liek na vycko hlavy punto 55s

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
bubor
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 28 dub 2009, 17:05

liek na vycko hlavy punto 55s

Příspěvek od bubor »

ja to mam spravene uz dva roky ani slza:postum rozoberte vycko hlavy a na nom su 4 dorazy a tie staci o 4 mm z brusitdat nove tesnenie najlepsie elring z kaucuku a hlavne nicim nemazat ani slilikonovat,nasadit a peknu stejnomerne dotiahnut a je klud.
Reklama
 

Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: liek na vycko hlavy punto 55s

Příspěvek od Pepik »

Tak tohle mě také napadlo akorát jsem to obrousil méně,protože to víko má z levého boku závit pro šroub krytu řemenu.Měl jsem obavu aby pak nebyl mimo.Taky mě vadilo,že se to nedá pořádně utáhnout.Ti italové jsou patlalové,už to patlají tmelem ve výrobě.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
rado77
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 10 kvě 2009, 07:19
Bydliště: Bratislava, SVK

Re: liek na vycko hlavy punto 55s

Příspěvek od rado77 »

Hej hej, je to tak. Vseobecne na novsich motoroch je stale viac a viac patlanin miesto klasickych poctivych tesneni. To si uz clovek pomaly ani nevymeni sam doma....no nanes Loctite XY presne v hrubke 1mm na vecsie povrchy.... :D Niekde patlaju tieto sragory uz aj na konkretne sroby (napr. vodne pumpy...).
V kazdom pripade dobry point, diki za tip s tym zbrusenim :wink:
Zigulak -> Matiz 0.8 -> Megane II 1.6 16V -> planujem kupit Punto
iosli
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 16 kvě 2009, 15:41

Re: liek na vycko hlavy punto 55s

Příspěvek od iosli »

chcelo bi to foto nech sa nebojim a mam istotu kde to zbrusit na tej mojej olejnicke
mam najkrajsie punto
bubor
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 28 dub 2009, 17:05

Re: liek na vycko hlavy punto 55s

Příspěvek od bubor »

bat sa nemusis lebo tam neni co pokazit lebo ked tie dorazi zbrusis uplne a z po vicko tak nic sa nedeje ja to mam tak zpravene a je to ok?absolutne ziadna slza po 2 rokov.taliani su strasny fuseri a hlavne tie ich napravy ktore nic nevidrzia.
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: liek na vycko hlavy punto 55s

Příspěvek od jahnny »

A je to rovnako i u motoru 1,2 mk1? Totiz tie motory vyzeraju uplne rovnako. Zatial so slintanim vicka problem nemam (ale pre istotu kvapci mi to okolo vane v obluku ako je remenica z klukovky) ale chcem mrknut na volu ventilov a pod tak by som to uz aj spatlal. Momental je to spravene tesnenie + ten cerveny silikon.. nestaci to tak?.. mam kupit aj nove tesnenie? lebo toto vyzera slusne... i ked zas setrit na drobnostiach.. ale zas korunka ku korunke..
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
bubor
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 28 dub 2009, 17:05

Re: liek na vycko hlavy punto 55s

Příspěvek od bubor »

no urcite kupit nove ved to nove stoji par korun a ked to chces naporiadok tak ani neuvazuj.
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: liek na vycko hlavy punto 55s

Příspěvek od jahnny »

JJ to mas recht.. Toz je to rovnako i u motoru 1,2 mk1? Dnes som sa na to dival a a pri kazdom srobe je taky vystupok a zo zadu nad alternatorom je tiez jeden.. toz tie ked zrusim capne to lepsie, cize ako tu pisete ani slza :wink:
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
bubor
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 28 dub 2009, 17:05

Re: liek na vycko hlavy punto 55s

Příspěvek od bubor »

presne tak.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“