Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
nonstym
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 29 říj 2016, 19:21

Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od nonstym »

Dobry den mam taky problem so svojou alfou stratila vykon spotreba je vyssia a svieti mi kontrolka motora mechanik mi vravel ze to budu sviecky tak vymenil sviecky potom lambda sondy tie vymenil tiez a stale to nic nejde a zere, citit aj taky spaleny smrad okolo auta... neviete co by to mohlo byt on si s tym nevie rady len vie ze mi vynechava jeden valec :(. dakujem za pomoc
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od panaman1 »

povedz mechanikovi nech ti preplati opravy ktore nepomohli a nech pripoji diagnostiku. bez toho to moze byt tisic veci. este napis koko km aky olej tam davas, a ci sa to zacala teraz v zime alebo uz predtym..
nonstym
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 29 říj 2016, 19:21

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od nonstym »

panaman1 píše:povedz mechanikovi nech ti preplati opravy ktore nepomohli a nech pripoji diagnostiku. bez toho to moze byt tisic veci. este napis koko km aky olej tam davas, a ci sa to zacala teraz v zime alebo uz predtym..

mam najazdene 175t. km bol som aj na diagnostike v alfe tam boli tri chyby dve boli lambda sonda a tretiu nevedeli najst podla cisla co vyskocilo, co mi pride tiez dost divne. Olej tam lejem castrol 10w60. Zacalo to uz v lete niekedy vtedy som s tym skoro vobec nejazdil. Akurat som este nebol na diagnostike zmazat tie chyby z tym lambd moze to byt nefukcne kym sa to zresetuje?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od panaman1 »

castrol je to najhorsie co tam mozes liat... tam skoro nic ine ako selenia nepatri. ci uz das 10w60 alebo 5w40 ktora je pre 1,6. cislo tej chyby predpokladam nevies? lambdy by nemali sposobovat vynechanie v jednom valci, lambda len upravuje bohatost zmesy na zaklade porovnavania pred a za katalyzatorom... takze pokial mas nove sviecky snad nie bosch, tak by som skusil iba vymenit kable k nim pokial dociahnu, a ak to nepomoze tak zistit ci ide palivo, ci je sviecka mokra...a od toho sa skusit posunut dalej...
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od liborko »

Sice jsme měli Alfu 147 1.6 TS ale už si to nepamatuju,pokud se pletu tak mě opravte,ale není tam pro každý válec zvlášť zap.cívka? Nemůže být špatná cívka na 1.válci?? chtělo by to hodit na multiecuscan :? lambda je blbost,to s tím nemůže mít souvislost.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od panaman1 »

ano pozeram na to... kazda cievka je zvlast. takze treba ist touto cestou. ale ma prekvapuje ze nejaky mechanik by nieco taketo nevedel alebo by ho to nenapadlo...asi najvyssi cas zmenit mechanika...
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od liborko »

Tak v dnesni dobe jde kazdemu jen o penize,servisy nevyjimaje,takze pokud mozno servisovat a diagnostikovat doma.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od panaman1 »

bohuzial mas pravdu...a ludia vacsinou nerozumeju ani zakladom a tak sa im to lahko uctuje...ako sme pisali tak tie lambda sondy s tym nemozu mat nic, sviecky mozno, ale v dnesnej dobe internetu a pomaly akukolvek chybu najdes na internete co znamena a ked nic ine tak ta aspon navedie na nejaku cestu...
nonstym
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 29 říj 2016, 19:21

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od nonstym »

panaman1 píše:bohuzial mas pravdu...a ludia vacsinou nerozumeju ani zakladom a tak sa im to lahko uctuje...ako sme pisali tak tie lambda sondy s tym nemozu mat nic, sviecky mozno, ale v dnesnej dobe internetu a pomaly akukolvek chybu najdes na internete co znamena a ked nic ine tak ta aspon navedie na nejaku cestu...

sviecky som dal ngk a nepomohli ani tie lambdy ten papier z diagnostiky som nechal mechanikovi... skusi m este tie kable ale uz som nestastny z toho, v Alfe mi vravele nech si ich premeriam nejako ale on vravel ze to ono nebude tak ma trafi slak ked to bude ta najlacnejsia zavada o5.
nonstym
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 29 říj 2016, 19:21

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od nonstym »

panaman1 píše:castrol je to najhorsie co tam mozes liat... tam skoro nic ine ako selenia nepatri. ci uz das 10w60 alebo 5w40 ktora je pre 1,6. cislo tej chyby predpokladam nevies? lambdy by nemali sposobovat vynechanie v jednom valci, lambda len upravuje bohatost zmesy na zaklade porovnavania pred a za katalyzatorom... takze pokial mas nove sviecky snad nie bosch, tak by som skusil iba vymenit kable k nim pokial dociahnu, a ak to nepomoze tak zistit ci ide palivo, ci je sviecka mokra...a od toho sa skusit posunut dalej...
sviecky boli trochu mokre od oleja kvoli tesneniu vyka ventilov to som uz vymenil. nevedel by si hodil nejaky link kde zohnat kvalitne kable?
nonstym
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 29 říj 2016, 19:21

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od nonstym »

liborko píše:Tak v dnesni dobe jde kazdemu jen o penize,servisy nevyjimaje,takze pokud mozno servisovat a diagnostikovat doma.
tak to by bolo najlepsie ale nemam nato prostriedky ani znalosti
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od panaman1 »

nemusi to byt kabel ale moze to byt aj zapalovaci modul... nieje to tak uplne lacna zalezitost... pozri napriklad autokelly. http://www.autokelly.sk/Catalog/alfa-ro ... 3;34971292" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Alfa romeo 147 1.6 TS vynechava mi jeden valec

Příspěvek od Vitaml »

Zkus si najít nějakého elektrikáře- elektronika, ať ti zkusí změřit impulzy na privodech do civek, jde to voltmetrem v AC režimu.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „ALFA ROMEO“