cng směšovač??

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

cng směšovač??

Příspěvek od cervenydrak »

Prosím o pomoc porouchal se mi redukčák nebo co to je na multiple cng.. Nejede na plyn jenom ráno se nastartuje na chvíli a potom zdechne a nejde nastartovat je to v tom redukčním ventilu nebo co to je na levo od motoru. Nevíte někdo kde se to dá sehnat?? Dík za každou radu.
1,6 16V BiPower
Reklama
 

jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: cng směšovač??

Příspěvek od jana »

Ahoj, nevím, zda už máte vše OK, ale pokud mohu poradit obraťte se na pana Černého, nebo pana Haladu, pokud budete chtít kontakt, napíši na mejl. Jana
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: cng směšovač??

Příspěvek od cervenydrak »

Pana černeho neznam ale pokud jde o pana Haladu co dělá v letnanech Praha 9 tak s tím nemám zrovna dobre zkušenosti.
1,6 16V BiPower
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: cng směšovač??

Příspěvek od jana »

cervenydrak píše:Pana černeho neznam ale pokud jde o pana Haladu co dělá v letnanech Praha 9 tak s tím nemám zrovna dobre zkušenosti.
Dobrý den, zatím nemám osobní zkušenost ani s jedním z pánů, nemohu posoudit. Kontakt na p. Černého: http://www.cerny.ic.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Hezký den Jana.
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: cng směšovač??

Příspěvek od Mišan »

Směšovač to není, to dá rozum, protože se tam nic s ničím nemísí a ani nesměšuje. Je to regulátor tlaku, který udržuje konstantní tlak 10 bar na vstupu všech vstřikovačů. Co vím, bývají občas problémy se vstřikovači, je třeba je nechat odborně vyčistit. Že by ten regulátor nefungoval, to jsem ještě neslyšel, ale kdo ví? Jinak v Letňanech pár desítek metrů od Halady sídlí firma TC101. Vývíjejí a prodávají zař. LPG, ale CNG občas taky řeší. Nic neslibuju, ale zkus je.
Multipla Bipower 1,6 /2000
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cng směšovač??

Příspěvek od Alda »

Mišan píše:Směšovač to není, to dá rozum, protože se tam nic s ničím nemísí a ani nesměšuje. Je to regulátor tlaku, který udržuje konstantní tlak 10 bar na vstupu všech vstřikovačů. Co vím, bývají občas problémy se vstřikovači, je třeba je nechat odborně vyčistit. Že by ten regulátor nefungoval, to jsem ještě neslyšel, ale kdo ví? Jinak v Letňanech pár desítek metrů od Halady sídlí firma TC101. Vývíjejí a prodávají zař. LPG, ale CNG občas taky řeší. Nic neslibuju, ale zkus je.
Občas mi to taky blbne, plyn "nenaběhne" i když mám třeba plno. Jen benzín.
Přišel jsem na to, že stačí:
-odpojit (vytáhnout) konektor z toho regulátoru
-zapnout zapalování
-vypnout zapalování
-zastrčit konektor zpět
a hotovo, plyn se opět objeví a vše je OK.
Dělá to tak 1x za měsíc, záleží jak často se s autem jezdí (čím víc častější jízdy, tím méně to dělá)
1,6 16V BiPower
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: cng směšovač??

Příspěvek od cervenydrak »

Alda píše:
Mišan píše:Směšovač to není, to dá rozum, protože se tam nic s ničím nemísí a ani nesměšuje. Je to regulátor tlaku, který udržuje konstantní tlak 10 bar na vstupu všech vstřikovačů. Co vím, bývají občas problémy se vstřikovači, je třeba je nechat odborně vyčistit. Že by ten regulátor nefungoval, to jsem ještě neslyšel, ale kdo ví? Jinak v Letňanech pár desítek metrů od Halady sídlí firma TC101. Vývíjejí a prodávají zař. LPG, ale CNG občas taky řeší. Nic neslibuju, ale zkus je.
Občas mi to taky blbne, plyn "nenaběhne" i když mám třeba plno. Jen benzín.
Přišel jsem na to, že stačí:
-odpojit (vytáhnout) konektor z toho regulátoru
-zapnout zapalování
-vypnout zapalování
-zastrčit konektor zpět
a hotovo, plyn se opět objeví a vše je OK.
Dělá to tak 1x za měsíc, záleží jak často se s autem jezdí (čím víc častější jízdy, tím méně to dělá)
To mě dělá taky, zjistil jsem že uchází plyn. Tak asi tohle to může být.
1,6 16V BiPower
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: cng směšovač??

