Alfa 146 - otazky

Moderátor: peta.smolik

jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

ak chces zbehni a potom daj vediet ze ako si dopadol :),ale ked uz FIAT tak sa nedoplatis,lacnejsia varianta je vybrat termostat s auta hodit do hrnca s vodou a pozerat pripadne merat ak mas teplomer aj na 100 stupnou ze kedy sa otvara,ked pri cca 80 je otvoreny tak je ok,ked skor je otvoreny povedzme na 60-70 stupnov tak vies ze je K.O.termostat.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Reklama
 

MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Lool , to sa takto da v pohode odmerat ? no tak to skusim teda tak , to neni az taky problem , akurat budem muset vypustit chladiacu kvapalinu , a tesnenie tam potom bude treba nove alebo tam staci natlacit troska cerveneho silikonu ?
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

ano da,preto som ti to nepisal,lebo neviem ako si technicky zdatny clovek :lol: ,ale ked si trufas na to tak ok,odpoj vsetko,popripade vyber cidlo ak chces,daj ho do hrnca a cakaj kym sa bude voda zohrievat a teplomerom meraj ze kedy nastane uplne otvorenie,ak okolo pracovnej teploty,cize u teba cca 80 stupnov ak sa nemylim tak je to ok(ked je vychladnuty tak musi byt uplne zatvoreny).Ak nie tak je zly termostat.Jasne troska silikonu staci,dakto ani to nedava dotiahne a netecie :D ale tak silikon je istota,len malinko treba potret dosadacie plochy a to tesnenie ak nahodou poskodis,bud si ho vyrobis alebo kupis :D .
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

A pocuj ked zistim ze je zly ten termostat tak novy mozem kde zohnat , som na inej stranke nasiel ze sa da zohnat za 1200SK novy , ale ja som nikde nenasiel , a este som sa docital ze sa da opravit ale nebolo tam nic fotene ani nic ine takze nevem , ale radsej by som kupil novy keby viem kde .

A este nieco , v inom topiku som sa docital nieco o variatore , ze ked je zly tak motor klepoce jak naftak , mne to tiez robi ale len ked je studeni motor , napr. ked rano idem do skoly , nastartujem a asi 2 sekundy to znie jak naftak a potom sa to ustali , takze neviem , je to tym variatorom ? PS : ja nemam ani sajnu co to je ani kde to je :?
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

http://www.elit.sk,alebo" onclick="window.open(this.href);return false; autokelly,bardi auto....,cize retazce s ND tam najdes pre tvoje auto termostat,opravit nie je na tom co,ani na embeckach ich neopravovali :lol: ....to za studena ti skor ventili klepu,menil si uz olej?ak nie tak vymen a prestanu a ked nie treba dat hustejsi olej,cize hydrosteli klepu.Variator tiez sluzi na ventili,skor na casovanie rozvodov,ale ked plynule ide do otacok auto cize nesekne nikde tak na variator zabudni.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Noo termostat som si uz asi nasiel aj ked je z ceska ale to by nemal byt problem

http://www.dilyfiatov.cz/p121-termostat-s-cidlem/" onclick="window.open(this.href);return false;

A ano olej budem menit teraz , chcem tam supnut tu Seleniu 20k , ta by mala byt dobra

A stym klepotom , to su fakt ventily , netreba ich dat nastavit ? lebo to je strasny zvuk , tie 2 sekundy jak keby som nastartoval ford eskort , tie stare dizle , no proste hruza :D

A ten variator by mal byt v pohode teda , lebo netrha auto ani v otackach a splha sa zdatne :D
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

ten termostat si prehladaj aj u elitu napr.su vela e-shopov mozna najdes aj lacnejsie dakde.Hydrostely sa nenastavuju,da sa ich vola odmerat a nasledne podlozky vymenit,vymedzit volu....ak to neprestane po vymene oleja tak to treba riesit dalej a hladat pricinu...
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

No jo , tak natom elite som nasiel termostat za 45 eur , takze odtial budem objednavat ked bude ten moj zly
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

sam ho neobjednas,nie si predajca,servisak,treba ist do predajne povedat ze mas zaujem o termostat na tvoje auto a povie ti ceny a spytaj sa ho cenu od elitu ze za kolko ma(ak je ich predajcom) a zistis ze kolko zarobi na tebe :?: ,ale zas nemusi,lebo oni maju mnoztevne zlavy a za rok ak maju obrat povedzme 4000€ tak este lacnejsie sa dostane tovar ku nim a oni si nahodia a kludne mozes mat za tu cenu co si videl na stranke,ale to len tak mimo pre zaujimavost som pisal :lol:
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Zdravim , jeden dotaz , ked vymenim olej tak by sa mi aspon o nieco mohla znizit spotreba ? a este mi znami hovorili ze ked vymenim olej tak aj prestane klepat po nastartovany a pocas volnobehu , je to pravda ?

Dik :wink:
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

Teoriticky....Ked vymenis olej tak by mali prestat klepat hydrosteli,ak ovsem hydrosteli klepu :!: .Po vymene oleja to zistis..
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Aaaaha , ok , tak uvidime

A este nieco , bol som teraz n Emisnej , a povedali mi ze zo svietacou rezervou paliva mi nemozu rsp. nemali by robit emisnu , a vobec nechapem preco , nieco mi tam splietali ze keby nhodou dojde benzin tak sa volaco pokazi ale vobec si nevem predstavit co to moze byt . Vy neviete ? :?
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

U teba nic sa nemoze pokazit,ale neodporuca sa na rezerve jazdit,lebo palivo chladi palivove cerpadlo v nadrzi a mozna ho nenakopnes ked dojde benzin,u Alfy neviem ako to je,na mojom punte raz dosiel benzin(50m pred benzinkou,testoval som ci je budik presny :lol: ) dotankoval som a nie a nie nastartovat,po polhodine nastartovalo,kolegovia mechanici tiez krutili hlavou nad tym :D neskumal som to potom ze preco nenastartovalo,lebo uz nikdy nejazdim na miminum v nadrzi.Ich stroj sa moze skor pokazit.Jeden kamos bol na emisnej z deravym vyfukom(studenym motorom) a skondenzovana voda z vyfuku pri pridani otacok vystrekla a odrovnal stroj na emisnej.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Zdravicko , dalsie zistenie , dneska ked som isiel domou tak som si vsimol ze palivomer mi skakal , predtym sa mi to nestalo to by som si bol vsimol ze mi skaze az po nulu mam 3/4 nardze a ked som isiel tak mi skakal az dole po nulu , dneska prvi krat , dufam ze mi pomaly neodide , nemate styn nejake skusenosti , dik 8)
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

Sleduj situaciu dalej :D,aj ked stojis aj vtedy skacka budik? mozna blblo daco na kontaktoch budika,plavaku...ak sa situacia nevyriesi,tak ak Alfa ma test budikov,tak treba ich otestovat(ako pri BMW) a zistis ci je budik v poriadku(netusim ci ma test budikov Alfa,ak ano tak nech napise niekto navod na to sem,zide sa:),ak je v poriadku budik,tak palivomer(plavak) v nadrzi treba pozret,mozna je to len kontakt a mozna niaka väcsia chyba...do väcsej chyby sa nepustaj sam,ak prestavis plavak tak ti nebude spravne ukazovat nadrz,ze kolko je v nej paliva,takze manipulovat len opatrne s tym treba,kabelaz nemyslim ze je porusena,lebo by ti neukazoval budik,cize "neskakal" ako pises.Ale v tomom pocasi sa nicomu necudujem,pre ziadne auto neprospieva zima....
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Odpovědět

Zpět na „ALFA ROMEO“