Alfa 146 - otazky

Moderátor: peta.smolik

MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Zdravim , mam otazku , kupil som alfu 146 a nefunguje mi el. naklapanie svetiel , ked som to skumal prisiel som nato ze prave svetlo mam menene za mechanicke , ale podla mna aspon to lave by malo ist nie ? alebo ma to naklapanie nejaku poistku ?


A este jedna otazka , pri spinacej skrinke je za calunenim taky maly motorcek , neviete naco to tam je ?


Dakujem
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
Reklama
 

jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

Ahoj,vyber konektor kde je motorcek a zisti si skusackou ci ti ide stava do toho,ak nie tak potom hladaj dalsie riesenie,ked bolo menene prave svetlo tak pravdepodobne bok mal narazeny,pozri si ho poriadne a ked sa zistis ze bolo havarovane tak vrat ho ak sa da...popripade ak je dovezene a bolo na KO tam mi posli VIN v sz,zistime co bolo striekane a podla toho pravdepodobne aj menene.A poistka tam je na regulaciu sklonu svetiel,v priestore spolujazdca je poistkova skrina a je to 20 A(cervena)pravy rad 5 od spodu hore.A ten motorcek,upresni typ motorizacie a roku vyroby,ten motorcek tam moze byt na nastavovanie klapky,klapiek vo ventilacií vzduchu,ale nevravim to na isto,odskusaj prepni,teply na studeny vzduch popripade zapni kurenie a ked budes pocut bzucat motorcek tak to je na naklapanie nastavovanie klapky/piek.Neviem naisto ci ma mechanicke nastavovanie klapiek,alebo uz elektronicke alfa 146.Hadam som ti pomohol :D
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od SpiritWolker »

MORFIK píše:A este jedna otazka , pri spinacej skrinke je za calunenim taky maly motorcek , neviete naco to tam je ?
Ak je to taky motorcek ako je na fotke tak to je Servomotor posilovaca riadenia :D
ako ti funguje servo? nevypadava? mas tam prepinanie City alebo Dualdrive ? urob foto ak môzes, celkom ma to zaujima
Obrázek

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

jani píše:Ahoj,vyber konektor kde je motorcek a zisti si skusackou ci ti ide stava do toho,ak nie tak potom hladaj dalsie riesenie,ked bolo menene prave svetlo tak pravdepodobne bok mal narazeny,pozri si ho poriadne a ked sa zistis ze bolo havarovane tak vrat ho ak sa da...popripade ak je dovezene a bolo na KO tam mi posli VIN v sz,zistime co bolo striekane a podla toho pravdepodobne aj menene.A poistka tam je na regulaciu sklonu svetiel,v priestore spolujazdca je poistkova skrina a je to 20 A(cervena)pravy rad 5 od spodu hore.A ten motorcek,upresni typ motorizacie a roku vyroby,ten motorcek tam moze byt na nastavovanie klapky,klapiek vo ventilacií vzduchu,ale nevravim to na isto,odskusaj prepni,teply na studeny vzduch popripade zapni kurenie a ked budes pocut bzucat motorcek tak to je na naklapanie nastavovanie klapky/piek.Neviem naisto ci ma mechanicke nastavovanie klapiek,alebo uz elektronicke alfa 146.Hadam som ti pomohol :D
No skusim si to zmerat , mozno bolo tuknute , ale vaznejsia buracka to nebola lebo to sme pozerali len to svetlo som vtedy prehliadol , ram ani ine plechy niesu prehnute ani s napravami nic neni , bolo dovezene z rakuska ale to uz davno {2005} , a ja mam poistkovu skrinu nad spojkovim pedalom , tak ju odopnem a vyklopy sa mi , auto je to presne Alfa 146 1.4 16V TS, rok 1997 , neviem naco tam moze byt ten motorcek lebo on ma aj lopatky a fuka vzduch , ked zapnem zapalovanie vtedy sa zacne tocit a tocisa az kym nezhasnem motor , proste vkuse bezi , zajtra ho odfotim a upnem to sem
Naposledy upravil(a) MORFIK dne 06 pro 2009, 17:36, celkem upraveno 2 x.
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

SpiritWolker - Ak je to taky motorcek ako je na fotke tak to je Servomotor posilovaca riadenia :D
ako ti funguje servo? nevypadava? mas tam prepinanie City alebo Dualdrive ? urob foto ak môzes, celkom ma to zaujima
Obrázek


Nie nie taky motorcek to neni , servo mi ide paradne , ten motorcek ma lopatky a fuka vzduch
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