Příspěvek od cervenydrak »

Mišan píše:Směšovač to není, to dá rozum, protože se tam nic s ničím nemísí a ani nesměšuje. Je to regulátor tlaku, který udržuje konstantní tlak 10 bar na vstupu všech vstřikovačů. Co vím, bývají občas problémy se vstřikovači, je třeba je nechat odborně vyčistit. Že by ten regulátor nefungoval, to jsem ještě neslyšel, ale kdo ví? Jinak v Letňanech pár desítek metrů od Halady sídlí firma TC101. Vývíjejí a prodávají zař. LPG, ale CNG občas taky řeší. Nic neslibuju, ale zkus je.

Dík za odpověd špatně jsem se vyjádřil, chtěl jsem aby to ostaní pochopili o co jde. Bohužel jsem už zjistil čím to je a zrovna mě to neteší.. Ale vše se dá opravit.
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cng směšovač??

Příspěvek od Alda »

cervenydrak píše:
Mišan píše:Směšovač to není, to dá rozum, protože se tam nic s ničím nemísí a ani nesměšuje. Je to regulátor tlaku, který udržuje konstantní tlak 10 bar na vstupu všech vstřikovačů. Co vím, bývají občas problémy se vstřikovači, je třeba je nechat odborně vyčistit. Že by ten regulátor nefungoval, to jsem ještě neslyšel, ale kdo ví? Jinak v Letňanech pár desítek metrů od Halady sídlí firma TC101. Vývíjejí a prodávají zař. LPG, ale CNG občas taky řeší. Nic neslibuju, ale zkus je.

Dík za odpověd špatně jsem se vyjádřil, chtěl jsem aby to ostaní pochopili o co jde. Bohužel jsem už zjistil čím to je a zrovna mě to neteší.. Ale vše se dá opravit.
Takže...?
1,6 16V BiPower
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: cng směšovač??

Příspěvek od cervenydrak »

Součástka za litr.
1,6 16V BiPower
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: cng směšovač??

Příspěvek od Mišan »

Tak nás nenapínej, kterápak to je?
Multipla Bipower 1,6 /2000
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cng směšovač??

Příspěvek od kubiii »

Mišan píše:Tak nás nenapínej, kterápak to je?

To je jako odhalování nové Škody Favorit v Československé televizi (jestli pamatujete 87 nebo 88) :lol:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: cng směšovač??

Příspěvek od cervenydrak »

Nenapínám..Jenom stačilo změřit tlaky ve válcích. Což mě nenapadlo, ten plyn se chová jinak než normální auto.. Takže první a druhej 5, třetí a čtvrtej 9. Lidem co trochu rozumí autům to nemusím dál už rozvádět. A těm laikům, jenom že je motor v pr....
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cng směšovač??

Příspěvek od Alda »

cervenydrak píše:Nenapínám..Jenom stačilo změřit tlaky ve válcích. Což mě nenapadlo, ten plyn se chová jinak než normální auto.. Takže první a druhej 5, třetí a čtvrtej 9. Lidem co trochu rozumí autům to nemusím dál už rozvádět. A těm laikům, jenom že je motor v pr....
To by vysvětlovalo i tu spotřebu. Co budeš dělat?
1,6 16V BiPower
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: cng směšovač??

Příspěvek od cervenydrak »

Jednoduché, jelikož to bylo potkané auto a dělal to nějakej všeuměl v garáži doma tak asi nechal dva ventily stare a nebo je nezabrousil a nebo tam spiš co si myslím já nechal stare podložky pod ventilama.
1,6 16V BiPower
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“