SVĚTLA: Pavučina v parabole

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

SVĚTLA: Pavučina v parabole

Příspěvek od Victor »

Zmetek jeden! :x Vlezl mi do paraboly, opravdu důkladně to v ní vypletl pavučinou a pak si tam ještě klidně chcípl. Nevynechal žádné místo v četně blinkru a všech cípů. Teď nevím, co s tím. Jak parabolu vyjmout, či rozebrat? Nejde nějak sundat to krycí plexi, aby se to dalo pořádně vymést? Nemám s opravami na Pandě zatím žádné zkušenosti, tak budu vděčný za každou radu.
Panda 1.1
Reklama
 

sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sgy »

tak o tomhle jsem ještě neslyšel... bylo by možné foto? a jak se tam dostal? však to světlo má být vodotěsné.... jinak, co jsem si všiml, tak přední čast světlometu (ten plast) je nějak nacvaklý. Ale asi by se musel vyndat celý světlomet. Vzhledem k tomu, že ta světla uz i tak nekdy netesni, nechal bych to na servisu... ono se muze stat, ze se to spatne secvakne a pak misto pavucin tam muzou po dešti časem plavat rybicky :wink:
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor »

Nevím, jak by se tvářili, kdybych tam přijel, že chci vymést parabolu od pavučiny. A už vůbec raděj nechci vědět, co by si za to řekli. Navíc bych tam za měsíc mohl jet třeba znovu. Hermeticky to asi uzavřené není, když tam mohl klidně vlézt a nějaký čas vegetovat než ho vysušil halogen. Ten plast je tam asi opravdu nacvaknutý, ale světlomet musí ven a já nemám představu, co je třeba všechno povolit a odpojit. Je tam strašně málo místa na obhlídku.
Panda 1.1
jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda »

světlo jsem měl vyndaný a pokoušel se ho rozebrat, protože mně v něm prdla žárovka a krom střepů tam byl i takovej povlak, že to vypadalo jak zamlžený...
jak říká sgy, zepředu je to nacvaklý ale krom toho i zalepený silikonem, zkoušel jsem to nahřát horkovzduškou ale bezúspěšně, začal se mně kroutit ten plast, ve kterým je to nacvaknutý....
takže jediný co mně zbylo, nalil jsem do toho světla, jak to říct, prostě něco těžkýho - v mým případě cif, kterej když přes ten povlak přetekl, tak ho prostě setřel a pak to celý umejt....
prostě jsem to světlo nakláněl na všechny možný strany aby se ten cif všude dostal :)
nevím teda, jestli pomohl přímo ten cif, hodil jsem tam k tomu ještě jar, okenu, atd....
no asi jsem měl štěstí, že mně to nevzalo chrom z paraboly :lol:
jo, a abys sundal světlo, tak musíš sundat i nárazník, takže enjoy :?
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor »

jarda: Myslel jsem si to. Tak to vzdávám. K vůli pavučině rozebírat půlku auta... Vyndám žárovky a trochu to prošmejdím zahnutým drátem. Snad to bude stačit.
Panda 1.1
jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda »

no bacha na to, ty paraboly jsou celkem měkký, jsem tam taky šmejdil špejlou a na konci ní jsem měl vatu, a i tak jsem tam trošičku udělal rejhy jakoby bokem tý špejle...
no hele, sundat nárazník, světlo, vypláchnout, a dát zpět ti nezabere víc jak dvě hodiny

jo a fotky asi nemáš co? pavoučka :lol:
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor »

Neboj, dám pozor. Už na to mám nástroj. Takový lehce ohebný drát zabalený v čemsi chlupatém (používá se to na dekorace). Bliknout bych ho sice mohl, ale už je z toho svícení docela vyschlý, takže z něj moc nezbylo. Ty pavučinky nejsou na první pohled patrné (spíš to dělá dojem poškrábaného plastu) a na fotce by to asi nebylo vidět.
Panda 1.1
Odpovědět

Zpět na „Panda“