MORFIK píše:
jani píše:Ahoj,vyber konektor kde je motorcek a zisti si skusackou ci ti ide stava do toho,ak nie tak potom hladaj dalsie riesenie,ked bolo menene prave svetlo tak pravdepodobne bok mal narazeny,pozri si ho poriadne a ked sa zistis ze bolo havarovane tak vrat ho ak sa da...popripade ak je dovezene a bolo na KO tam mi posli VIN v sz,zistime co bolo striekane a podla toho pravdepodobne aj menene.A poistka tam je na regulaciu sklonu svetiel,v priestore spolujazdca je poistkova skrina a je to 20 A(cervena)pravy rad 5 od spodu hore.A ten motorcek,upresni typ motorizacie a roku vyroby,ten motorcek tam moze byt na nastavovanie klapky,klapiek vo ventilacií vzduchu,ale nevravim to na isto,odskusaj prepni,teply na studeny vzduch popripade zapni kurenie a ked budes pocut bzucat motorcek tak to je na naklapanie nastavovanie klapky/piek.Neviem naisto ci ma mechanicke nastavovanie klapiek,alebo uz elektronicke alfa 146.Hadam som ti pomohol :D
No skusim si to zmerat , mozno bolo tuknute , ale vaznejsia buracka to nebola lebo to sme pozerali len to svetlo som vtedy prehliadol , ram ani ine plechy niesu prehnute ani s napravami nic neni , bolo dovezene z rakuska ale to uz davno {2005} , a ja mam poistkovu skrinu nad spojkovim pedalom , tak ju odopnem a vyklopy sa mi , auto je to presne Alfa 146 1.4 16V TS, rok 1997 , neviem naco tam moze byt ten motorcek lebo on ma aj lopatky a fuka vzduch , ked zapnem zapalovanie vtedy sa zacne tocit a tocisa az kym nezhasnem motor , proste vkuse bezi , zajtra ho odfotim a upnem to sem
4 poistkove skrine mas v aute,jedna je ta spominana,skus ju pohladat a riad sa mojimi instrukciami vyssie :wink: inak by klamali informacie v jednej pomocke pre automechanikov...a ten motorcek ma aj lopatky,tak bud nieco chladi(elektroniku?comu neverim velmi),alebo je to ventilator pre kurenie,klimu,ked mas vsetko vypnute myslim kurenie,klimu aj tak sa toci?ked pridas na kureni tak viac sa roztoci?ak ano tak je to pravdepodobne ventilator kurenia.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

jani píše:4 poistkove skrine mas v aute,jedna je ta spominana,skus ju pohladat a riad sa mojimi instrukciami vyssie :wink: inak by klamali informacie v jednej pomocke pre automechanikov...a ten motorcek ma aj lopatky,tak bud nieco chladi(elektroniku?comu neverim velmi),alebo je to ventilator pre kurenie,klimu,ked mas vsetko vypnute myslim kurenie,klimu aj tak sa toci?ked pridas na kureni tak viac sa roztoci?ak ano tak je to pravdepodobne ventilator kurenia.

No ok , skusim ju pohladat , no to pochybujem ze nieco chladi , proste zopnem kluc do 1. polohy a a zacne sa tocit a toci sa stale rovnakou rychlostou ci pridam otacky ventilatora kurenia stale ma tie iste otacky , a ten ventilatorcek ma v priemere asi cca 2 cm takze by toho asi vela neuchladil , tak fakt nevem naco to tam je



A este jednu vec som si vsimol dneska na aute , ked som sa kotulal dole kopcom a vyradil som si rychlost tak sa mi otacky motora pohybovali medzi 850 az 1100 /min a takto to skakalo hore dole hore dole , to sa mi stalo teraz prvi krat , ale iba ked som sa kotulal ked som zastal tak uz boli ustalene na tych cca 850-900 /min , nevete cim to je ? pri normalnej jazde neni citit ze by nejak cukalo auto ani nic ine ziadne anomalie , len ked sa kotulam z vyradenou rychlostou
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od SpiritWolker »

dik za info, niektore Alfy maju rovnaky posilovac ako Punto 2 ale neviem ktore

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

vyfot to,uz som zvedavy aj ja ze co to moje byt za cudo :lol:
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

No vyfotim to len nato stale zabudnem , a to stymi otackami neviete niekto co to moze byt ?
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

Tie otacky je na dlhsiu debatu,napr.Ford vydalo stanovisko ze pri neutrale ked sa zastavuje pred krizovatkou napr.tak kolisu otacky,alebo su malinko zvysene.Je to preto lebo auto je v pohybe a pre systemi auta ako ESP,ABS,ASR atd a aj pre posilovac brzd su potrebne zvysene otacky a nestacia volnobezne...u Alfy neviem ci to tiez plati,robi Ti to stale?ked vyradis rychlost pocas jazdy?ak ano tak malo by to byt ok,ak nie tak niekde je problem....p.s. to naklapanie svetiel si vyriesil?
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

noo tie otacky , nerobi mi to stale , spozoroval som to pri studenom motore , ale dneska mi to spravilo aj pri zohriatom , a este to ze motor sa mi nezohreje na 80 stupnou ale len na nejakych 65-70 , az po asi cca 20 km to stupne na 80 , a tie svetla som este nemeral lebo je take fajne uprsane pocasie

PS : nevie mi niekto zvas zohnat take el. prave svetlo ?


A este neviem ci to robi len mne alebo vsetkym co maju alfy , ale strasne sa mi zahmlievaju okna v celom aute , aj celne , napriek tomu ze mam ventilator na 4 a len na okno , skusal som uz vselico recirkulaciu , klimu , studeny, teply vzduch a nic
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Pridavam foto toho neidentifikovatelneho motorceka rsp. ventilatorceka :D

No tak teda pocuvam napady co to moze byt :D
Přílohy
08122009486.jpg
08122009486.jpg (36.95 KiB) Zobrazeno 9737 x
08122009491.jpg
08122009491.jpg (38.34 KiB) Zobrazeno 9737 x
08122009488.jpg
08122009488.jpg (41.46 KiB) Zobrazeno 9737 x
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Pocujte , mal by som menit olej , myslite ze tento je dobry , som cital ze alfy tento olej zboznuju :D

http://olejposta.sk/r_2130.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
Uživatelský avatar
SZTRAD
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 18 zář 2008, 07:36

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od SZTRAD »

Ten motorek na fotce je pro mereni vnitrni teploty.
Radek
Odpovědět

Zpět na „ALFA ROMEO“