Panda III - bluetooth instalace

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Mišo Panda
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2021, 22:00

Panda III - bluetooth instalace

Příspěvek od Mišo Panda »

Ahoj,
vďaka za prijatie.

Mám dve otázky:
1. Je možné mať originál rádio s bluetooth v 2016 Pande?
2. Ako s reinštaláciou gumového tesnenia na dverách?

1. Kúpil som Pandu III 2016 1.2 s neoriginálnym rádiom. Rád by som mal v aute bluetooth, ktorý by bol spárovaný s origo rádiom.
A teraz sa chcem opýtať, či sa to vôbec dá, či nemáte niekto skúsenosť?
Momentálne mám bluetooth cez zapalovač, ale chrčí to a je to nepraktické, lebo neorigo rádio má malinké gombíky a veľmi neprehľadné ovládanie.
a) rád by som kúpil origo rádio, ale myslím, že nedisponuje s bluetoothom
b) existuje to nové rádio s Uconnect, ale to neviem, či sa do dá vôbec spárovať. Nie som technik :P a volant nemá ovládače.
Rád by som práve origo rádio kvôli vzhľadu, lebo dizajnovo pasuje do interiéru. Gobíky su fyzické, čo chcem, nechem led obrazovku a iba to spojiť s telefónom, kvôli hudbe a hlasu z navigácie.
Viete prosím poradiť?

2. Keď som prišiel k tchýni na záhradu, tak mi pes prišiel k otvoreným dverám a z ničoho nič ukusol kus dverového gumeného tesnenia. :lol:
A tak ho musím vymeniť.
Riešili ste to už niekto?
Nejaký konkrétny typ mám kúpiť? Predáva sa ako kus, alebo metráž?
Vďaka za rady!

Mišo
IMG_7135.JPG
IMG_7135.JPG (50.99 KiB) Zobrazeno 3248 x
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Panda III - bluetooth instalace

Příspěvek od radek.s »

Ahoj,
1. Podle fotky máš Pandu verzi POP a ta údajně nemá ve svazku vodičů k rádiu datové vodiče (někdo to tady už řešil) a proto tam nebude originální rádio fungovat a je jedno, jestli by to bylo to základní rádio bez BT nebo rádio uConnect. U veze POP se asi počítalo jen s instalací neoriginálního rádia. I když by jsi za drahé peníze objednal i ten svazek kabelů k autorádiu pro Pandu s vyšší výbavou, bylo by nutné diagnostikou nastavit přítomnost originálního rádia uConnect a nedokáži říci, zda to je u POP možné nastavit, taky když v autě není volant s tlačítky. I kdyby to bylo možné, nebudou dostupné funkce rádia z tlačítek volantu a nevím, zda by to nějaký servis byl ochotný udělat. Obyčejné originální rádio sice nepotřebuje volant s tlačítky, ale nemá BT, takže to není řešení. Je to komplikované. Myslím, že v tvém případě je nejlepší řešení vybrat si nějaké pěkné neoriginální rádio s BT, které se tam vzhledem alespoň trochu hodí a má rozumná tlačítka, takové rádio asi zvládneš vyměnit i sám.

2. Myslím, že těsnění dveří se musí objednat kus přímo pro Pandu III a pro konkrétní dveře, to těsnění je myslím přesně vytvarované pro ten otvor dveří.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Mišo Panda
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2021, 22:00

Re: Panda III - bluetooth instalace

Příspěvek od Mišo Panda »

Ahoj,
veľmi ďakujem za podrobný popis problému.

1. Mám verziu MyStyle, čo myslím bola verzie medzi Pop a Easy. Neviem presne.
Nu, asi nebudem vymýšlať a vydám sa pátrať po peknom rádiu. Ak máte nejaké skúsenosti s výrobcami, ocením. Autorádio som ešte nekupoval.

