Fiat Trepiuno (500) a nástupce Ford Ka zkrátka anti TCPA vůz

Žhavé novinky a zajímavosti od značky Fiat

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Patrik

Fiat Trepiuno (500) a nástupce Ford Ka zkrátka anti TCPA vůz

Příspěvek od Patrik »

Bezesporu nejkrásnější chystanou novinkou je pro mne nový Fiat 500, představený již v roce 2004. Je to krásné autí, stejně jako kdysi původní Fiat 500, který zmotorizoval Itálii. Úsměvné je označení velikosti: 2+1. Míří tak do segmentu, kam spadá produkce z TCPA Kolín, což je oficiální záměr automobilky. Prý polovinu produkce si bude prodávat Ford pod svým označením, jako nástupní model za "šeredku" Ford Ka.
Má se začít vyrábět začátkem roku 2007, samozřejmě v Polsku, jako ostatní mini fiaty.

Ale teď motorizace !
Pánové, jestli se motorizace tohoto modelu naplní, tak se z něj stane kultovní model, jako byl kdysi. Kromě obyčejných motorů včetně 1.3 16V JTD v provedení 70, 90 a krutých 115PS, v něm máme najít i benziňáky 1.2 16V 80PS, 1.4 16V 95PS a také 1.6 16V 120PS. Ve verzi Abarth se italové asi zbláznili, a prý si Fiat 500 Abarth budete moci pořídit s motorem 1.6T (nevim jak to tam chtěji natlačit, já měl 1.3T i.e. Uno, a tam už nebylo místo ani na odplivnutí...), no a užívat si tak bratru úctyhodných 180,ještě k tomu, turbo koní.

Mám nastahovaných hodně obrázků, recenzí, videí atd, ale tento stupidní server neumožňuje upload obrázků, takže aspoň dám jeden odkaz pro ukázku:

http://news.auto.cz/?article=5378[/img]
Reklama
 

weeman
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 27 pro 2005, 10:27
Bydliště: BA

Příspěvek od weeman »

Ty vole, šak to je brutálny výkon na tak krpaté autíčko. Nevieš kedy bude u nás a koľko bude stáť????
Odpovědět

Zpět na „Prototypy a ostatní modely“