SVĚTLA: Zhasínající potkávačky

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

SVĚTLA: Zhasínající potkávačky

Příspěvek od pavproch »

Přátelé,

potkali jste se někdy s něčím podobným? Kdy může být zakopán pes?

Někdy minulý týden mi žena oznámila, že se ji zdá, jako by někdy při rychlém pohybu páčky blinkrů (jen doprava, tj nahoru) na chviličku (do 1/2 sek) zhasly světla (a kromě cavakajícího relé blinkrů tam ještě něco jinýho cvakne). Fakt jo.... Tak sem otevřel pojistkovou skřínku, vyndal fčecky pojistky a nandal je tam zpátky (předpokládal sem studený spoj nebo napůl vyhořelou pojistku). Při následném testu se už neprojevilo žádné bliknutí. Asi týden byl klid, fčíl mi žena omeldovala, že ji ti bliklo zas.....

Co myslíte, je tam někde studeňák, nebo je porucha vážnější?

BC nic nemelduje.... Stejně sem ale obešel auto a zkontrolval fšecky žárofky = jsou OK...

????

Do servisu se mi nechce, páč to mám skoro 80km a padne na to den dofči.....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Reklama
 

sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sgy »

Já myslím, že by to mohly být špatné kontakty v páčce. Třeba se to už mírně vyšoupalo nebo zoxidovalo. To by mohlo vysvětlovat problikávání světel při stlačení blinkru.
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

@sgy: JJ, asi to tak bude.... du volat do servisu.... :cry:
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

V neděli sem vyndal tu gumovou clonu, co je okolo páčky (jak ta páčka prochází plastovým tělem kapličky) a nastříkal tam Kontox. Drahá 1/2 mi včera meldovala, že už potkávačky neblikaj.... ale jak známo, jedna vlaščofka jaro nedělá... budu průběžně sledovat. Esli se znova objeví, tak donde na výměnu páčky (záruka).
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

Taxem se konečně dokopal k zavolání do servisu..... okamžitě věděli "vo co gou", že prý to je konstrukční vada nějakého dílu "Lucas" pod volantem (žeby snímač úhlu natočení volantu?!?) a že mi to na záruku vymění.... prý práce na hoďku... zřejmě příští týden tam s pandicí skáknu....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

Tak ám (na garanci) minulý týden vyměnili celýho Lucase... a (prozatím - doufám že a furt) je klid....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
tomy89
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 06 čer 2009, 11:18

Zhasínání světel za jízdy

Příspěvek od tomy89 »

Zdravim, v poslednom case mi na Pande (rocnik 2004) zacali pocas jazdy zhasinat stretavacie svetla. Zhasnu ale vzdy len pri prepnuti dialkovych na stretavacie alebo pri vypnuti smerovky. Samotne zhasnutie trva mozno pol sekundy a je pocut take cvaknutie spod volantu.
Mate s podobnym problemom niekto skusenost?
Dakujem za pomoc!
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhasinanie svetiel pocas jazdy

Příspěvek od sgy »

rozebrat páčky od volantu a pročistit kontakty... oxidace a část maziva už zanesla spoje. :)
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhasinanie svetiel pocas jazdy

Příspěvek od Mr.Bean »

Nějak podobně nám zlobí Tipo. Když jsou rozsvícený světla, tak nebliká levý blinkr. Když je plný rejd, tak funguje... chystám se to taky rozebrat a pročistit
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Odpovědět

Zpět na „Panda“