2. Lištu zájdem poriešiť do servisu. Dnes som auto kompletne vyleštil a zistil som, že je hodne špinavé práve na futrách dverí, na tých kovových plochách, tak uvažujem, či tam nepridať ešte jednu gumovú lištu. S takým nápadom ste sa tu nestretli prosím?
Ďakujem
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Panda III - bluetooth instalace

Příspěvek od radek.s »

1. Aha, tak tuto verzi neznám, v Čechách se v roce 2016 prodávaly verze Pop, Plus, Lounge, Climbing 4x4 a Cross, mám ještě uložený ceník z toho roku. V Čechách byla místo Easy výbava Plus a měla navíc lakované kryty zrcátek v barvě karoserie a to se mě hodilo, ale ty máš černou a ta to vlastně ani nepotřebuje :D U autorádií mám zkušenost jenom se Sony a byl jsem s ním spokojený, výborný zvuk, dobrá logika ovládání a to rádio bylo znatelně citlivější než to originální rádio co mám teď v Pandě.

2. Taky jsem si všiml, že se karoserie u dveří více špiní, protože Panda nemá to druhé těsnění, které mají dražší auta namontované přímo na dveřích. Ze začátku mě to trochu zklamalo, že se to tak špiní, ale už jsem si zvykl. Oproti starému Fiatu Seicento jsem si hned všiml zhoršení nejen ve špinění, ale i v tom, že Panda je náchylnější v zimě k přimrzání těsnění dveří nahoře, když tam naprší. Seicento sice taky nemělo druhý těsnění na dveřích, ale bylo tam na karoserii navíc těsnění horní hrany dveří a tak tam nezatékalo na to vnitřní těsnění, jako se to děje u Pandy. Já bych tam ale druhý těsnění nedával, koukal jsem, že ani nevím, jak bych ho tam nalepil a jaký by muselo mít tvar, aby to těsnilo a navíc bych se bál, že voda nebude vysychat a že se tam bude držet vlhkost a to bych nechtěl. Raději to častěji v těch místech umyji a před zimou ošetřím těsnění přípravkem na těsnění, abych omezil přimrzání dveří.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Mišo Panda
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2021, 22:00

Re: Panda III - bluetooth instalace

Příspěvek od Mišo Panda »

1. Panda My Style som videl hodne na zahranicnych servroch Autoscout a Mobile.de, čo sedí, lebo auto je dovezené z Nemecka.
Možno skúsím nejaké nemecké fórum s tým rádiom. Ale na anglických pśali v podstate, to čo vy. Pohľadám nejaké Sony.
2. Na špinu si zvyknem, alebo ju očistím. Ten prípravok, čo ste spomínali, to je niečo takéto?
http://www.nahradni-dily-zh.cz/zbozi/67 ... -SONAX.htm

Lebo všimol som si teraz po 2200 km jazdy v 30 stupňoch a na slnku, že zadné dvere sa prilepili - asi práve teplom.
Ale inak som s Pandou nesmierne nadšený! Baví ma vysoký posed a celkové pohodlie auta. A akási jednoduchosť celého auta, ktorá mu dáva šarm.
Ale nie je to jednoduchosť ako v Fabii alebo Citiqu. Moja žena je 'pletařka' a náramne si pochvaluje prednú policu, kde má uložené vlny počas jazdy :D

Ešte jedna otázka: Myslíte, že má zmysel riešiť kryt pod motor?
http://www.nahradni-dily-zh.cz/NAHRADNI ... -blatniku/

Vďaka za odpoveď.
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Panda III - bluetooth instalace

Příspěvek od radek.s »

Ano, nějaký takový přípravek. Nebo taky jsou přípravky jen pro ošetření těsnění dveří.
Jestli se dveře přilepily v teple, tak bych prohlédl těsnění, jestli ho v minulosti někdo neošetřil něčím lepivým a když tak těsnění a dveře umýt.

O krytu pod motor jsem nikdy neuvažoval, mě se motor skoro nešpiní a myslím, že se u verzí s motorem 1,2 kryty pod motor ve výrobě nikdy nedávaly. Kryty pod motor se dávaly myslím u verzí Cross a 4x4, ty mají ty dvouválce 0,9 a myslím, že ten kryt na 1,2 nepasuje. Takže kdyby jsi uvažoval o koupi krytu, zjisti si jestli to není ten kryt pro 0,9, ten by ti tam asi nepasoval. Ani nevím, jestli se kryt pro 1,2 vyrábí.

Tady můžeš lidem tykat, tady si všichni tykají.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Mišo Panda
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2021, 22:00

Re: Panda III - bluetooth instalace

Příspěvek od Mišo Panda »

Ďík moc! tak ahoj :D
Odpovědět

Zpět na „Panda“