chtěl jsem v něm pro jistotu jehlou přihnout ty kontaktní plíšky, trochu se nějaké povedly, ale nejde to moc dobře, tak nevím. Ani nevím, která ta zdířka v něm je od světel.
Nevíte někdo, co by to mohlo ještě být, co ještě zkontrolovat a prohlédnout apod.?
Díky za případné rady a tipy.....
Reklama
 

janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Re: Nesvítí jedno světlo

Příspěvek od janak »

......Jen jsem ještě zapomněl doplnit, že u toho levého předního světla nesvítí jen potkávací, dálkové svítí....
janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Re: Nesvítí jedno světlo

Příspěvek od janak »

Tak vyřešeno, bylo to nakonec skutečně v tom "šedém konektoru". Znovu jsem ho vyčistil, tentokrát i prostříkl zástrčku sprejem na kontakty a ty kontakty v zásuvce projel ještě malinkým jemným pilníčkem a funguje to. To jsem si oddychl, že s tím nemusíme do servisu.....
Odpovědět

Zpět na „Panda“