LAK: Celé auto pokryto krupičkou barvy

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

LAK: Celé auto pokryto krupičkou barvy

Příspěvek od pavproch »

Přátelé, na ženině Pandici jsem objevil závažný problém, jehož nesprávné řešení by mohlo znamenat mnohadesítektisícovou škodu..... :?: :!: :?:

Autíčko je ze všech stran pokryto (všude-plechy, plasty, skla) jemnou krupičkou nějaké barvy - zřejmě ho zasáhl oblak jemného aerosolu z lakovny (na pohled bych to tipoval na silně naředěnou červenou základovku - ta červená kropenatá se teda na lesklé, čerstvě umyté černé vyjímá.... :evil: ).

Otázka zní, jak se toho zbavit?

Když jsme na to v sobotu při mytí autíčka přišel, tak jsem hned na kousku nárazníku testoval, čím to jde smýt - rozpouští se to jak v benzínu, tak v S6006.

Otázka: mám risknout omytí celého auto benzínem (benzín ale přece vysušuje lak!) :?: Pomůže hned po mytí navoskovat?
Máte někdo nějakou zkušenost nebo nápad/návod co s tím? :idea:

******

Jelikož jsme byli před asi týdnem na tý opravě ABS, tak jsem hned "napadl" servis, kde tu opravu dělali, že se to stalo u nich. Zdá se, že jsou z obliga - vůbec nemají lakovnu..... :shock: Žena vůbec nemá páru kdy a kde k tomu přišla.... ach jo....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Reklama
 

Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor »

To mohl způsobit i nějaký sprejer řádící v blízkosti auta a vítr odnesl část letícího aerosolu. Zkusil bych kontaktovat nějakou autolakovnu, kde by mohli mít s podobnou nehodou už zkušenosti.
A jsi si jistý, že to není jen nějaký sajrajt z vegetace, u které manželka parkovala?
Panda 1.1
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

@viktor: řek bych, že sem si jistý, že to není přírodního původu....

Thx za tip - jdu se zeptat k lakýrníkům....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

Tak lakýrníci mi poradili celý auto očistit TECHNICKÝM benzínem a potem navoskovat....

Udělám to tak. Napřed skla - tam nemůžu napáchat žádnou škodu, potom zkusím plechy a plasty..... :idea:
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Odpovědět

Zpět na „Panda“