Pár informací ohledně Lancia Delta II 1.6, 16V

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mateus
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 24 dub 2012, 20:22
Bydliště: Královéhradecký kraj

Pár informací ohledně Lancia Delta II 1.6, 16V

Příspěvek od Mateus »

Zdravím,

podědil jsem po tátovi jeho milovanou Deltu II 1.6 16V 97 rok, 5 dvéř,čiplou ,tak jí dopřeju trochu péče,ale chtěl bych se pozeptat na pár infromací/zkušeností:

Dají se sehnat ještě nějaké díly (i nové) ze sportovnější HPE verze jako třeba maska, prahy, přední nárazník atd?

Kdysi táta řešil problém,že v letních obdobích při sviženjší jízdě se motor docela hodně hřál,stále kolem 90ti,tak to vyřešil větším chladičem z turbodiesla.
Po asi půlroční pauze,když jsem auto vytáhnul ven koukám na teplotu a motor se nechce jízdou moc ohřát,stále je tak na 70°C, což by vypadalo na termostat v háji,ale ten byl už dřívě vyměněn.
Na kolik se vám auto za běžného provozu ohřeje? Termostat je uváděn,že otevírá při 88°C

Je ještě možné namontovat např. 16tky hliníková kola (originál Lancia) po vyjádření ze zastoupení Lancia ČR a dodatečného dopsání do velkého TP?
Ptám se kvůli budoucímu upgradu brzdových kotoučů z dvoulitra.Původně to brzdilo nějak mizerně i po výměně kotoučů i destiček.
Upgradovalo se na větrané z 1.8, bzdí to sice lépe,ale na pořádné brždění se na to prostě musí dupnout.Právě průměr kotoučů hraje na velikost ráfku a na brzdy z dvoulitra je potřeba minimálně 15ky ráfky.Pokud je možnost i upgrade na lepší třmeny (4 pístky z Integrale vypadaj pěkně,ale kdoví jeslti pasujou na rozteč?),taky bych uvítal.

Díky za rady

Tomas
Reklama
 

bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: Pár informací ohledně Lancia Delta II 1.6, 16V

Příspěvek od bobas »

Sezenes vse,chce to stesti a hledat,nekdy se neco objevi,ale za ty blatniky je to vetsinou raketka...napasovat to tam pujde,toho bych se nebal :) jinak s tou teplotou,mam hpe 3dvirko a houpe se mi to taky...
Uživatelský avatar
Mateus
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 24 dub 2012, 20:22
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Pár informací ohledně Lancia Delta II 1.6, 16V

Příspěvek od Mateus »

bobas píše:Sezenes vse,chce to stesti a hledat,nekdy se neco objevi,ale za ty blatniky je to vetsinou raketka...napasovat to tam pujde,toho bych se nebal :) jinak s tou teplotou,mam hpe 3dvirko a houpe se mi to taky...
Díky za info, sry za pozdní odpověd :) Koukal jsem,že se dá ještě někde sehnat výztuha kastle na předek,na pár fotkách jsem na to narazil,ale kde sehnat na tuhle Deltu? V anglii jsou k mání,ale všechno na Integrale od http://www.strutbracer.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;.
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár informací ohledně Lancia Delta II 1.6, 16V

Příspěvek od kejml »

Doporučuju také http://www.lanciaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Odpovědět

Zpět na „LANCIA“