Alfa 147 1.9 JTD Dým a klepot

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
karol66542
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 25 zář 2011, 08:35

Alfa 147 1.9 JTD Dým a klepot

Příspěvek od karol66542 »

Ahojte Alfaci !!!
Alfa 147 1.9 JTD najeto 198 000km , r.v.:2003
Cca pred mesiacom som kupil tento vcelku fajny voz ale dve veci co ma dost znepokojuju su: ked nastartujem tak nieco cinká cca 2-3minutky(potom uz necinká) po nastartovani studeneho motora to cinkanie vychadza z miesta niekde pred vodicom a to cinkanie je casovo pravidelne a druha vec husty cierny dym bud pri preradovani alebo v otackach cca 1600-1800rpm alebo pri zoslapnuti plynu na podlahu vtedy to zadymi :P Auto bolo uz na diagnostike nasla sa jedina chyba EGR ventil . Zda sa mi ze je trocha lenive pri nizkych otackach ale ako dojde do cca 2400rpm potom sa uz berie dobre. Viete mi niekto poradit?? Čo stym robit nech mi v servise nemusia menit pol motora?? ak hej budem vdacny za kazdu odpoved. Ďakujem želám pekný ďen S pozdravom Karol Este jedna poznamka Po otoceni klucu mi vyhodi ze v palivovom filtry sa nachadza voda , nemoze aj toto mat na to nejaky vplyv. Dnes som kupil nove filtre a novy olej Seleniu plnu syntetiku taky mi odporucal predajca italy dielov
Reklama
 

chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: Alfa 147 1.9 JTD Dým a klepot

Příspěvek od chilly »

když ti to vypisuje egr tak znamená,že je zaseklí,zřejmě pootevřený proto to dýmí a zřejmě to nebude ani nejak zvlašt tahat. Vyčisti ho a je to.
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa 147 1.9 JTD Dým a klepot

Příspěvek od kejml »

karol66542 píše:...
Dnes som kupil nove filtre a novy olej Seleniu plnu syntetiku taky mi odporucal predajca italy dielov
Predajca je kkt nebo lupič, nebo oboje. Do Tvého motoru (JTD 85 kW) patří "polosyntetika" Selenia Turbo Diesel, nebo cokoli jiného se stejnou specifikací.
Nemusíš mít strach, motoru neuškodíš, ale prodejci si dal pekně zarobiť.

Tady je to spíš o Fiatech, gay-friendly :wink: auta se řeší třeba na http://www.alfisti.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Odpovědět

Zpět na „ALFA ROMEO“