KAROSERIE, ZADNÍ NÁRAZNÍK: Ťukanec

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

KAROSERIE, ZADNÍ NÁRAZNÍK: Ťukanec

Příspěvek od Victor »

Už je to tak. Stalo se a nedá se odestát. :cry: Při couvání v podzemní garáži jsem si nevšiml malého sloupku (byl v mrtvém úhlu) a zadním plastem jsem do něj ťukl. Bohužel to bylo blízko místa, kde je závit na očko pro lano, takže plast neměl kam uhnout a napraskl. Teď mám hrůzu, jak velké prasátko budu muset rozbít. Je v laku, ale jen pastelová modrá, takže žádná metalíza. Tuší někdo, kolik si mám asi nachystat?
Panda 1.1
Reklama
 

jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda »

hele, to je v pohodě, nevím sice jak moc ten praskanec je velkej, ale počítej s opravou - svařením plastu tak do 500,- a pokud máš pastelovej lak, tak se to dá hodit do rozstřiku a nic by nemělo jít poznat
zatím jsem měl s lakýrníkama zkušenost, že se snaží každýho co nejvíc natáhnout, takže počítej tak dalších 500,-
každopádně pak napiš jak to dopadlo
jo a sice nevím, odkud jsi, ale v Brně můžu doporučit www.dr-plast.cz
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor »

Dneska jsem byl na garanční prohlídce, tak jsme probrali i opravu zadního plastu. Podíval se na to a říká: "Hm..., hm... to vypadá na výměnu. Opravovat se to nevyplatí. Za opravu dáte 4000 Kč." Představa, že budu mít za čtyři litry zalátaný nárazník mě nenadchla, tak se ptám na cenu nového. "Nový stojí asi 6000 Kč, výměna je za pár minut". :shock: Hm, tak letos asi Vánoce nebudou. :cry:

Obrázek
Panda 1.1
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

Vykašli se na to.... jezdí snad s tím tukancem Pandice pomaleji nebo má větší spotřebu?!?

Taky sem vyjížděl z garáže, je to na mojí briketě vidět, no a co?!?
Obrázek
PS: omlouvám se za trošku Off-topic, páč briketa=Octavia, což jak známo není fiat....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
georgius1
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 09 zář 2006, 17:54

Ťukanec.

Příspěvek od georgius1 »

Já bych se také na to vykašlal. Je to jen problém estetický. Možná, že by to spravila nějaká samolepka. Do mého bývalého Punta vrazil zezadu jeden dobrák, škoda 26.000,- Kč. Platila to pojišťovna, takže to mělo smysl opravovat.
georgius1 - Panda 4x4 1,2 Climbing
jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda »

no to musí bejt echt píčus ten mechanik ve fiatu, co ti takovejhle sranec řekl
prostě najdi nějakou firmu na opravu autoplastů a tam se zeptej
nebo to zkus sundat a zevnitř do toho nějak klepnout, třeba to aspoň jakž takž narovnáš
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor »

Možná že s horkovzduškou a trochou tmelu, by se to dalo částečně zamaskovat, ale u rok starého auta to namíchne. Hlavně ty tázavé pohledy příbuzných a známých. "Jééé, co jsi dělal? Máš to rok a už jsi to naboural?" Grrr. :evil: Každému to potupně vysvětlovat...
Ještě je tu šance, že do mě někdo ťukne a pak to vyměním za jeho pojistku, ale raděj nic nepřivolávat. Taky by ten ťukanec mohl být větší, než bych si přál.
Chlapovi v servisu se nedivím. Chce vydělat. No a je to autorizovaný servis, takže jsem takovou cenu celkem čekal.
Panda 1.1
jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda »

no nevím, jestli vydělá přímo mechanik, ten z toho bude mít dle mně prd...
schválně se zeptej www.dr-plast.cz, pošli mu tu fotku a na kolik by to vyšlo bez laku...
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sgy »

ja bych to taky zkusil prvne nejak vymacknout... v aut.servisu bych to nenechaval spravovat, tam to je vzdycky za nehorazne penize...
to za tech 6000 novy asi jeste nebylo s lakem, co?

nevim, odkud jste victore, ale pokud mate blizko do polska, urcite bych se tam podival... prodavaji tam fakt veci na pandu za smesne ceny viz treba uplne novy naraznik bez zakl.barvy http://www.allegro.pl/item208802641_zde ... azja_.html

nebo jeste tam byva i v te vasi barve za nejakych v prepoctu 900 korun :D:D .. samozrejme pouzity, ale nekdy v bezvadnem stavu...

teda jarda se fakt vyzna...ten snad vi o vsem, co se u koho jak da spravit ... to by clovek neveril, ze dneska uz jsou i firmy na opravu plastu :D
Odpovědět

Zpět na „Panda“